Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  25 LIPCA 2021 ROKU

 1. Witamy ks. neoprezbitera Mateusza Rzepkowskiego, który dzisiaj rozpoczyna w naszej parafii wakacyjną pomoc duszpasterską. Ks. Mateusz po wakacjach pozostanie z nami, ponieważ został mianowany wikariuszem w naszej wspólnocie. Ks. Mateusz, urodził się w 1996 roku. Pochodzi z parafii św. Bartłomieja w Wielkim Komorsku. Życzymy mu owocnego głoszenia Ewangelii i przekazywania łask sakramentalnych.
 2. Dzisiaj po raz pierwszy obchodzić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten ustanowił papież Franciszek na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa. W Biuletynie znajduje się fragment papieskiego Orędzia na tę okoliczność, a na stronie internetowej cały tekst. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wielu łask oraz pociechy z dzieci i wnuków.
 3. Dzisiaj obchodzimy w Kościele w Polsce dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Modlimy się za poszkodowanych. Trwa także zbiórka ofiar do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Warto pamiętać, że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem także pomocy ludzi dobrej woli.
 4. Msze święte niedzielne oraz w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele.
 5. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku będziemy rozpoczynać w małym kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończyć Różańcem o godz. 19.30.
 6. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się od 31 lipca do 13 sierpnia. Spotkanie informacyjne i zapisy odbędą się dzisiaj w salce katechetycznej przy Bazylice o godz. 17.00. Zapisać można się także przez Facebook’a. Zapraszamy także do udziału w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę w dniach 7-13 sierpnia. Codziennie do pokonania od 70 do 85 km. Pątnikom będzie towarzyszył bus przewożący bagaże. Noclegi w domach pielgrzyma i szkołach. Zapewniamy transport powrotny. Informacje udziela i zapisy przyjmuje Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163)
 7. W przyszłą niedzielę w ramach VIII Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2021, odbędzie się o godz. 20.00 w kościele gimnazjalnym koncert w wykonaniu: Ewy Polskiej, organy (Lublin), Krzysztofa Biernackiego, klarnet i Macieja Drapińskiego, akordeon (Bydgoszcz).
 8. Ksiądz Biskup Diecezjany skierował do diecezjan apel następującej treści: „W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, że nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, jednak należy na nie spojrzeć w świetle piątego przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał nam również papież Franciszek”.
 9. W dniach 27 i 29 lipca od godz. 13.00 do 18.00 w świetlicy Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Łanowej 11 a będzie można dopełnić obowiązku w ramach Narodowego Spisu Powszechnego.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma oraz książki pt. „Łeba – Compostela. Rowerem od Bałtyku po Ocena”, która jest przewodnikiem po pielgrzymim szlaku i zapisem rowerowej wyprawy z 2019 roku, w której brał udział in. ks. proboszcz. Cena książki wynosi 20 zł.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Tadeusz Stoltmann, lat 70, zam. ul. Drzymały. Polećmy zmarłego parafina miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  18 LIPCA 2021 ROKU

 1. Msze święte niedzielne oraz w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele.
 2. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku będziemy rozpoczynać w małym kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończyć Różańcem o godz. 19.30.
 3. Dzisiaj od godz. 9.00 do 14.00 istnieje w plebanii możliwość honorowego oddania krwi. Bardzo dziękujemy osobom, które składają ten wyjątkowy dar z siebie celem ratowania ludzkiego życia i zdrowia.
 4. W związku z XXII Ogólnopolskim Tygodniem św. Krzysztofa, który będziemy obchodzić od 18 do 25 lipca pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”, zachęcamy do włączenia się w akcję „1 grosz za 1 kilometr”, mającej na celu sfinansowanie zakupu pojazdów na misjach. Więcej informacji na ten temat znajduje się w Biuletynie oraz na parafialnej stronie internetowej.
