Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 5 LIPCA 2020 ROKU

 1. Diakon Wojciech Dradrach zakończył w naszej parafii praktykę duszpasterską. Dziękujemy Diakonowi za posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa.
 2. W ubiegłą niedzielę 43 osoby oddały honorowo krew w plebanii naszej parafii. Dziękujemy za dar służący ratowaniu ludzkiego życia.
 3. Msze święte i nabożeństwa sprawujemy w dużym kościele. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku rozpoczynamy koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 20.30. Różaniec odmawiamy także w soboty i niedziele o godz. 20.30.
 4. W czwartek o godz. 18.00 Różaniec Misyjny, a następnie Msza święta w intencji misji (intencja od III Róży Misyjnej).
 5. W sobotę w liturgii przypada święto św. Benedykta, opata z Monte Casino, patrona Europy. Dzień ten jest okazją i zaproszeniem do modlitwy w intencji Kościoła w Europie i zachowania chrześcijańskiego dziedzictwa naszego kontynentu. Msze święte według porządku powszedniego. Tego dnia o godz. 5.00 z parkingu  przy piekarni p. Brunków wyruszy pielgrzymka autokarowa Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Głównym celem jest udział w Mszy świętej sprawowanej o godz. 15.00 pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego.  Koszt 70 zł. Zapisy u p. Andrzeja (tel. 602 867 585). O godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 6. Kolekta w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za składane ofiary.
 7. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Hildegarda Skaza, lat 82, zam. ul. Gdańska; Wacław Czułkowski, lat 69, zam. ul. Książąt Pomorskich; Anna Styś, lat 111, zam. ul. Drzymały. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 28 CZERWCA 2020 ROKU

 1. Ksiądz Biskup Diecezjalny oddelegował do wakacyjnej pomocy w naszej parafii Neoprezbitera Marcina Ruszkowskiego. Witamy ks. Marcina i życzymy owocnej posługi.
 2. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj po Mszy świętej o godz. 14.00, w poniedziałek i wtorek po Mszach świętych o godz. 18.30. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu od nabożeństwa czerwcowego do godz. 21.00.
 3. Dzisiaj w plebanii od godz. 9.30 do 14.00 można honorowo oddać krew. Dziękujemy za ten wyjątkowy dar służący ratowaniu ludzkiego życia.
 4. Jutro przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00 i 18.30. Tego dnia można zyskać odpust zupełny. Kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. W piątek przypada święto św. Tomasza, apostoła.
 5. Msze święte i nabożeństwa sprawujemy w dużym kościele. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 9.00 do 21.00. W lipcu adorację będziemy rozpoczynać od poniedziałku do piątku koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończyć Różańcem o godz. 20.30. Różaniec będziemy odmawiali także w soboty i niedziele o godz. 20.30. Prosimy, aby na terenie kościoła zachować przepisy mające na celu ograniczenie możliwości zarażenia koronawirusem.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msze święte w intencji powołań kapłańskich i kapłanów o godz. 8.30 (intencja od Rodziny Radia Maryja) i30 (intencja od XII Róży Misyjnej). W czwartek i piątek nabożeństwa eucharystyczne po Mszy świętej o godz. 8.30 i 18.30. Spowiedź w te dni od godz. 15.15 do 19.00 w salkach pod chórem dużego kościoła. Adorację całodobową rozpoczniemy w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30, a zakończymy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. W sobotę odbędzie się Męski Różaniec ulicami miasta. Rozpoczęcie w naszym kościele po Mszy świętej o godz. 8.30. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę lub w inne dni ustalone telefonicznie z duszpasterzem.
 7. Szkoły katolickie w Chojnicach prowadzą nabór do wyczerpania miejsc. Pozostały jeszcze dwa miejsca w Katolickiej Szkoły Podstawowej i cztery miejsca w Katolickim Liceum. Więcej szczegółów na stronie internetowej szkoły – katolik.chojnice.pl
 8. W niedzielę 7 lipca o godz. 18.00 odbędzie się w kościele gimnazjalnym koncert pt. „Najpiękniejsze barokowe koncerty instrumentalne” w wykonaniu Zespołu Solistów ARTE CON BRIO z Bydgoszczy. Zaproszenia można odebrać w Promocji Regionu Chojnickiego przy ul. Stary Rynek 4 w środę i czwartek od godz. 9.00 do 12.00. Msza święta w niedzielę o godz. 16.00 zostanie odprawiona w Bazylice.
 9. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę łącznie z ofiarami złożonymi w na ten cel w Biurze Parafialnym i przelanymi na konto bankowe wyniosła 12 186 zł.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Marianna Cieplińska, lat 91, zam. ul. Drzymały; Adam Liegmann, lat 46, zam. ul. Drzymały; Irena Klajna, lat 81, zam. ul. Drzymały. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu.