Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 16 LUTEGO 2020 ROKU

 1. Dzisiaj o godz. 20.00 Apel Jasnogórski w małym kościele.
 2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy świętej. Zbliża się Wielki Post. Przypominamy, że od Środy Popielcowej, która przypada 26 lutego, wieczorną Mszę świętą będziemy sprawować o godz. 18.30.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w małym kościele katecheza ks. proboszcza na temat rowerowej pielgrzymki z Łeby do Santiago de Compostela, która odbyła się w lipcu 2019 roku.
 4. W środa o godz. 17.30 Msza święta w intencji osób i rodzin z problemami alkoholowymi. Po liturgii Miting AA w Oratorium.
 5. W środę na Mszę świętą o godz. 17.30 zapraszamy mężczyzn pragnących przystąpić do Rycerzy Kolumba. Przyjęcie nastąpi w plebanii po Mszy świętej. Warunkiem przynależności do Rycerzy Kolumba jest bycie pełnoletnim mężczyzną, pełne identyfikowanie się z nauczaniem Kościoła, możliwość przystępowania do sakramentów świętych, gotowość obrony ludzkiego życia na każdym etapie jego rozwoju oraz pragnienie dojrzewania w wierze i służenia pomocą potrzebującym. Więcej informacji na temat Rycerzy Kolumba można uzyskać u brata Piotra Czapiewskiego (tel. 530 488 163).
 6. W czwartek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych. O godz. 17.30 Msza święta o liczne, święte i charyzmatyczne powołania kapłańskie i zakonne.
 7. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w plebanii.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 9. Akcja Katolicka organizuje w terminie 16 – 20 czerwca pielgrzymkę autokarową do polskich sanktuariów. Na trasie: Koszalin, Kołobrzeg, Trzebiatów, Kamień Pomorski, Szczecin, Siekierki nad Odrą, Gościkowo, Grodowiec, Legnica – miejsce Cudu Eucharystycznego, Góra św. Anny, Moszna, Kamień Śląski, Jemielnica i Jasna Góra. Koszt 650 zł. Zapisy i zaliczkę w wysokości 200 zł przyjmujemy w biurze parafialnym. Pozostałą należność należy wpłacić nie później niż 30 dni przed pielgrzymką.
 10. W poprzednią niedzielę kolekta na cele inwestycyjne wyniosła 10 832 zł. W minionym tygodniu została dokonana przedpłata w wysokości 50 000 zł na zakup granitu na posadzkę do małego kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii oraz realizację celów wyznaczanych przez Księdza Biskupa. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na remont WSD w Pelplinie.
 11. W dzisiejszym numerze Biuletynu Parafialnego możemy przeczytać sprawozdanie ekonomiczno-inwestycyjne za rok 2019.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” oraz dwumiesięcznika „Miłujcie się!”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Pelagia Welter, lat 90, zam. ul. Filomatów; Alfons Gwiździel, lat 79, zam. ul. Budowlanych; Zygmunt Bastion Brzezinski, lat 76, zam. ul. Młodzieżowa; Stanisław Drewczyński, lat 68, zam. ul. Obrońców Chojnic; Franciszek Theus, lat 77, zam. ul. Długa; Henryk Noga, lat 72, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 9 LUTEGO 2020 ROKU

 1. W miniony piątek obchodziliśmy I rocznicę śmierci ks. prał. Aleksandra Kłosa, wieloletniego proboszcza i budowniczego naszej parafii. Zachęcamy do obejrzenia wystawy fotografii poświęconej Księdzu Prałatowi. Dziękujemy Akcji Katolickiej za jej przygotowanie.
 2. Od poniedziałku do piątku adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy świętej. Adorację i koronkę do Bożego miłosierdzia we wtorek ofiarujmy w intencji chorych. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorego.
 3. We wtorek odbędzie się w Bydgoszczy spotkanie z Abby Johnson, autorką książki – świadectwa pt. „Nieplanowane” oraz główną bohaterką filmu pod tym samym tytułem. Wyjazd na spotkanie z parkingu przy piekarni p. Brunków o godz. 15.30. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 30 zł.
 4. W czwartek o godz. 17.00 Różaniec Fatimski. O godz. 17.30 Msza święta w intencji misji (intencja od XVII Róży Misyjnej).
 5. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 14 i 21 lutego o godz. 18.00 w plebanii.
 6. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta (intencja od XII Róży Misyjnej) w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium. O godz. 16.30 w kaplicy św. Boromeusza  Msza święta w intencji beatyfikacji s. Adelgund, zamordowanej przez sowieckiego żołnierza 15 lutego 1945 roku. Przed liturgią zostaną złożone kwiaty przy grobie zamordowanej Siostry i pod tablicą upamiętniającą tragiczne wydarzenie.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 Apel Jasnogórski w małym kościele.
 8. Akcji Katolickiej organizuje w terminie 16 – 20 czerwca pielgrzymkę autokarową do polskich sanktuariów. Na trasie: Koszalin, Kołobrzeg, Trzebiatów, Kamień Pomorski, Szczecin, Siekierki nad Odrą, Gościkowo, Grodowiec, Legnica – miejsce Cudu Eucharystycznego, Góra św. Anny, Moszna, Kamień Śląski, Jemielnica i Jasna Góra. Koszt 650 zł. Zapisy i zaliczkę w wysokości 200 zł przyjmujemy w biurze parafialnym. Pozostałą należność należy wpłacić nie później niż 30 dni przed pielgrzymką.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta na remont WSD w Pelplinie.
 10. W dzisiejszym numerze Biuletynu Parafialnego możemy przeczytać sprawozdanie duszpasterskie za rok 2019. W przyszłym tygodniu zostanie zamieszczone sprawozdanie finansowe.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Teresa Orłowska, lat 78, zam. ul. Spółdzielcza. Polećmy zmarłą parafiankę Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 2 LUTEGO 2020 ROKU

 1. W piątek dobiegły końca odwiedziny kolędowe. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwość, rozmowy i złożone ofiary. W przyszłym tygodniu w Biuletynie Parafialnym zostanie zamieszczone sprawozdanie duszpasterskie, a za dwa tygodnie ekonomiczne za rok 2019.
 2. Od jutra Msza święta wieczorna o godz. 17.30. Od poniedziałku do środy adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy świętej.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszy świętej o godz. 8.30 i 17.30. W czwartek będziemy łączyć się Mostem Modlitewnym z WSD w Pelplinie. Od 9.00 do 17.30 będzie trwała adoracja Najświętszego sakramentu w intencji seminarium i nowych powołań. Całodobową adorację rozpoczniemy w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30, a zakończymy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. Zapraszamy do włączenia się Jerycho Różańcowe. W czwartek i piątek spowiedź od godz. 15.15 do 18.00. W czwartek o godz. 17.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od VII Róży Misyjnej) oraz Rycerzy Kolumba. Po liturgii spotkanie Rycerzy w plebanii. Zapraszamy nowych kandydatów. W piątek na godz. 16.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się nabożeństwem pokutnym i spowiedzią, a zakończy Mszą świętą o godz. 17.30. W piątek po Mszy świętej o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby w Kościele.
 5. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium. Tego dnia zapraszamy także na spotkanie Przyjaciół Brata Alberta, które rozpocznie się w Oratorium o godz. 12.00.
 6. W piątek przypada I rocznica śmierci ks. prał. Aleksandra Kłosa, proboszcza i budowniczego naszej parafii. O godz. 8.30 Msza święte w jego intencji. Z okazji rocznicy zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 10.30, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. kan. Andrzej Szopiński, dyrektor wydziału ekonomicznego Diecezji Pelplińskiej. Akcja Katolicka przygotowuje wystawę fotografii poświęconą Księdzu Prałatowi, która zostanie otwarta po tej Mszy świętej.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się w Bazylice koncert Eleni. Ofiary zebrane podczas koncertu zostaną przekazane poszkodowanym w pożarze chojnickiego hospicjum.
 8. Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Bydgoszczy na spotkanie z Abby Johnson, autorką książki – świadectwa pt. „Nieplanowane” oraz główną bohaterką filmu pod tym samym tytułem. Spotkanie odbędzie się we wtorek 11 lutego. Wyjazd z parkingu przy piekarni p. Brunków o godz. 15.30. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym. Koszt wyjazdu 30 zł.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za składane ofiary.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Bogdan Leda, lat 73, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłego parafianina Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 26 STYCZNIA 2020 ROKU

 1. Ojciec święty Franciszek w liście apostolskim Aperuit illis ustanowił od tego roku III niedzielę zwykłą Niedzielą Słowa Bożego. Z treścią papieskiego listu możemy zapoznać się na parafialnej stronie internetowej.
 2. Jutro w ramach diecezjalnej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do kapłaństwa i służby w Kościele, adoracja w naszym kościele od godz. 9.00 do 15.30. Od jutra do piątku zapraszamy na adorację w tych samych godzinach.
 3. W tym tygodniu dobiegną końca kolędy, które dzisiaj rozpoczynamy o godz. 14.00, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 15.30. Do piątku Mszę świętą wieczorną będziemy sprawować o godz. 15.30, a biuro parafialne będzie czynne od godz. 9.00 do 12.00. Dzisiaj kolędy: Warszawska, Przytorowa, Skrajna, Ustronna, Przyjazna; w poniedziałek: ul. Świętopełka, Towarowa, Nad Dworcem; we wtorek: ul. Kościerska; w środę: ul. Łanowa; w czwartek: ul. Żwirki i Wigury. W piątek odwiedzimy tych parafian, którzy wcześniej nie mogli przyjąć kolędowego błogosławieństwa, a mają takie pragnienie. Chęć przyjęcia duszpasterza można zgłaszać w biurze parafialnym.
 4. W piątek w Bazylice o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza święta z okazji 100. rocznicy powrotu Chojnic do Ojczyzny.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, podczas którego odmówimy Różaniec z 15. minutowym rozważaniem jednej z tajemnic. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. Tego dnia kolejny męski różaniec ulicami Chojnic. Rozpocznie się on po Mszy świętej w parafii Jezusa Miłosiernego, która będzie sprawowana o godz. 8.00. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 6. W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Podczas Mszy świętych pobłogosławimy świece. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 zostaną poświęcone świece dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po taj Mszy świętej katecheza dla dzieci podczas której będziemy wspólnie śpiewać kolędy. Do tego śpiewania zapraszamy wszystkie dzieci. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życie Konsekrowanego. To okazja do wyrażenia wdzięczności i modlitwy w intencji Sióstr Pallotynek posługujących w naszej parafii. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
 7. W przyszłą niedzielę na godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie do małego kościoła Rycerzy Niepokalanej. Spotkanie rozpoczniemy modlitwą różańcową w intencji Kościoła oraz pokoju na świecie.
 8. Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Bydgoszczy na spotkanie z Abby Johnson, autorką książki – świadectwa pt. „Nieplanowane” oraz głównej bohaterki filmu pod tym samym tytułem. Spotkanie odbędzie się we wtorek 11 lutego. Wyjazd z parkingu przy piekarni p. Brunków o godz. 15.30. W programie udział w modlitwie różańcowej w intencji wynagrodzenia przeciwko życiu oraz w Mszy świętej, a następnie wysłuchanie świadectwa Abby Johnson.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Felicja Wegner, lat 80, zam. ul. Budowlanych; Zbigniew Krajnik, lat 66, zam. ul. Żwirki i Wigury. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19 STYCZNIA 2020 ROKU

 1. „Życzliwymi bądźmy” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich. Tydzień Modlitw rozpoczął się wczoraj i będzie trwał do soboty 25 stycznia, czyli do święta nawrócenia św. Pawła. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do małego kościoła od godz. 9.00 do Mszy świętej o godz. 15.30. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Ofiarujmy tę adorację w intencji parafian i kapłanów, a także pokoju w świecie i jedności wszystkich chrześcijan.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej o godz. 9.00 parafialny Chór CONSOSO zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd.
 3. Trwają kolędy, które w soboty i niedziele rozpoczynamy o godz. 14.00, a w dni tygodnia o godz. 15.30. W czasie kolęd Msza święta wieczorna od poniedziałku do piątku o godz. 15.30, a biuro parafialne czynne od godz. 9.00 do 12.00. Dzisiaj kolędy: Gdańska numery nieparzyste, aleja Bayeux, ul. Modrzewskiego; w poniedziałek: ul. Młodzieżowa 7 a, 11; we wtorek: ul. Młodzieżowa 19, 21, 29; w środę: ul. Młodzieżowa 23, 25, 31; w czwartek: ul. Młodzieżowa 17, 33; w piątek: ul. Młodzieżowa 13, 27; w sobotę: ul. Młodzieżowa 9, 15; w przyszłą niedzielę: ul. Warszawska, Przytorowa, Skrajna, Ustronna, Przyjazna. Szczegółowy plan kolęd znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej.
 4. W przyszłą niedzielę 26 stycznia o godz. 17.00 w kościele gimnazjalnym odbędzie się na koncert „Pieśni patriotycznych” z okazji 100 – rocznicy powrotu Chojnic do Polski. Wystąpią m.in. laureaci konkursu, który odbył się w listopadzie 2019 roku w Chojnickim Centrum Kultury, a także chór „Lutnia”. Podczas koncertu będzie również możliwość wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
 5. Kolekta inwestycyjna w poprzednią niedzielę wyniosła 10 094 zł. Ostatnia inwestycja jaka została zrealizowana przed świętami Bożego Narodzenia, czyli instalacja kamiennego ołtarza i ambony w małym kościele, została w pełni rozliczona. W minionym tygodniu został przeprowadzony remont jednej ze studzienek kanalizacyjnych przy małym kościele. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 6. Zachęcamy do lektury nowe numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Bogumiła Steliga, lat 89, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłą parafiankę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.