 5. Przyszła niedziela, 25 lipca br., będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Tego dnia będziemy modlili się za poszkodowanych, a po Mszy św. zorganizujemy zbiórkę do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. Warto pamiętać, że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 7. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się od 31 lipca do 13 sierpnia. W tym roku będziemy pielgrzymować w tradycyjny sposób, a nie „sztafetowo”. Nie wszędzie będzie można nocować pod dachem (szkoła, remiza, etc.), dlatego już dziś warto zatroszczyć się o namiot. Spotkania informacyjne i zapisy odbędą się 18 i 25 lipca, w salce katechetycznej przy Bazylice o godz. 17.00. Zapisać można się także przez Facebook’a. Dane kontaktowe i informacje podane są na plakacie.
 8. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę łącznie z przelewami na konto bankowe wyniosła 11 326 zł i 3 euro. Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Teresa Plak, lat 72, zam. ul. Filomatów; Teresa Miter, lat 72, zam. ul. Młodzieżowa; Irena Motykowska, lat 68, zam. ul. Kościerska; Grażyna Jaworska, lat 59, zam. ul. Jana Pawła II. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  11 LIPCA 2021 ROKU

 1. Msze święte niedzielne oraz w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele.
 2. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku będziemy rozpoczynać w małym kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończyć Różańcem o godz. 19.30. We wtorek Różaniec Fatimski w małym kościele również o godz. 19.30.
 3. W czwartek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 4. W piątek zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem. Pielgrzymkę rozpoczniemy przed małym kościołem o godz. 7.30. Msza święta odpustowa w Zamartem o godz. 12.00 pod przewodnictem ojca karmelity Józefa Tracza. W związku z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 w Polsce należy zgłosić swój udział w biurze parafialnym.
 5. Apel Jasnogórski z okazji 16. dnia miesiąca w łączności z Różańcem o godz. 19.30 w małym kościele.
 6. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin oraz o Boże błogosławieństwo i gorliwość apostolską, a dla zmarłych o zbawienie (intencja od IX Róży Misyjnej).
 7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie istniała możliwość honorowego oddania krwi. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną i mogą podzielić się sobą do plebanii od godz. 9.00 do 14.00.
 8. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia. W tym roku będziemy pielgrzymować w tradycyjny sposób, a nie „sztafetowo”. Nie wszędzie będzie można nocować pod dachem (szkoła, remiza, etc.), dlatego już dziś warto zatroszczyć się o namiot. Spotkania informacyjne i zapisy odbędą się 18 i 25 lipca, w salce katechetycznej przy Bazylice o godz. 17.00. Zapisać można się także przez Facebook’a. Dane kontaktowe i informacje podane są na plakacie.
 9. Parafia Nieżychowice organizuje w dniach 2-4 sierpnia pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, do Krakowa-Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt pielgrzymki to 300 zł. Zapisy i kontakt: Ryszard Ptak, tel. 513 059 521 (najlepiej dzwonić w godz. 18.30-19.00).
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Beata Gierszewska, lat 40, zam. ul. Młodzieżowa; Sandra Gabrych, lat 27, zam. ul. Gdańska; Grzegorz Mazurek, lat 62, zam. ul. Żwirki i Wigury. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  4 LIPCA 2021 ROKU

 1. Msze święte niedzielne oraz w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele.
 2. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku będziemy rozpoczynać w małym kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończyć Różańcem o godz. 19.30.
 3. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji (intencja od XV Róży Misyjnej). Różaniec misyjny o godz. 19.30 w małym kościele.
 4. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM.
 5. W niedzielę 18 lipca będzie istniała możliwość honorowego oddania krwi w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną i mogą podzielić się sobą do plebanii od godz. 9.00 do 14.00.
 6. W ramach trwającej nowenny dekanalnej do św. Andrzeja Boboli, gościmy dzisiaj w naszej parafii relikwie tego świętego. Po Mszy św. o godz. 10:30 odmówimy modlitwę nowennową za Ojczyznę, po której będzie można uczcić relikwie świętego patrona Polski przez uklęknięcie. Do modlitwy zachęcają kustosze relikwii – templariusze.
 7. Organizujemy w dniu 16 lipca pieszą pielgrzymkę na uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem. Pielgrzymkę rozpoczniemy przed małym kościołem o godz. 7.30. Msza święta odpustowa w Zamartem o godz. 12.00. W związku z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 w Polsce należy zgłosić swój udział w biurze parafialnym.
 8. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia. W tym roku będziemy pielgrzymować w tradycyjny sposób, a nie „sztafetowo”. Nie wszędzie będzie można nocować pod dachem (szkoła, remiza, etc.), dlatego już dziś warto zatroszczyć się o namiot. Spotkania informacyjne i zapisy odbędą się 18 i 25 lipca, w salce katechetycznej przy Bazylice o godz. 17.00. Zapisać można się także przez Facebook’a. Dane kontaktowe i informacje podane są na plakacie.
 9. Dzisiaj o godz. 20.00 odbędzie się w kościele gimnazjalnym koncert w ramach VIII Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2021 w wykonaniu muzyków z Gdańska: Hanny Dys – organy i Łukasza Załęskiego – tenor.
 10. Kolekta w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za składane ofiary.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  20 CZERWCA 2021 ROKU

 1. Msze święte niedzielne oraz w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele.
 2. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku będziemy rozpoczynać w małym kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończyć Różańcem o godz. 19.30. W poniedziałek Różaniec połączona z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnowę w Duchu Świętym SYJON, medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją. W piątek odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy ofiarujemy adorację w intencji mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza Libanu, w związku z wieloma trudnościami, których doświadcza społeczność tego regionu świata.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.15. W niedziele po Mszy świętej o godz. 14.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 4. W czwartek obchodzimy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona Chojnic. Msze święte według porządku powszedniego.
 5. W sobotę o godz. 16.00 w małym kościele Msza święta z udziałem osób z niepełnosprawnościami.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 7. Parafia Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Chojnicach zaprasza na Festiwal Filmowy kina pod chmurką, który odbędzie się od 22 do 24 czerwca na Placu Kościelnym przy Bazylice. Każdego dnia projekcja filmowa rozpocznie się o godz. 21.30. Zostaną zaprezentowane 3 filmy: „Wychowanek mamusiek”, „Odważni”, „Każde życie jest cudem”. Wstęp wolny. W trakcie festiwalu odbędzie się kwesta na duszpasterstwo młodzieży w parafii. Szczegóły na plakatach oraz na parafialnej stronie internetowej https://bazylikachojnice.pl/
 8. Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje wyjazd do Częstochowy w ramach XXX pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu przy piekarni p. Brunków w sobotę 10 lipca o godz. 23.00. Powrót w niedzielę około godz. 22.00. W programie – Msza świętej, godzinki, występy muzyczne. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy i opłatę za przejazd w wysokości 80 zł przyjmuje p. Andrzej (tel. 602 867 585).
 9. W ubiegłą niedzielę podczas kiermaszu połączonego ze zbiórką pieniędzy na rzecz Kirilla Kondrashev, chłopca pochodzącego z Ukrainy, który choruje na SMA1 wolontariusze zebrali 5 012 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” oraz dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 13 CZERWCA 2021 ROKU

 1. Msze święte w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. Od przyszłej niedzieli nie będziemy sprawowali dodatkowych Mszy świętych w małym kościele. Wyjątkiem będą Msze święte, podczas których będziemy udzielali sakramentu chrztu. Prosimy o używanie maseczek i zachowanie dystansu.
 2. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku będziemy rozpoczynać w małym kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończyć od poniedziałku do czwartku Różańcem o godz. 19.30. W piątek adorację zakończymy o godz. 17.30 z powodu rozpoczynającego się o godz. 18.00 Weekendu dla Narzeczonych. Prosimy o modlitwę w intencji rozeznających powołania oraz za przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.15. W niedziele po Mszy świętej o godz. 14.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej. Dzisiaj Różaniec Fatimski o godz. 18.00.
 4. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 5. W środę modlitwa różańcowa o godz. 19.30 i Apel Jasnogórski prowadzony przez Młody Wolontariat Caritas z okazji obchodzonego w maju Dnia Matki i w czerwcu Dnia Ojca.
 6. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin oraz o Boże błogosławieństwo i gorliwość apostolską, a dla zmarłych o zbawienie (intencja od VIII Róży Misyjnej).
 7. W sobotę odbędzie się w Pelplinie kolejna edycja Przystani – Warsztatów dla duszy, pod hasłem „Przystań w drodze” nawiązującym do Świętego Roku Jakubowego oraz 30-rocznicy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Do udziału zapraszamy zwłaszcza młodzież, w tym kandydatów do bierzmowania. Więcej informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Rafał Kunowski (tel. 574 183 823).
 8. Stowarzyszenie Dworek Polski zaprasza w przyszłą niedzielę od godz. 10.00 do 17.30 do Chojnickiego Centrum Kultury na VIII Ogólnopolski Konkurs Na Szlaku Kultur Chojnice 2021. Wystąpi 18 kapel i zespołów folklorystycznych z wielu regionów Polski. W programie również przewidziano gry i zabawy dla dzieci. Wstęp wolny.
 9. Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje wyjazd do Częstochowy w ramach XXX pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu przy piekarni p. Brunków w sobotę 10 lipca o godz. 23.00. Powrót w niedzielę około godz. 22.00. W programie – Msza świętej, godzinki, występy muzyczne. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy i opłatę za przejazd w wysokości 80 zł przyjmuje p. Andrzej (tel. 602 867 585).
 10. Dzisiaj w naszej parafii kiermasz połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz Kirilla Kondrashev pochodzącego z Ukrainy, a zorganizowany przez wolontariuszy Anioły Kirilla. Chłopiec choruje na SMA1. Wolontariusze z naszej parafii i Bydgoszczy oferują między innymi rękodzieło, książki oraz Kirillkowe gadżety.
 11. Zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w poprzednią niedzielę wyniosła 2 608 zł. Dzisiaj kolekta na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, a w przyszłą niedzielę na parafialne inwestycje. Bóg zapłać za składane ofiary.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Krzysztof Żywicki, lat 61, zam. ul. Sportowa. Polećmy zmarłego parafianina Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  6 CZERWCA 2021 ROKU

 1. W Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Dziękczynienia. Również dzisiaj przypada rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Pelplinie i diecezji pelplińskiej.
 2. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oraz przebieg uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Udział w Mszach świętych i procesji, przygotowanie świątyni, ołtarzy i przyozdobienie domów to wyraz naszej wiary i miłości do Jezusa Chrystusa oraz Kościoła.
 3. Msze święte w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. W niedziele oprócz Mszy świętych sprawowanych w dużym kościele, dodatkowe Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 w małym kościele. W przyszłą niedzielę na godz. 12.00 do małego kościoła zapraszamy tylko rodziny dzieci, które przyjmą chrzest. Prosimy o używanie maseczek i zachowanie dystansu.
 4. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku będziemy rozpoczynać w małym kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończyć Różańcem o godz. 19.30.
 5. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesach eucharystycznych w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej. Dzisiaj procesja w łączności z Mszą świętą o godz. 12.00. Prosząc o pełną asystę zwracamy się ze szczególnym zaproszeniem do dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek sypiących kwiatki oraz ich rodziców. Prosimy o przynoszenie kwiatów.
 6. Nabożeństwa czerwcowe w czasie oktawy Bożego Ciała sprawujemy w dni powszednie na zakończenie Mszy świętej o godz. 18.30, poza oktawą o godz. 18.15. W niedziele nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 14.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 7. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.30 i procesji eucharystycznej odbędzie się w plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji (intencja od XIV Róży Misyjnej). Różaniec misyjny o godz. 19.30 w małym kościele.
 9. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msze święte jak w dni powszednie. Po każdej Mszy świętej dokonamy odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w setną rocznicę tego wydarzenia. O godz. 18.30 Msza święta w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po zakończeniu liturgii spotkanie Rycerzy w plebanii. W piątek odbędzie się również procesja eucharystyczna. W czwartek i piątek po procesjach pobłogosławimy wianki.
 10. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM.
 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii kiermasz połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz Kirilla Kondrashev pochodzącego z Ukrainy, a zorganizowany przez wolontariuszy Anioły Kirilla. Chłopiec choruje na SMA1. Wolontariusze z naszej parafii i Bydgoszczy będą oferować między innymi rękodzieło, książki oraz Kirillkowe gadżety.
 12. Dzisiaj trwa zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Kolekta w przyszłą niedzielę na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, a za dwa tygodnie na parafialne inwestycje. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Eryka Niemczyk, lat 79, zam. ul. Spółdzielcza; Stanisław Filasek, lat 74, zam. ul. Obrońców Chojnic; Antoni Budowicz, lat 95, zam. ul. Sportowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY  30 MAJA 2021 ROKU

 1. Jutro w liturgii obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w dni powszednie.
 2. Msze święte w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. W niedziele oprócz Mszy świętych sprawowanych w dużym kościele, dodatkowe Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 w małym kościele. Prosimy o używanie maseczek i zachowanie dystansu.
 3. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy będziemy rozpoczynać w małym kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończyć Różańcem o godz. 19.30. W poniedziałek Różaniec wraz z modlitwą uwielbienia prowadzą przez Odnowę w Duchu Świętym SYJON oraz medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją.
 4. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej. Jutro nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa we wtorek o godz. 18.15, a w środę w ramach nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 5. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 12.00, 14.00 i 18.30. O godz. 7.30, 9.00 i 12.00 dodatkowe Msze święte w małym kościele. O godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od III Róży Misyjnej). Procesja eucharystyczna po Mszy świętej o godz. 9.00 przejdzie ulicami: Jana Pawła II, Książąt Pomorskich, Filomatów i Jana Pawła II. Prosimy mieszkańców tych ulic o włączenie się w przygotowanie ołtarzy przy Zespole Szkół Specjalnych, na rogu ulic Karsińskiej i Książąt Pomorskich, na placu przy bloku Filomatów 2 i przy kościele, a także o udekorowanie domów. W Boże Ciało prosimy o parkowanie samochodów poza obrębem kościoła. Dzieci, które w tym roku pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej zapraszamy do udziału w procesjach w albach. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki odbędzie się w środę o godz. 17.00. Prosimy o przynoszenie kwiatów na procesje. Podczas oktawy w dni powszednie, procesje będą się odbywały w łączności z nabożeństwem czerwcowym po wieczornej Mszy świętej. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy świętej o godz. 12.00. W niedziele i w Boże Ciało nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 14.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej. Prosimy, aby podczas procesji zachować dystans między osobami nie mniejszy niż 1,5 m.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W piątek nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.15 do 19.00. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w małym kościele w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30, a zakończy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. W piętek po Mszy świętej o godz. 18.30 i procesji, adoracja w intencji powołań do służby w Kościele. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszosobotnie z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. Różaniec Mężczyzn rozpocznie się w sobotę Mszą świętą o godz. 8.00 w kościele gimnazjalnym. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę lub w inne dni ustalone telefonicznie z duszpasterzami.
 7. Młody Wolontariat Caritas w poprzednią niedzielę zebrał do puszek 2 536 zł na Hospicjum Domowe w Chojnicach. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za składane ofiary.
 8. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Piotr Pietraszczak, lat 51, zam. ul. Świętopełka; Jadwiga Kukielska, lat 84, zam. ul. Młodzieżowa; Bernard Gostomski, lat 70, zam. ul. Chocińska; Wioletta Kobryń, lat 42, zam. ostatnio Piła. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  23 MAJA 2021 ROKU

 1. Dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego dobiega końca okres wielkanocny. Jutro obchodzimy w liturgii święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte w dużym kościele o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00 i 18.30. Biuro parafialne będzie nieczynne.
 2. Msze święte w dni powszednie w dalszym ciągu sprawujemy w dużym kościele. W niedziele oprócz Mszy świętych sprawowanych w dużym kościele, dodatkowe Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 w małym kościele. Prosimy o używanie maseczek i zachowanie dystansu.
 3. Nabożeństwa majowe w dużym kościele w dni powszednie oraz jutro o godz. 18.00, w niedziele o godz. 15.00. W niedziele adoracja Najświętszego Sakramentu od nabożeństwa majowego do wieczornej Mszy świętej.
 4. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku będziemy rozpoczynać w małym kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończyć Różańcem o godz. 19.30.
 5. W środę o godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin z problemami alkoholowymi.
 6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte według porządku powszedniego. Potraktujmy ten dzień jako zaproszenie do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów oraz o nowe i święte powołania do kapłaństwa.
 7. W sobotę o godz. 16.00 w małym kościele Msza święta z udziałem osób z niepełnosprawnościami.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to zarazem ostatni dzień Komunii Świętej wielkanocnej. O godz. 7.30 w małym kościele Msza święta w intencji Ojczyzny.
 9. Młody Wolontariat Caritas serdecznie zaprasza dzieci, młodzież, rodziców oraz wszystkie osoby zainteresowane włączeniem się w działalność charytatywną na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 16.00 w Oratorium.
 10. Osoby pragnące wziąć udział w beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września w Warszawie, prosimy o kontakt z biurem parafialnym. Koszt wyjazdu wynosi 90 zł. Więcej szczegółów w sprawie wyjazdu oraz beatyfikacji podamy w późniejszym czasie.
 11. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w  pelplińskim seminarium,  które  jest   częścią  Wydziału  Teologicznego  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 18 sierpnia na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl Można się z nimi zapoznać także u duszpasterzy.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Wiesław Rządkowski, lat 66, zam. ul. Drzymały; Ryszard Dopadło, lat 80, zam. ul. Książąt Pomorskich; Beata Szefler, lat 52, zam. ul. Kościerska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO  16 MAJA 2021 ROKU

 1. Dzisiaj w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii przebywa dzwon „Głos Nienarodzonych”. Został on pobłogosławiony w ubiegłym roku przez papieża Franciszka, który wówczas powiedział: „Niech jego dźwięk budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie”. Zachęcamy, aby uderzyć w dzwon wyrażając w ten sposób poparcie dla ochrony ludzkiego życia. Dzisiaj Apel Jasnogórski w dużym kościele o godz. 20.00.
 2. Nabożeństwa majowe sprawujemy w dużym kościele w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele o godz. 15.00. W niedziele adoracja Najświętszego Sakramentu od nabożeństwa majowego do wieczornej Mszy świętej.
 3. Msze święte w dni powszednie w dalszym ciągu sprawujemy w dużym kościele. W niedziele oprócz Mszy świętych sprawowanych w dużym kościele, dodatkowe Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 w małym kościele. W przyszłą niedzielę na godz. 12.00 do małego kościoła zapraszamy tylko rodziny dzieci, które przyjmą chrzest. Prosimy o używanie maseczek i zachowanie dystansu.
 4. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku będziemy rozpoczynać w małym kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończyć Różańcem o godz. 19.30.
 5. Od minionego piątku trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Codziennie o godz. 20.00 jest ona transmitowana na stronie pl z dziewięciu parafii naszej diecezji. W poniedziałek transmisja z naszej parafii.
 6. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 7. W najbliższą sobotę odbędzie się w Pelplinie Diecezjalne Forum Duszpasterskie „U źródła łaski”. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Wyjazd we własnym zakresie. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w Forum, a nie dysponują samochodem, prosimy o kontakt z biurem parafialnym.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy w sobotę do udziału w wigilijnym czuwaniu, które rozpoczniemy o godz. 20.30 konferencją pt. „Duch Święty – Agent Bożej mądrości”. Wygłosi ją ks. Marek Szynkowski. O godz. 21.30 Msza święta z wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego z rozbudowaną liturgią słowa, a następnie modlitwa uwielbienia.
 9. Rozpoczął się w całej Polsce Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę htp:/gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Na tej stronie podany jest również numer telefonu na infolinię, gdzie można uzyskać dodatkowe informacje lub dokonać spisu przez telefon. 4 maja do pracy przystąpili rachmistrzowie, którzy będą telefonować do mieszkańców. Udział w spisie jest obowiązkowy.
 10. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 12 630 zł i 10 euro. W tym tygodniu zakupimy kosiarkę do trawy, tzw. traktorek. Poprzednia służyła naszej parafii przez blisko 20 lat. Aktualnie są projektowane krzesła do miejsca przewodniczenia oraz zabudowane konfesjonały do małego kościoła, które będą wykonane z drewna jesionowego.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Mariola Janowska, lat 65, zam. ul. Książąt Pomorskich; Jerzy Duniec, lat 63, zam. ul. Książąt Pomorskich; Ryszard Kukliński, lat 71, zam. ul. Jana Pawła II; Zofia Krzoska, lat 90, zam. ul. Budowlanych; Piotr Kirszenstajn, lat 59, zam. Wierzchowo Dworzec. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 9 MAJA 2021 ROKU

 1. Nabożeństwa majowe sprawujemy w dużym kościele w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele o godz. 15.00. W niedziele adoracja Najświętszego Sakramentu od nabożeństwa majowego do wieczornej Mszy świętej.
 2. W zawiązku z obowiązującymi obostrzeniami Msze święte w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. W niedziele oprócz Mszy świętych sprawowanych w dużym kościele, dodatkowe Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 w małym kościele. Prosimy o używanie maseczek i zachowanie dystansu.
 3. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku rozpoczniemy w małym kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończymy Różańcem o godz. 19.30. W czwartek zakończymy przed Mszą świętą o godz. 18.30. W poniedziałek, wtorek i środę ofiarujmy adorację prosząc o urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. W poniedziałek Różaniec połączony z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnową w Duchu Świętym SYJON, medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją.
 4. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami, zapraszamy na spotkanie wraz z rodzicami w środę o godz. 17.00 do dużego kościoła.
 5. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji (intencja od XIII Róży Misyjnej). Tego dnia przypada rocznica objawiań Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo majowe wraz Różańcem i procesją wokół kościoła rozpoczniemy po Mszy świętej o godz. 18.30. Prosimy o przyniesienie świec. W czwartek nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 18.00.
 6. W piątek przypada święto św. Macieja, apostoła. Msze święte jak w dni powszednie.
 7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin oraz o Boże błogosławieństwo i gorliwość apostolską, a dla zmarłych o zbawienie (intencja od VII Róży Misyjnej).
 8. W przyszłą niedzielę, która jest uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego będzie w naszej parafii dzwon „Głos Nienarodzonych”. Został on pobłogosławiony w ubiegłym roku przez papieża Franciszka. „Niech jego dźwięk budzi sumienia stanowiących prawo i wszystkich ludzi dobrej woli w Polsce i na świecie” – powiedział wówczas papież Franciszek. Przez cały dzień każdy będzie mógł uderzyć w dzwon. Apel Jasnogórski w dużym kościele o godz. 20.00.
 9. Wydział Duszpasterski Kurii Pelplińskiej zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które będzie zwieńczone spotkaniem diecezjalnym 22 maja w bazylice katedralnej w Pelplinie. Jego celem jest zjednoczenie na modlitwie o odnowienie i pogłębienie wiary wszystkich diecezjan oraz podjęcie współpracy z Duchem Świętym w dawaniu świadectwa i apostolstwie w parafii. Od piątku 14 maja rozpocznie się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Będzie ona transmitowana na stronie pl codziennie o godz. 20.00 z dziewięciu parafii naszej diecezji. Transmisja z naszej parafii będzie w poniedziałek 17 maja. Wykaz wszystkich parafii znajduje się na parafialnej stronie internetowej.
 10. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską, szczególnie tegorocznych maturzystów, do udziału w Dniach Skupienia „W poszukiwaniu drogocennej perły. Gdzie ją znaleźć i ile jest warta?”, które odbędą się od 21 do 23 maja. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział jest bezpłatny, należy zabrać z sobą Pismo Święte. Dni skupienia zaczynają się w piątek 21 maja o godz. 18.00. Recepcja w gmachu seminarium będzie czynna od godz. 17.00. Zgłoszenia udziału należy przesyłać za pomocą formularza zamieszczonego na stronie seminariumpelplin.pl lub drogą mailową: seminarium@diecezja-pelplin.pl
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Lech Ropela, lat 64, zam. ul. Boczna. Polećmy zmarłego parafianina miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ  2 MAJA 2021 ROKU

 1. Jutro przypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, a zarazem Narodowe Święto upamiętniające Konstytucję Trzeciego Maja. Dzień ten jest zachętą do troski o formację duchową i patriotyczną, a także do modlitwy za Kościół, Ojczyznę i parafię. Jutro Msze święte według porządku niedzielnego. Dodatkowe Msze święte w małym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 10.30. Nie będzie Mszy świętej w małym kościele o godz. 12.00, ponieważ w tym czasie sumie odpustowej w dużym kościele będzie przewodniczył ks. bp Arkadiusz Okroj. Suma odpustowa będzie transmitowana przez internet https://youtu.be/AaXT3Cc_Peg Zachęcamy, aby już dzisiaj wywiesić flagi narodowe z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą.
 2. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Tego dnia modlić się będziemy zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.
 3. Dzieci, które wczoraj i dzisiaj przystępują do Pierwszej Komunii Świętej będą od jutra do piątku przeżywać Biały Tydzień. Na Msze święte o godz. 16.00 zapraszamy dzieci ze Szkoły nr 8, a na godz. 17.00 dzieci ze Szkół nr 5, 3, Katolickiej i innych.
 4. Msze święte w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele, w którym aktualnie może brać udział w 125 osób, a w małym 38. W niedzielę oprócz Mszy świętych sprawowanych w dużym kościele, dodatkowe Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 w małym kościele. W przyszłą niedzielę do małego kościoła na godz. 12.00 zapraszamy tylko rodziny dzieci, które przyjmą chrzest. Prosimy o używanie maseczek i zachowanie dystansu.
 5. We wtorek, środę i czwartek adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy w małym kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończymy Różańcem o godz. 19.30.
 6. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej sprawujemy w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele oraz jutro w dniu parafialnego odpustu o godz. 15.00. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu od nabożeństwa majowego do wieczornej Mszy świętej.
 7. We wtorek przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Msza święta w intencji strażaków o godz. 18.30.
 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Pierwszy czwartek jest świętem apostołów Filipa i Jakuba Młodszego. W czwartek i piątek nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.15 do 19.00. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w czwartek po godz. 16.00. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w małym kościele w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30, a zakończy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od II Róży Misyjnej) oraz w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. W piątek po Mszy świętej o godz. 18.30 adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym SYJON.
 9. W sobotę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze święte według porządku powszedniego. O godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM.
 10. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę lub w innych dniach ustalonych telefonicznie z duszpasterzami.
 11. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma oraz książki ks. Dominika Roczniaka pt. „Z Maryją w drodze do nieba”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Czesław Beling, lat 85, zam. ul. Wielewska; Józefa Neńca, lat 85, zam. ul. Gdańska; Krystyna Wiśniewska Mientka, lat 84, zam. ul. Książąt Pomorskich; Maria Kocińska, lat 69, zam. ul. Ludowa; Zygmunt Walczak, lat 74 zam. ul. Ludowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.