Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  14 LIPCA 2019 ROKU

 1. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy przed Mszą świętą o godz. 18.30.
 2. Po dzisiejszych Mszach św. prowadzona jest zbiórka starej srebrnej i złotej biżuterii z przeznaczeniem na budowę studni w Czadzie. Akcję można wesprzeć również przez zakup srebrnego krzyżyka sercańskiego, w cenie 30 zł, które powstały w wcześniej zebranej biżuterii. Wolontariuszy prowadzących akcję można spotkać przy głównym wejściu do kościoła. Osoby, które z różnych przyczyn dziś nie przyniosły zniszczonej biżuterii, a chcą się włączyć w to dzieło, mogą zostawić ją w ciągu tygodnia w biurze parafialnym.
 3. Dzisiaj o godz. 16.00 w Krojantach odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Charbela z błogosławieństwem jego olejem. Odbywa się ono cyklicznie w każdą drugą niedzielę miesiąca.
 4. We wtorek zapraszamy do udziału w pielgrzymce pieszej na uroczystość odpustową do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 7.30 przed małym kościołem. Pół godziny wcześniej niż w latach minionych. Spowodowane jest to modyfikacją trasy, która z uwagi na bezpieczeństwo będzie przebiegała przez Angowice, Ogorzeliny. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki będzie Msza święta odpustowa o godz. 12.00. Istnieje możliwość powrotu do Chojnic specjalnym autokarem. Zapraszamy we wtorek także na Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 5. W środę przypadają urodziny ks. proboszcza Janusza Chyły, który pielgrzymuje rowerem z Łeby do Santiago de Compostela. O godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza święta w jego intencji.
 6. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek 19 lipca o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od V Róży Misyjnej). Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 8. Piesza pielgrzymka z Chojnic na Jasną Górę wyruszy 31 lipca, a dotrze do celu 13 sierpnia. Do pielgrzymki można dołączyć na każdym etapie. Zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniach, które odbywają się w niedziele lipca w salce parafialnej przy Bazylice o godz. 14.45. Informacji udziela także przewodnik grupy ks. Marek Bogusz (tel. 728 461 015).
 9. Zapraszamy na „VI Letnie Koncerty Organowe Chojnice 2019” do Kościoła Gimnazjalnego. Drugi koncert odbędzie się w niedzielę 21 lipca o godz. 20:00 w wykonaniu Tomasza Drążkowskiego z Kartuz – organy. Pozostałe terminy koncertów są umieszczone na plakacie.
 10. W biurze parafialnym są do odebrania zdjęcia i film z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma. A w nim o pielgrzymce rowerowej ks. Proboszcza do Santiago de Compostela.
 12. 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Adam Mularczyk, lat 49, zam. ul. Książąt Pomorskich; Eugenia Sliwinska, lat 85, zam. ul. Jana Pawła II; Jerzy Binka, lat 75, zam. ul. Gdańska; Adam Jasiński, lat 67, zam. ul. Skrajna. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  7 LIPCA 2019 ROKU

 1. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy przed Mszą świętą o godz. 18.30. W środę wyjątkowo rozpoczęcie adoracji o godz. 16.00.
 2. W środę godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 3. W czwartek przypada święto św. Benedykta, opata z Monte Casino, patrona Europy. To okazja i zaproszenie do modlitwy w intencji Kościoła w Europie i zachowania chrześcijańskiego dziedzictwa naszego kontynentu. Msze święte tego dnia według porządku powszedniego. O godz. 18.00 Różaniec Misyjny, a następnie Msza święta w intencji misji (intencja od X Róży Misyjnej).
 4. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 12 i 19 lipca o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 5. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium. O godz. 18.00 Różaniec Fatimski.
 6. Piesza pielgrzymka z Chojnic na Jasną Górę wyruszy 31 lipca, a dotrze do celu 13 sierpnia. Do pielgrzymki można dołączyć na każdym etapie. Zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniach, które odbywają się w niedziele lipca w salce parafialnej przy Bazylice o godz. 14.45. Informacji udziela także przewodnik grupy ks. Marek Bogusz (tel. 728 461 015).
 7. Parafia Nieżychowice k. Chojnic organizuje pielgrzymkę autokarową na Litwę – Kowno, Wilno, Troki oraz w drodze powrotnej Gietrzwałd. Termin 29 lipca do 1 sierpnia 2019r. Koszt 670 zł nie obejmuje jedynie prowiantu na drogę. Na Litwie obowiązuje waluta euro. Informacje i zapisy ks. Ryszard Ptak, proboszcz parafii Nieżychowice, (tel. 513 059 521, adres mailowy ptarys@wp.pl.)
 8. Zapraszamy do udziału w diecezjalnej pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę w dniach 7–13 sierpnia. Na trasie pielgrzymki: Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej i w Licheniu oraz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Grupie z Chojnic towarzyszyć będą ks. Damian Szulman i ks. Krzysztof Wilkowski. Ilość miejsc jest ograniczona. Informacji udziela i zapisy przyjmuje Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163).
 9. W biurze parafialnym są do odebrania zdjęcia i film z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
 10. W przyszłą niedzielę kolekta na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 12. W minionym tygodniu do wieczność odeszli: Edmund Jażdżewski, lat 75, zam. ul. Przytorowa; Kazimierz Drewek, lat 73, zam. ul. Książąt Pomorskich; Jerzy Blechacz, lat 66, zam. ul. Młodzieżowa; Teresa Panek, lat 68, zam. ul. Towarowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 30 CZERWCA 2019 ROKU

 1. Ksiądz Biskup Diecezjalny podjął decyzję o zmianach personalnych w naszej parafii. Nasz dotychczasowy wikariusz, ks. Andrzej Myszak, został mianowany wikariuszem w parafii w Jeżewie. Do nas został posłany ks. Krzysztof Przechowski, dotychczasowy wikariusz w parafii Dębnica Kaszubska,. Zmiany wchodzą w życie z dniem 20 sierpnia. Dodatkowo w naszej parafii od 21 lipca do 20 sierpnia będzie pomagał ks. neoprezbiter Robert Broca.
 2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy przed Mszą świętą o godz. 18.30.
 3. W środę przypada święto św. Tomasza, Apostoła. Msze święte jak w dni powszednie.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00 do 19.00. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od XVIII Róży Misyjnej). W piątek dodatkowa Msza święta o godz. 17.00. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30, a zakończy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, podczas którego odmówimy Różaniec z 15. minutowym rozważaniem jednej z tajemnic. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. Po nabożeństwie pierwszosobotnim zapraszamy do udziału w męskim różańcu na ulicach naszego miasta. Będziemy się modlić za kapłanów, parafie, mieszkańców Chojnic i władze miasta. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którym leży na sercu wspólne dobro, a w szczególności kierują się miłość do Boga, Matki Najświętszej, Kościoła i Ojczyzny.
 5. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 6. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił ks. Piotr Chmielecki z Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów z Lublina. To kapłan współtworzący akcję budowy studni w Czadzie, w którą włączyliśmy się niedawno zbierając odzież.
 7. Pierwszy koncert w ramach „VI Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2019” odbędzie się w kościele gimnazjalnym w niedzielę 7 lipca o godz. 20.00. Wystąpią wykładowcy Akademii Muzycznej w Gdańsku: prof. Bogusław Grabowski – organy i dr Maciej Sikała – saksofon. Pozostałe terminy koncertów są na plakacie.
 8. Zbliża się piesza pielgrzymka z Chojnic na Jasną Górę. Wyruszy ona 31 lipca, a dotrze do celu 13 sierpnia. Do pielgrzymki można dołączyć na każdym etapie. Zainteresowanych zapraszamy do udziału w spotkaniach, które będą odbywały się w niedziele lipca w salce parafialnej przy Bazylice o godz. 14.45. Informacji udziela także przewodnik grupy ks. Marek Bogusz (tel. 728 461 015).
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma oraz Małego Pielgrzyma.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Andrzej Osowski, lat 66, zam. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłego parafianina Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 23 CZERWCA 2019 ROKU

 1. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oraz przebieg uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Udział w Mszach świętych i procesji, przyotowanie świątyni, ołtarzy i przyozdobienie domów to wyraz naszej wiary i miłości do Chrystusa oraz Kościoła.
 2. W czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesach eucharystycznych w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej. Dzisiaj procesja w łączności z Mszą świętą o godz. 12.00. Prosząc o pełną asystę zwracamy się ze szczególnym zaproszeniem do dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek sypiących kwiatki oraz ich rodziców. Prosimy o przynoszenie kwiatów.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w czasie oktawy Bożego Ciała sprawujemy w dni powszednie na zakończenie Mszy świętej o godz. 18.30.
 4. W poniedziałek 24 czerwca obchodzimy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, patrona Chojnic, a w piątek 28 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte w te dni według porządku powszedniego. W piątek odbędzie się również procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy świętej. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 5. W sobotę przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00 i 18.30. Tego dnia można zyskać odpust zupełny. Msza święta o godz. 18.30 będzie sprawowana jako niedzielna. Kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.
 6. W piątek o godz. 17.00 odbędzie się w Oratorium spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Brata Alberta.
 7. W piątek 28 czerwca o godz. 19.30 odbędą się katechezy dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego.
 8. Towarzystwo Przyjaciół Hospicjum w Chojnicach serdecznie zaprasza dzisiaj wszystkich mieszkańców na Festyn Charytatywny „Chojnickie Aniołowo”, który odbędzie się w Fosie Miejskiej i potrwa w godzinach od 13.00 do 18.00 Głównym celem Festynu jest pozyskanie środków finansowych na rzecz hospicjum domowego. W programie Festynu m.in. występy artystyczno – muzyczne i taneczne, liczne zabawy dla całych rodzin.
 9. Parafia w Borzyszkowach zaprasza w przyszłą niedzielę na Franciszkański Piknik Rodzinny. O godz. 14.00 Msza święta, a następnie koncert Krystyny Giżowskiej. W programie: darmowe wesołe miasteczko, atrakcje wodne, loteria „Frankolottek”.
 10. Parafia Nieżychowice organizuje w terminie 29 lipca – 1 sierpnia pielgrzymkę autokarową na Litwę (Kowno, Wilno, Troki) oraz w drodze powrotnej do Gietrzwałdu. Koszt 670 zł. Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Ryszard Ptak (tel. 513 059 521, mail: ptarys@wp.pl).
 11. Fotograf Marek Tymiński przeprasza, że do tej pory nie dostarczył filmu z Pierwszej Komunii Świętej. Wkrótce poinformujemy o terminie odbioru.
 12. Odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski jako przebłaganie Boga za popełnione bluźnierstwa i profanacje, w tym procesji Bożego Ciała, odśpiewany na zakończenie Mszy świętej suplikacje. List odczytany w przyszłą niedzielę.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „W Rodzinie”.
 14. W minionym tygodniu do wieczność odeszła: Anna Jasińska, lat 101 zam. ul. Skraja. Polećmy zmarłą parafiankę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16 CZERWCA 2019 ROKU

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawujemy w dni powszednie o godz. 18.15, a w niedziele po Mszy świętej o godz. 14.00. Podczas oktawy Bożego Ciała będziemy je sprawować po Mszy świętej o godz. 18.30.
 2. Dzisiaj o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, podczas którego pieśni w języku polskim i ukraińskim zaśpiewa kleryk Piotr. Jest on absolwentem szkoły muzycznej.
 3. W środę po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii przyjęcie nowych kandydatów do Rycerzy Kolumba. Może nim zostać pełnoletni mężczyzna, identyfikujący się w pełni z nauczaniem Kościoła. Zainteresowanych panów prosimy o kontakt telefoniczny z Bratem Danielem Wróblewskim (nr tel. 600 430 554).
 4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte o godz. 6.00, 7.30, 9.00 z procesją eucharystyczną, 12.00, 14.00 i 18.30. Procesja przejdzie ulicami: Jana Pawła II, Książąt Pomorskich, Filomatów i Jana Pawła II. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy Zespole Szkół Specjalnych, na rogu ulic Karsińskiej i Książąt Pomorskich, na placu przy bloku Filomatów 2 i przy kościele, a także o udekorowanie domów. W czasie oktawy procesje będą się odbywały w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej. W Boże Ciało prosimy o parkowanie samochodów poza obrębem kościoła. Dzieci, które w tym roku pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej zapraszamy do udziału w procesjach w albach. Dziewczynki sypiące kwiatki zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 17.00. Prosimy o przyniesienie kwiatów na procesje. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy świętej o godz. 12.00.
 5. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Człuchowie zaprasza do udziału w Festiwalu Radości Chrześcijańskiej „Katolicy na ulicy Człuchów 2019”, który odbędzie się w Boże Ciało na człuchowskim rynku. Początek o godz. 18.00.
 6. W piątki 21 i 28 czerwca o godz. 19.30 odbędą się katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego.
 7. W przyszłą niedzielę kazania w naszej parafii będzie głosił ks. Marek Bogusz – przewodnik grupy chojnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po każdej Mszy świętej będzie można przekazać napisane na kartkach intencje, w których pielgrzymi będą się modlić i które zostawią przed obrazem Czarnej Madonny. Za wsparcie modlitwą i ofiarą ks. Marek i pielgrzymi wyrażają wdzięczność.
 8. Biuro Radia Maryja organizuje autokarowy wyjazd na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd o północy z 14 na 15 lipca (sobota / niedziela) z parkingu przy piekarni p. Brunków. Powrót w niedzielę około godz. 22.00.  Koszt 70 zł. Informacji udziela i zapisy przyjmuje p. Andrzej (nr tel.602 867 585).
 9. Kolekta inwestycyjne w ubiegłą niedzielę wyniosła 10 260 zł. Aktualnie rozliczamy położenie granitowej posadzki w małym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 10. Zachęcamy do lektury Pielgrzyma oraz dwumiesięcznika Miłujcie się.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Tadeusz Skoroszewski, lat 91, zam. ul. Mestwina; Kornelia Graczyk, lat 88, zam. ul. Młodzieżowa; Łucja Skrzypczak, lat 95, zam. ul Wicka Rogali; Maciej Ziełkowski, lat 68, zam. ul Budowlanych. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 9 CZERWCA 2019 ROKU

 1. Jutro obchodzimy w liturgii święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00, 18.30. Biuro parafialne będzie nieczynne.
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawujemy w dni powszednie o godz. 18.15, a w niedziele po Mszy świętej o godz. 14.00.
 3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, Ojczyzny, naszego miasta, parafii i rodzin, a także o powołania do sakramentalnych małżeństw, kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego. Adorację rozpoczynamy o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy przed Mszą świętą o godz. 18.30.
 4. Neoprezbiterzy, którzy 25 maja przyjęli sakrament święceń kapłańskich będą we wtorek o godz. 18.30 sprawować w naszej parafii Mszę świętą z błogosławieństwem prymicyjnym.
 5. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 6. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze święte według porządku powszedniego. O godz. 18.00 Różaniec Misyjny, a następnie Msza święta w intencji misji (intencja od IX Róży Misyjnej).
 7. Od piątku do niedzieli będzie trwał na terenie naszej parafii Weekend dla Narzeczonych. Otoczmy modlitwą kandydatki i kandydatów przygotowujących się do zawarcia sakramentalnych małżeństw.
 8. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin.
 9. W przyszłą niedzielę w uroczystość Najświętszej Trójcy dobiega końca czas Komunii świętej wielkanocnej. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Tego dnia zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności.
 10. Nasz parafianin, Rycerz Kolumba Daniel Wróblewski, został mianowany Delegatem Rejonowym. W związku z tym, funkcję Wielkiego Rycerza Rady 16964 działającej przy naszej parafii objął Piotr Czapiewski. Gratulujemy Bratu Danielowi i życzymy owocnych działań dla dobra Kościoła Pelplińskiego. Tę nominację odczytujemy również jako wyróżnienie dla działań Rycerzy Kolumba w Chojnicach.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Henryk Wodowski, lat 83, zam. ul. Łanowa; Lech Brzost, lat 54, zam. ul. Towarowa; Zygmunt Wolny, lat 70, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 2 CZERWCA 2019 ROKU

