Zjazd Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych „W duchu księdza Bosko”

15 i 16 lutego animatorzy i moderatorzy naszego Oratorium uczestniczyli w 69 Zjeździe Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych w Debrznie. Prawie 300 młodych osób zebrało się na zaproszenie wspólnoty Pustyni Miast , aby razem modlić się i świętować w duchu św. Jana Bosko, założyciela zgromadzenia salezjańskiego.

Spotkanie rozpoczęło się w kościele parafialnym od nabożeństwa pokutnego, adoracji Najświętszego Sakramentu orz Mszy Świętej. Po modlitwie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na wspólnej zabawie i integracji, po czym w małych grupach rozmawialiśmy o realizowaniu w swoim życiu i wspólnotach zasad wychowania w duchu św. Jana Bosko: religii, miłości i rozumie.

Kolejny dzień zaczęliśmy od modlitwy brewiarzowej i Mszy Świętej wspólnie z parafianami z Debrzna. Następnie udaliśmy sie na stadion miejski, gdzie reprezentacja salezjańskich księży i młodzieży zmierzyła się w meczu piłki nożnej z miejscowym klubem sportowym. Na obiedzie gościli nas mieszkańcy Debrzna w swoich domach. Po południu odbył się Marsz dla Jezusa ulicami miasta, podczas którego młodzież tańcem i śpiewem pokazywała swoją radość wypływającą z wiary, modliła się za mieszkańców osiedli, rodziny, władze miasta, chorych i cierpiących, zmarłych oraz za młodzież przebywającą w ośrodku wychowawczym, aby wyprostowała swoje drogi. Po marszu odbył się turniej teatralnych scenek ewangelizacyjnych oraz koncerty zespołu „Som gorsi” i rapera Arci’ego, który opowiedział swoje świadectwo nawrócenia i życia z Bogiem. Na zakończenie odbyła się uroczysta Msza Święta dziękczynna w intencji wszystkich uczestników zjadu, ich wspólnot i parafii oraz o nowe powołania do służenia Panu Bogu w duchu salezjańskim.

Święty Janie Bosko, módl się za nami!