Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19 STYCZNIA 2020 ROKU

 1. „Życzliwymi bądźmy” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich. Tydzień Modlitw rozpoczął się wczoraj i będzie trwał do soboty 25 stycznia, czyli do święta nawrócenia św. Pawła. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do małego kościoła od godz. 9.00 do Mszy świętej o godz. 15.30. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Ofiarujmy tę adorację w intencji parafian i kapłanów, a także pokoju w świecie i jedności wszystkich chrześcijan.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej o godz. 9.00 parafialny Chór CONSOSO zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd.
 3. Trwają kolędy, które w soboty i niedziele rozpoczynamy o godz. 14.00, a w dni tygodnia o godz. 15.30. W czasie kolęd Msza święta wieczorna od poniedziałku do piątku o godz. 15.30, a biuro parafialne czynne od godz. 9.00 do 12.00. Dzisiaj kolędy: Gdańska numery nieparzyste, aleja Bayeux, ul. Modrzewskiego; w poniedziałek: ul. Młodzieżowa 7 a, 11; we wtorek: ul. Młodzieżowa 19, 21, 29; w środę: ul. Młodzieżowa 23, 25, 31; w czwartek: ul. Młodzieżowa 17, 33; w piątek: ul. Młodzieżowa 13, 27; w sobotę: ul. Młodzieżowa 9, 15; w przyszłą niedzielę: ul. Warszawska, Przytorowa, Skrajna, Ustronna, Przyjazna. Szczegółowy plan kolęd znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej.
 4. W przyszłą niedzielę 26 stycznia o godz. 17.00 w kościele gimnazjalnym odbędzie się na koncert „Pieśni patriotycznych” z okazji 100 – rocznicy powrotu Chojnic do Polski. Wystąpią m.in. laureaci konkursu, który odbył się w listopadzie 2019 roku w Chojnickim Centrum Kultury, a także chór „Lutnia”. Podczas koncertu będzie również możliwość wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
 5. Kolekta inwestycyjna w poprzednią niedzielę wyniosła 10 094 zł. Ostatnia inwestycja jaka została zrealizowana przed świętami Bożego Narodzenia, czyli instalacja kamiennego ołtarza i ambony w małym kościele, została w pełni rozliczona. W minionym tygodniu został przeprowadzony remont jednej ze studzienek kanalizacyjnych przy małym kościele. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 6. Zachęcamy do lektury nowe numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Bogumiła Steliga, lat 89, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłą parafiankę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO 12 STYCZNIA 2020 ROKU

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy w liturgii jako święto Chrztu Pańskiego. To okazja do wdzięczności wobec Boga oraz tych, którzy zatroszczyli się o nasze wychowanie w wierze, a także do refleksji nad zadaniami wynikającymi z przyjęcia sakramentu chrztu.
 2. Od jutra w liturgii rozpoczynamy okres zwykły. O godz. 15.00 Różaniec Fatimski.
 3. Zapraszamy w poniedziałki na spotkania modlitewno-formacyjne Odnowy w Duchu Świętym, które rozpoczynają się o godz. 18.00 w sali nad biurem parafialnym.
 4. W czwartek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski w małym kościele.
 5. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od XI Róży Misyjnej). Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 6. Trwają kolędy, które w soboty i niedziele rozpoczynamy o godz. 14.00, a w dni powszednie o godz. 15.30. W czasie kolęd Msza święta wieczorna od poniedziałku do piątku o godz. 15.30, a biuro parafialne czynne od godz. 9.00 do 12.00. Dzisiaj kolędy: Drzymały numery parzyste; w poniedziałek: ul. Drzymały numery nieparzyste, Książąt Pomorskich 34; we wtorek: ul. Książąt Pomorskich 22, 26, 28; w środę: ul. Budowlanych 3, 4, 7, Książąt Pomorskich 38; w czwartek: ul. Obrońców Chojnic, Ludowa; w piątek: ul. Budowlanych 1, 2, 5, 6; w sobotę: ul. Gdańska numery parzyste, Tucholska 1, Matejki, Kasztanowa, Dąbrowskiego; w przyszłą niedzielę: ul. Gdańska numery nieparzyste, aleja Bayeux, Modrzewskiego. Szczegółowy plan kolęd znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do małego kościoła od godz. 9.00 do Mszy świętej o godz. 15.30. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Ofiarujmy tę adorację w intencji wszystkich parafian i kapłanów.
 7. W tym roku wszystkie parafie naszego dekanatu czeka wizytacja kanoniczna. W środę 6 maja naszą parafię będzie wizytowała komisja duszpasterska, prawna i ekonomiczna, a w poniedziałek 8 czerwca ks. bp Arkadiusz Okroj. Będzie to ostatni dzień wizytacji dekanatu chojnickiego, a dla młodzieży z naszej parafii, która drugi rok przygotowuje się do bierzmowania, dzień przyjęcia tego sakramentu.
 8. W związku z tragedią jaka wydarzyła się przed tygodniem w naszym mieście, Rycerze Kolumba przeprowadzają zbiórkę darów, które trafią bezpośrednio do poszkodowanych w wyniku pożaru hospicjum. Pieluchomajtki, podkłady medyczne, maści przeciwodleżynowe, kremy typu sudocrem, zasypki i inne kosmetyki do pielęgnacji skóry można składać w biurze parafialnym od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-12.00.
 9. Kolekta misyjna w uroczystość Objawienia Pańskiego wyniosła 7 040 zł 10 euro i 15 centów. Kolędnicy Misyjni, którzy odwiedzili rodziny naszej parafii zebrali dla dzieci w Amazonii 668 zł i 50 gr. Dziękujemy dzieciom, które zaangażowały się w to dzieło, siostrze Łucji oraz rodzicom i darczyńcom. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Aniceta Rennwanz, lat 72, zam. ul. Młodzieżowa; Waldemar Półgęsek, lat 53, zam. ul Chocińska; Edmund Piejko, lat 62, zam. ul. Filomatów. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.