  1. Od jutra w naszej parafii praktykę duszpasterską będzie kontynuował diakon Wojciech Dradrach. Otoczmy diakona Wojciecha i wszystkich alumnów przygotowujących się do kapłaństwa oraz kandydatów do seminariów naszą modlitwą.
  2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawujemy w dni powszednie o godz. 18.15, a w niedziele po Mszy świętej o godz. 14.00.
  3. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, Ojczyzny, naszego miasta, parafii i rodzin, a także o powołania do sakramentalnych małżeństw, kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego. Adorację rozpoczynamy o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy przed Mszą świętą o godz. 18.30.
  4. Jutro o godz. 5.00 wyruszy z parkingu przy piekarni p. Brunków pielgrzymka Akcji Katolickiej.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W te dni spowiedź od godz. 15.00 do 19.00 i dodatkowe Msze święte o godz. 17.00. Po Mszy świętej o godz. 8.30 i 18.30 nabożeństwa Eucharystyczne. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od XVII Róży Misyjnej) oraz w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po Mszy świętej spotkanie Rycerzy Kolumba w plebanii. Całodobową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30, a zakończymy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. W piątek po wieczornej Mszy świętej adoracja w intencji rodzin, parafii i miasta.
  6. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy w sobotę do udziału w wigilijnym czuwaniu, które rozpocznie się o godz. 19.30 w małym kościele. W programie konferencja, o godz. 21.30 Msza święta, a następnie modlitwa wstawiennicza.
  8. W piątek w amfiteatrze Fosa Miejska (w razie niestosownej pogody w Bazylice) odbędzie się – ku pamięci św. Jana Chrzciciela, patrona Chojnic i św. Jana Pawła II – XXII Ogólnopolski przegląd piosenki religijnej „CREDO 2019”. Początek o godz. 10.00. Podsumowanie przeglądu z wręczeniem nagród i dyplomów oraz koncert laureatów o godz. 17.00.
  9. W przyszłą niedzielę kolekta na cele inwestycyjne.
  10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma oraz Małego Pielgrzyma.
  11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Kornelia Piekarska, lat 92, zam. ul. Młodzieżowa; Edmund Murawski, lat 73, zam. ul. Młodzieżowa; Józef Klepin, lat 91, zam. ul. Subisława; Ryszard Kaczor, lat 78, zam. ul. Majkowskiego. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 26 MAJA 2019 ROKU

   1. Witamy kleryka Piotra Hordijenko z wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Lwowskiej, który będzie odbywał w naszej parafii miesięczną praktykę duszpasterską. Niech to będzie czas błogosławiony i pełen radości w przygotowaniu do przyjęcia sakramentu święceń.
   2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, Ojczyzny, naszego miasta, parafii i rodzin, a także o powołania do sakramentalnych małżeństw, kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego. Adorację rozpoczynamy o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończymy przed Mszą świętą o godz. 18.30.
   3. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.00 w dużym kościele, a w dni powszednie w małym kościele o godz. 17.00 z udziałem dzieci, o godz. 18.00 z udziałem dorosłych. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawować będziemy w dni powszednie o godz. 18.15, a w niedziele po Mszy świętej o godz. 14.00.
   4. W środę o godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin dotkniętych alkoholizmem. Po liturgii miting AA w Oratorium.
   5. W piątek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w dni powszednie.
   6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, podczas którego odmówimy Różaniec z 15. minutowym rozważaniem jednej z tajemnic. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. Tego dnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
   7. Męska Maryjna Wspólnota Modlitewna, Rycerze Zakonu Chrystusa i Świątyni Jerozolimskiej w łączności i w porozumieniu z proboszczami dekanatu chojnickiego zapraszają w pierwszą sobotę miesiąca do udziału męskim różańcu na ulicach naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 8.00 Mszą Świętą w kościele gimnazjalnym. Następnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu  Sercu Najświętszej Maryi Pannie i przemarsz mężczyzn z modlitwą różańcową ulicami miasta. Będziemy się modlić za miasto, mieszkańców, władze, kapłanów, a tego dnia szczególnie o Boże błogosławieństwo dla dzieci. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którym leży na sercu wspólne dobro, a w szczególności miłość do Matki Najświętszej.
   8. Przyszła niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego jest dniem odpustu w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia we Wielu. Szczegółowy program uroczystości znajduje się na plakatach. Piesza pielgrzymka z Chojnic do Wiela wyruszy z piątku na sobotę o godz. 3.00 z placu przy Bazylice.
   9. W poniedziałek 3 maja o godz. 5.00 wyruszy z parkingu przy piekarni p. Brunków pielgrzymka Akcji Katolickiej do polskich sanktuariów oraz do tzw. Słowackiej Częstochowy w Levoczy.
   10. W biurze parafialnym są do odebrania różańce, które w ubiegłym roku zamawialiśmy podczas wizyty w naszej parafii ks. Kevina z Kenii.
   11. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
   12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Halina Łęgowska, lat 89, zam. ul. Żwirki i Wigury; Szczepan Ryduchowski, lat 70, zam. Kinice; Ryszard Todorowski, lat 69, zam. ul. Kościerska; Mirosław Grzegorzewski, lat 68, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

19 MAJA 2019 ROKU

   1. Po dokończonym remoncie posadzki w prezbiterium małego kościoła wracamy do sprawowania w nim liturgii. Od poniedziałku do piątku będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, Ojczyzny, naszego miasta, parafii i rodzin, a także o powołania do sakramentalnych małżeństw, kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego. Adorację będziemy rozpoczynać o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończyć przed Mszą świętą o godz. 18.30.
   2. Nabożeństwo majowe w niedziele sprawujemy o godz. 15.00 w dużym kościele, a w dni powszednie w małym kościele o godz. 17.00 z udziałem dzieci, o godz. 18.00 z udziałem dorosłych.
   3. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się w małym kościele koncert Zespołu „Na Cały Głos” z Pelplina.
   4. Jutro o godz. 9.30 Msza święta w dużym kościele w intencji Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II z okazji święta szkoły i rocznicy nadania szkole imienia naszego świętego Rodaka.
   5. Zapraszamy w poniedziałki po wieczornej Mszy świętej na spotkania Odnowy w Duchu Świętym Syjon, które odbywają się w sali nad biurem parafialnym. Również w poniedziałki na godz. 19.00 zapraszamy do Oratorium na spotkania Grupy AL-ANON, w środy AA, w czwartki DDA.
   6. W sobotę odbędzie się w Orliku dzień skupienia Akcji Katolickiej i Rycerzy Kolumba. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu przy kościele.
   7. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta z udziałem rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Młody Wolontariat CARITAS i SChRON zapraszają wszystkie mamy na spotkanie po Mszy świętej, podczas którego programem artystycznym pragną wyrazić im wdzięczność oraz uczcić najlepszą z Mam, jaką jest Matka Boża. A następnie zapraszają do wspólnego świętowania w Oratorium.
   8. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
   9. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych mężczyzn rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Osoby zainteresowane są proszone o zgłoszenie się do 11 lipca na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać u księdza proboszcza, jak również na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
   10. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek 24 maja o godz. 19.00 w salce parafialnej.
   11. W biurze parafialnym są do odebrania różańce, które w ubiegłym roku zamawialiśmy podczas wizyty w naszej parafii ks. Kevina z Kenii.
   12. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 10 780 zł. Aktualnie rozliczamy położenie granitowej posadzki w prezbiterium małego kościoła. Łączny koszt inwestycji wyniósł 154 000 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które pozwalają na realizację celów, na wysokim poziomie technicznym i estetycznym.
   13. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
   14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Adam Żychski, lat 64, zam. ul. Obrońców Chojnic; Henryk Kowalski, lat 77, zam. ul. Tucholska. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

12 MAJA 2019 ROKU

   1. Nabożeństwo majowe w niedziele sprawujemy o godz. 15.00. W dni powszednie o godz. 17.00 z udziałem dzieci, a o godz. 18.00 z udziałem dorosłych. Jutro z okazji rocznicy objawiań Matki Bożej w Fatimie nabożeństwo majowe wraz Różańcem Fatimskim i procesją wokół kościoła rozpoczniemy po Mszy świętej o godz. 18.30. Prosimy przynieść świece. W Nie będzie jutro nabożeństwa majowego o godz. 18.00.
   2. We wtorek przypada święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Msze święte jak w dni powszednie.
   3. W czwartek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
   4. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
   5. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od III Róży Misyjnej). Po liturgii spotkanie w Oratorium.
   6. W sobotę o godz. 13.00 uroczystość I Komunii Świętej uczniów ze szkoły specjalnej. Będzie to pierwsza Msza święta w małym kościele po położeniu posadzki w prezbiterium. Liturgię w małym kościele wznowimy w przyszłą niedzielę Mszą świętą o godz. 6.00.
   7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się w małym kościele papieski koncert Zespołu „Na Cały Głos” z Pelplina. W repertuarze utwory autorskie.
   8. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 17 i 24 maja o godz. 19.00 w salce parafialnej.
   9. W biurze parafialnym są do odebrania różańce, które w ubiegłym roku zamawialiśmy podczas wizyty w naszej parafii ks. Kevina z Kenii.
   10. Parafia ścięcia św. Jana Chrzciciela organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca. Wyjazd o godz. 6.15 z Placu Emsdetten. Koszt 60 zł. Zapisy przyjmuje ks. Damian, tel. 505 376 839.
   11. Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach zaprasza na kolonie parafialne do Poronina, które odbędą się od 23 do 28 czerwca. Zapisy pod nr tel. 509 117 868.
   12. Parafia Nieżychowice organizuje pielgrzymki autokarowe do Lichenia (5 czerwca), na Jasną Gorę i do sanktuarium w Gidlach (8-9 lipca), do Kowna Wilna, Trok i Gietrzwałdu (29 lipca – 1 sierpnia). Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Ryszard Ptak, tel. 513 059 521.
   13. Z początkiem roku weszła w życie zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę nowelizacja Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Dzięki wprowadzonym zmianom z darmowej porady prawnej, udzielanej przez adwokata lub radcę prawnego, może skorzystać obecnie każdy, kogo nie stać na opłacenie pomocy prawnika. Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty. Więcej informacji można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.
   14. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
   15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jerzy Miter, lat 71, zam. ul. Młodzieżowa; Maria Miętkowska, lat 96, zam. ul. Sportowa. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
5 MAJA 2019 ROKU
1. W miniony piątek obchodziliśmy święto patronalne naszej parafii. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, Chórowi CONSONO, asyście liturgicznej i wszystkim uczestnikom liturgii za udział we Mszy świętej odpustowej w tym ważnym dla naszej parafii i Ojczyzny dniu.
2. Rozpoczynamy dzisiaj XI Tydzień Biblijny pod hasłem: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). Jest on zachętą do odkrycia znaczenia Słowa Bożego w naszym życiu i kształtowania wiary w jego świetle.
3. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 10.30 przeżywamy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Od jutra, dzieci w ramach białego tygodnia, będą uczestniczyć we Mszy świętej z nabożeństwem majowym o godz. 17.00. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 16.00, w dni powszednie z udziałem dorosłych o godz. 18.00, w pozostałe niedziele o godz. 15.00. W piątek – w ramach białego tygodnia – Msza święta w intencji misji, podczas której dzieci tradycyjnie składają ofiary na misje. Zachęcamy dzieci i rodziców do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów w Kościerzynie i Wielu, która odbędzie się w sobotę 18 maja. Zapisy wraz z opłatą w wysokości 15 zł przyjmujemy w biurze parafialnym. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy piekarni państwa Brunków.
4. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze święte według porządku powszedniego. Po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie katechetów ze szkół podstawowych.
5. W czwartek po Mszy świętej o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 w intencji powołań. O godz. 18.00 różaniec misyjny w łączności z nabożeństwem majowym, a następnie Msza święta w intencji misji (intencja od VIII Róży Misyjnej). Po Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej w plebanii.
6. W piątek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
8. Kandydaci na ministrantów, zostaną uroczyście przyjęci do grona posługujących przy ołtarzu w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00. Podczas tej Mszy świętej również dzieci, które przed rokiem pierwszy raz przyjęły Komunię Świętą, będą obchodzić rocznicę tego wydarzenia. Spotkanie przygotowawcze dla nich wraz ze spowiedzią odbędzie się w sobotę o godz. 15.45.
9. W związku z remontem posadzki w prezbiterium małego kościoła liturgię sprawujemy w dużym kościele.
10. Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na spotkanie z p. Wandą Pietrasiewicz, twórczynią ikon, która przybliży historię i symbolikę oraz proces powstawania ikon. Spotkanie odbędzie się w piątek po Mszy świętej o godz. 18.30 w sali nad biurem parafialnym.
11. W poprzednią niedzielę zebraliśmy ofiary do puszek w wysokości 3 655 zł na dzieła miłosierdzia. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.
12. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”.
13. W ostatnim czasie odeszła do wieczności: Teresa Kiszewska, lat 80, zam. ul. Spółdzielcza. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA 28 KWIETNIA 2019 ROKU

   1. Dzisiaj z okazji Niedzieli Miłosierdzia i patronalnego święta Caritas zapraszamy do udziału w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, które sprawować będziemy o godz. 15.00. Zapraszamy również do oddania honorowo krwi. Akcję krwiodawstwa przeprowadzamy w plebanii od godz. 10.00 do 14.00. Trwa zbiórkę ofiar do puszek na dzieła miłosierdzia.
   2. W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze święte tego dnia według porządku powszedniego.
   3. W związku z remontem posadzki w prezbiterium małego kościoła liturgia przez najbliższe tygodnie będzie sprawowana w dużym kościele.
   4. W środę rozpoczyna się maj, miesiąc w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe z udziałem dzieci będziemy sprawować o godz. 17.00. Z udziałem dorosłych w łącznością z Mszą świętą o godz. 18.00, w przyszłą niedzielę w związku z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej nabożeństwo o godz. 16.00, w pozostałe niedziele o godz. 15.00.
   5. W czwartek 2 maja w Polsce obchodzić będziemy Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zachęcamy, aby tego dnia i następnego wywiesić flagi narodowe. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od XVI Róży Różańcowej) oraz Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po liturgii spotkanie Rycerzy w plebanii.
   6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Nabożeństwa do Chrystusa Eucharystycznego w czwartek po Mszy świętej o godz. 8.30 i 18.30, w sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30. W czwartek spowiedź od godz. 15.00 do 19.00. Skorzystajmy z tej okazji z uwagi na odpust parafialny. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, podczas którego odmówimy Różaniec z 15. minutowym rozważaniem jednej z tajemnic. Zachęcamy do przyjęcia tego dnia Komunii Świętej wynagradzającej. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę.
   7. W piątek przypada odpust parafialny. Uroczystości państwowe Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godz. 10.30 na Starym Rynku. O godz. 12.00 ks. bp Ryszard Kasyna, będzie sprawował w naszym kościele sumę odpustową. Msze święte tego dnia tak jak w niedziele, nabożeństwo majowe o godz. 15.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
   8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych o godz. 10.30 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 15.00. Zachęcamy dzieci i rodziców, a także babcie i dziadków do udziału w autokarowej pielgrzymce w sobotę 12 maja do sanktuariów Królowej Rodzin w Kościerzynie i do Wiela. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 15 zł.
   9. Dzieci, które przed rokiem pierwszy raz przyjęły Komunię Świętą, będą obchodziły rocznicę tego wydarzenia w niedzielę 12 maja podczas Mszy świętej o godz. 12.00. W przyszłym tygodniu podamy więcej szczegółów.
   10. Zachęcamy do udziału w Kongresie Różańcowym, który odbędzie się w sobotę 4 maja w Kołczygłowach. Rozpoczęcie o 9.30 Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. Zakończenie Mszą świętą o godz. 12.30.
   11. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
   12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Henryk Knuth, lat 65, zam. ul. Młodzieżowa; Jerzy Barwina, lat 71, zam. ul. Młodzieżowa; Mariusz Wisiński, lat 43, zam. ul. Książąt Pomorskich; Janusz Skwarek, lat 63, zam. ul. Młodzieżowa; Leon Weltrowski, lat 80, zam. ul. Filomatów; Teresa Sporysz, lat 89, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA 21 KWIETNIA 2019 ROKU

   1. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i Grobu Pańskiego na celebrację Triduum Paschalnego. Dziękujemy chórowi Consono, Odnowie w Duchu Świętym, Rycerzom Kolumba, służbie liturgicznej, lektorom i kantorom za troskę o piękno liturgii, wszystkim wspólnotom i osobom indywidulanym za życzenia złożone kapłanom, oraz ze podjęcie miesięcznej modlitwy w intencji 400 kapłanów znanych jedynie z imienia. Bóg zapłać za ofiarowanie Paschału.
   2. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte według porządku niedzielnego. Mszę świętą o godz. 6.00 będziemy sprawować w dużym kościele. Zaraz po świętach będziemy kładli kamienną posadzkę w prezbiterium małego kościoła i dlatego liturgia przez najbliższe tygodnie będzie sprawowana w dużym kościele. Jutro kolekta na szkolnictwo katolickie diecezji oraz KUL.
   3. Zachęcamy dzisiaj i jutro do nawiedzenia małego kościoła i modlitwy przy grobie, który jako pusty zaświadcza o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Dzisiaj i jutro w małym kościele o godz. 15.00 nowenna przed świętem Bożego miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej. Od wtorku do piątku nowenna o godz. 15.00 w dużym kościele i również adoracja do wieczornej Mszy świętej. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta w intencji SChRON-u. Po liturgii spotkanie dorosłych w plebanii, a dzieci w Oratorium. O godz. 17.00 nowenna do Bożego miłosierdzia i adoracja do wieczornej Mszy świętej.
   4. Dziękujemy za posługę diakonowi Danielowi Ciemniewskiemu, który dzisiaj kończy praktykę w naszej parafii. Módlmy się w intencji mających przyjąć święcenia kapłańskie oraz o nowe powołania.
   5. W środę Msza święta o godz. 18.30 w intencji osób z problemem alkoholowym. Po liturgii miting AA w Oratorium.
   6. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek o godz. 19.00.
   7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od II Róży Misyjnej). Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
   8. Przyszła Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne. W tym dniu zapraszamy nie tylko do udziału w Eucharystii, ale także w Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, które sprawować będziemy o godz. 15.00. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym dniem Caritas. Tego dnia zbiórka ofiar do puszek na dzieła miłosierdzia. Zapraszamy również do złożenia wyjątkowego daru z siebie, poprzez oddanie honorowo krwi. Będzie taka możliwość w plebanii od godz. 10.00 do 14.00.
   9. W tym roku przypada 100. rocznica powstania chojnickiego chóru Lutnia. Koncert jubileuszowy odbędzie się w Bazylice w piątek o godz. 18.00. Po koncercie Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego.
   10. W sobotę 27 kwietnia rozpocznie się w Bazylice o godz. 7.00 Druga Chojnicka Droga Światła. Jest ona modlitewnym rozważaniem 14 spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym. Przejście 16 km wokół miasta, będzie obmodleniem go. Zapisy przyjmują: ks. Tomasz Mońko (tel. 509 117 868), Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163). Więcej informacji i zapisy także na stronie: https://www.facebook.com/Chojnice.EDK/
   11. Ojcowie Karmelici z Zamartego zapraszają na otwarcie sezonu motocyklowego, który w przyszłą niedzielę rozpocznie się Mszą świętą o godz. 13.00. Po liturgii koncert zespołu GOOOD. O godz. 16.30 błogosławieństwo motocykli w Dolinie Śmierci.
   12. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 11 940 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
   13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma” oraz dwumiesięcznika „Miłujcie się”.
   14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jan Krajewicz, lat 0, zam. ul. Młodzieżowa; Klara Szypryt, lat 81, zam. ul. Drzymały; Edmund Maćkowski, lat 60, zam. ul. Warszawska. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 14 KWIETNIA 2019 ROKU

   1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Postarajmy się domowe obowiązki spełnić przed Triduum Paschalnym, aby czas celebracji najważniejszych zbawczych wydarzeń poświęcić na udział w liturgii i modlitwę. Centralnym wydarzeniem Wielkiego Czwartku jest Msza Wieczerzy Pańskiej, którą będziemy sprawować o godz. 18.00. W Wielki Piątek liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Nade wszystko zapraszamy do udziału w najważniejszej liturgii w ciągu całego roku czyli w Wigilii Paschalnej, która zakończy się procesją rezurekcyjną. Liturgię tę rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 21.00. Przynosimy wówczas świece. W tych dniach zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, a w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do udziału w modlitwie brewiarzowej o godz. 7.30. W Wielki Piątek zapraszamy do udziału nowennie do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00 i w Drodze Krzyżowej, którą będziemy celebrować na ulicach naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.30 w Bazylice, a zakończy w naszym kościele. O godz. 22.00 „Gorzkie Żale” w małym kościele. Szczegółowy program tych dni znajduje się w biuletynie. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w dużym kościele o godz. 00, 11.00, 15.00 i 17.00. Po poświęceniu o godz. 15.00 nowenna do Bożego miłosierdzia w małym kościele. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy świętej o godz. 6.00. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego. Nowenna do Bożego miłosierdzia w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 15.00 w małym kościele, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
   2. Z uwagi na przygotowania Grobu Pańskiego Msze święte począwszy od wieczornej w Wielki Poniedziałek będziemy sprawować w dużym kościele. W małym kościele zaraz po świętach będziemy kłaść kamienną posadzkę w prezbiterium. Dlatego przez najbliższe tygodnie liturgia będzie sprawowana tylko w dużym kościele.
   3. Spowiedź z udziałem księży z dekanatu odbędzie się w Wielki Wtorek w dużym kościele od godz. 9.00 do 10.30, oraz od 14.00 do 16.00 i od 16.30 do 18.30. Prosimy, aby nie przekładać spowiedzi na inne dni, gdyż kapłani posługują w innych parafiach.
   4. We wtorek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
   5. Od Wielkiego Czwartku zapraszamy do podjęcia miesięcznej modlitwy za kapłana, którego imię poznamy po Mszy Wieczerzy Pańskiej. Więcej informacji podamy w Wielki Czwartek. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://kaplani.com.pl
   6. Katecheza dla rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest w Poniedziałek Wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę o godz. 17.30 w plebanii.
   7. Prosimy, aby podczas Triduum Paschalnego składać do kosza skarbonki z jałmużną wielkopostną i zamieszczonym na wieczku imieniem, nazwiskiem i adresem. Ofiarodawcy wezmą udział w losowaniu nagród fundowanych przez pelpińską Caritas.
   8. Parafia ścięcia św. Jana Chrzciciela organizuje w lipcu 2019 r. dwie pielgrzymki – do Lwowa oraz Ziemi Świętej. Szczegóły i zapisy u ks. Marka Bogusza (tel. 728 461 015).
   9. Bóg zapłać za udział w zbiórce odzieży zorganizowanej przez Rycerzy Kolumba na budowę studni w Czadzie. Zebraliśmy 1800 kg odzieży. Bóg zapłać za dary żywnościowe. Podczas tej akcji Młodego Wolontariatu Caritas i Rycerzy Kolumba zebraliśmy 960 kg darów. W tym tygodniu zostaną one przekazane potrzebującym.
   10. Przed tygodniem przeprowadziliśmy zbiórkę ofiar na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać ofiarodawcom i kwestującym. Zebraliśmy 6 520 zł.
   11. Zachęcamy do nabycie świec – paschalików przeznaczonych do użycia podczas Wigilii Paschalnej oraz zapalenia na świątecznym stole.
   12. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” oraz „Przewodnika po Triduum Paschalnym”, który można wziąć ze stolików przy wyjściu z kościoła. Przewodnik do dobre przygotowanie do przeżycia Wielkiego Tygodnia.
   13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Stanisław Kaszubowski, lat 81, zam. ul. Przytorowa. Polećmy zmarłego parafianina Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
7 KWIETNIA 2019 ROKU

1. W Wielkim Poście zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 15.00 do godz. 18.30, w piątki na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 (w małym kościele), 15.15, 17.00 (z udziałem dzieci) i 18.00. W najbliższy piątek o godz. 15.15 Drogę Krzyżową w formie poetyckiej poprowadzi młodzież i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie. W niedziele o godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach adoracja do wieczornej Mszy świętej.
2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje parafialne pod hasłem: „Duch Prawdy czy duch kłamstwa?”. Poprowadzi je o. Leszek Gólczyński ze zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi oraz Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu Ołtarza. Nauki rekolekcyjne będą głoszone do środy podczas Mszy świętych o godz. 6.30 (mały kościół) oraz o godz. 8.30 i 18.30 (duży kościół). W poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18.30 nauka dla kobiet, a we wtorek dla mężczyzn. W środę zbierzemy kolektę dla Rekolekcjonisty.
3. W środę o godz. 18.00 w parafii św. Jadwigi zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny i Ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.
4. W czwartek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych. O godz. 18.30 w intencji misji (intencja od VII Róży Misyjnej).
5. Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00.
6. W piątek o godz. 20.00 Msza święta na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wszystkich, którzy nie wezmą udziału w EDK zapraszamy do całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Uczestnikom EDK będzie można przekazać intencje modlitewne na kartkach, które zaniosą do sanktuariów we Wielu i Zamartem.
7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie „Inicjatywy SOS dla Rodziny” poświęcone promocji wartości rodzinnych, wychowania w duchu katolickim i patriotycznym oraz obronie przed ideologią gender i jej konsekwencjami. O godz. 18.00 Różaniec Fatimski.
8. Dodatkowych chorych odwiedzimy w sobotę 13 kwietnia. Prosimy o zgłaszanie ich w biurze parafialnym.
9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas liturgii poświęcimy palmy. Będzie je można nabyć od przedstawicieli Młodego Wolontariatu Caritas i SChRON-u.
10. Młodzież zainteresowaną udziałem w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie prosimy o zapisy u siostry Iwony lub w biurze parafialnym. Koszt przejazdu i udziału wynosi 15 zł. Wyjazd w Niedzielę Palmową z parkingu przy piekarni p. Brunków o godz. 11.00.
11. Katecheza dla narzeczonych z zakresu teologii odbędzie się 12 kwietnia o godz. 19.00, a etyki życia małżeńskiego 26 kwietnia o godz. 19.00.
12. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę 13 kwietnia od godz. 10.00 do 13.00. Informacje na temat działalności szkoły: www.collegiummarianum.pl
13. W przyszłą niedzielę kolekta na inwestycje parafialne. Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.
14. Po Mszy świętej można nabyć świece – paschaliki w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia.
15. Zachęcamy do lektury „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”.
16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Feliks Mierkiewicz, lat 86, zam. ul. Młodzieżowa; Gabriela Żynda, lat 62, zam. ul. Jana Pawła II; Bogdan Andrzejewski, lat 73, zam. ul. Młodzieżowa. Powierzmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.