Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA ROCZNICĘ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA  25 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoł To okazja do wdzięczności i pamięci o ks. prał. Aleksandrze Kłosie oraz budowniczych naszej świątyni.
 2. Msze święte w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa w małym kościele od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 18.00.
 3. Różaniec z udziałem dzieci i młodzieży odmawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, a z udziałem dorosłych o godz. 18.00. Dzisiaj Różaniec o godz. 15.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 4. W środę przypada święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Msze święte jak w dni powszednie. O godz. 18.30 Msza święta w intencji osób z problemami alkoholowymi.
 5. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych odbędzie się w czwartek od godz. 15.15 do 19.00. Młodzież, która w piątek przyjmie sakrament bierzmowania do spowiedzi zapraszamy od godz. 16.30.
 6. W piątek naszą parafię będzie wizytował ks. bp Arkadiusz Okroj. O godz. 16.30 w małym kościele będzie sprawował Mszę świętą z przedstawicielami wspólnot i grup parafialnych. Ksiądz Biskup poświęci nowy ołtarz i ambonę. Podczas Mszy świętej o godz. 18.30 w dużym kościele udzieli sakramentu bierzmowania.
 7. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta z udziałem rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Również w sobotę o godz. 16.00 odbędzie się beatyfikacja Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumba, która będzie transmitowana przez TV TRWAM. Zachęcamy do lektury gazety „Dobre Nowiny”, w której możemy zapoznać się z postacią błogosławionego.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte tak jak w pozostałe niedziele. O godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 będziemy sprawować liturgię jednocześnie w obu kościołach W tym roku procesja na cmentarzu nie odbędzie się. W miarę możliwości odwiedzajmy cmentarze przed Wszystkimi Świętymi i w oktawie.
 9. W poniedziałek 2 listopada przypada Dzień Zaduszny – liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15 i 17.30.
 10. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem jest nawiedzenie kościoła oraz modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. W tym roku Stolica Apostolska udzieliła możliwości uzyskani odpustu zupełnego za zmarłych przez cały miesiąc listopad. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych i wyrzeczenie się przywiązanie do wszelkiego zł Osoby starsze i chore mogę odpusty zyskać bez nawiedzania cmentarza. W dalszym ciągu te osoby oraz obawiające się zakażenia koronawirusem mogą korzystać z dyspensy od udziału we Mszy świętej niedzielnej.
 11. W biurze parafialnym można składać intencje na Msze święte wspólne za zmarłych, które będziemy sprawować 2, 3, 4, 10, 12 i 19 listopada o godz. 8.30, oraz na tzw. wypominki, które będziemy odczytywać przed Mszą świętą o godz. 17.15. Msze święte wieczorne od 1 listopada do Środy Popielcowej 17 lutego 2021 roku, będziemy sprawować o godz. 17.30.
 12. Koncert zespołu Arte Con Brio, który miał odbyć się dzisiaj w Bazylice, został przełożony na sobotę 31 października. Początek koncertu o 18.00. Zaproszenia odebrane w Promocji Regionu Chojnickiego nie tracą ważności.
 13. W poprzednią niedzielę ofiary na misje wyniosły 5 670 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W rodzinie”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Maria Zakrzewska, lat 94, zam. ul. Jana Pawła II; Jadwiga Skwierawska, lat 70, zam. ul. Młodzieżowa; Bożena Borzyszkowska, lat 64, zam. ul. Jana Pawła II; Elżbieta Kobierowska, lat 69, zam. ul. Książąt Pomorskich; Ryszard Marcinkowski, lat 70, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  18 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU

 1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”. Zachęcamy, aby wspierać duchowo i materialnie misjonarzy oraz modlić się o nowe powołania misyjne. Dzisiaj przypada także dzień modlitw za służbę zdrowia. Życzymy wielu łask wszystkim osobom zatroskanym o ludzkie zdrowie i niosącym pomoc chorym.
 2. Msze święte w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. W związku z tym, że Chojnice znajdują się w strefie czerwonej zostały wprowadzone ograniczania liczby uczestników liturgii. W dużym kościele może brać udział 220 osób (w tym 50 na chórze), a w małym 60 osób. W przyszłą niedzielę dodatkowe Msze święte będziemy sprawować w małym kościele o godz. 7.30 (w intencji Ojczyzny), 9.30, 10.30 i 12.00. Prosimy, aby w biurze parafialnym załatwiać tylko sprawy najpilniejsze. Intencje mszalne itp. można zgłaszać telefonicznie lub drogą mailową. Stosowanie się do obostrzeń sanitarnych (w tym noszenia maseczki) potraktujmy w duchu miłości bliźniego.
 3. Do małego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 18.00.
 4. Różaniec z udziałem dzieci i młodzieży odmawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, a z udziałem dorosłych o godz. 18.00. W niedziele Różaniec o godz. 15.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 5. We wtorek przypada 81. rocznica pomordowania kapłanów pelplińskich. Męczeńską śmierć z rąk niemieckiego okupanta poniosło 24 kapłanów, profesorów Wyższego Seminarium Duchownego, Collegium Marianum i kurialistó
 6. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 7. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Tego dnia podczas Różańca o godz. 17.00 kandydaci do bierzmowania, którzy mają ten sakrament przyjąć 30 października, rozpoczną nowennę do Ducha Świętego.
 8. W biurze parafialnym można składać intencje na Msze święte wspólne za zmarłych, które będziemy sprawować 2, 3, 4, 10, 12 i 19 listopada o godz. 8.30, oraz na tzw. wypominki, które będziemy odczytywać przed Mszą świętą o godz. 17.15. Msze święte wieczorne od 1 listopada do Środy Popielcowej 17 lutego 2021 roku, będziemy sprawować o godz. 17.30.
 9. Rycerze Kolumba proszą o pomoc w zbiórce koców i ręczników dla bezdomnych. Nowe ręczniki i koce można przynieść w przyszłą niedzielę do Oratorium od godz. 9.00 do 12.00 lub do podziemi kościoła gimnazjalnego.
 10. W przyszłą niedzielę o godz.18.00 w Bazylice odbędzie się koncert pt.: „Bałkańskie fascynacje” w wykonaniu Zespołu Solistów ARTE CON BRIO z Bydgoszczy. Zaproszenia na koncert można odebrać w Promocji Regionu Chojnickiego przy ul. Stary Rynek 4 w środę i czwartek w od godz. 9.00 do 16.00. Ilość miejsc jest ograniczona. W związku z koncertem Msza święta w niedzielę o godz.19.00 zostanie odprawiona w kościele gimnazjalnym.
 11. W poprzednią niedzielę ofiary zebrane na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyniosły 4 178 zł, a kolekta na cele inwestycyjne 8 627 zł i 10 €. Aktualnie gromadzimy środki na nowe ławki do małego kościoła. Inwestycję planujemy zrealizować w listopadzie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma” i dwumiesięcznika „Miłujcie się!”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Nosińska, lat 85, zam. ul. Gdańska; Wanda Kozłowska, lat 97, zam. ul. Gdańska; Zdzisław Łangowski, lat 71, zam. ul. Książąt Pomorskich; Piotr Kiżewski, lat 69, zam. ul. Budowlanych; Janina Borkowska, lat 89, zam. ul. Książąt Pomorskich; Halina Frymark, lat 65, zam. ul. Jana Pawła II; Kazimierz Czaplewski, lat 72, zam. ul. Filomatów; Gerard Czapiewski, lat 79, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  11 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU

 1. Pod hasłem: „Totus tuus” obchodzimy dziś XX Dzień Papieski. Z tej okazji trwa zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a w plebanii od godz. 9.30 do 13.30 można honorowo oddać krew.
 2. Dzieci i młodzież zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca od poniedziałku do soboty na godz. 17.00, a dorosłych na godz. 18.00. W niedziele Różaniec o godz. 15.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 3. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Do małego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 18.00.
 4. Trwa w naszej parafii Seminarium Pogłębienia Wiary. Spotkania odbywają się w poniedziałki po Mszy świętej o godz. 18.30.
 5. We wtorek Różaniec Fatimski odmówimy o godz. 18.00. Po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W związku z Dniem Dziecka Utraconego, obchodzonym 15 października, Różaniec w czwartek ofiarujemy w intencji rodziców, którzy doświadczyli śmierci swojego dziecka oraz w intencji dzieci zmarłych w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa, zabójstwa lub innych przyczyn.
 7. W piątek przypada 42. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji Apel Jasnogórski o godz. 20.00 poprowadzi w dużym kościele Młody Wolontariat CARITAS.
 8. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od XIX Róży Misyjnej). Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 9. W sobotę w naszej parafii dobędą się Dni Społeczne Akcji Katolickiej. Rozpoczną się Mszą świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego o godz. 10.00. Szczegółowy program znajduje się w Biuletynie Parafialnym.
 10. W przyszłą niedzielę,w Bazylice o godz. 18.00, Marcin Styczeń z zespołem zaprezentuje utwory oparte na poemacie Karola Wojtyły „Pieśń o Bogu ukrytym”.
 11. W związku z tym, że aktualnie nie używamy wody święconej w kościelnych kropielnicach, zachęcamy, aby powrócić do zwyczaju kropielnic domowych. Wodę święconą można zabierać z pojemników, które znajdują się w obu naszych kościołach.
 12. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Misyjną. Z tej okazji kolekta na misje.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”. W Biuletynie Parafialny możemy przeczytać dokument Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski na temat przyjmowania Komunii Świętej na rękę.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Maria Januszewska, lat 85, zam. ul. Filomatów; Mirosław Żynda, lat 61, zam. ul. Jana Pawła II. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  4 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU

 1. W październiku zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca. Dzieci i młodzież zapraszamy od poniedziałku do soboty na godz. 17.00, a dorosłych na godz. 18.00. W niedziele Różaniec o godz. 15.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 2. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy do małego kościoła. W październiku od poniedziałku do piątku rozpoczynamy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy o godz.00.
 3. W poniedziałek w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, której relikwie znajdują się w naszym kościele, a w środę Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 4. Trwa w naszej parafii Seminarium Pogłębienia Wiary. Spotkania odbywają się w poniedziałki po Mszy świętej o godz. 18.30. Można jeszcze dołączyć do uczestników.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w małym kościele pierwsze w naszej parafii publiczne przyjęcie nowych Rycerzy Kolumba. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością tej wspólnoty.
 6. W środę po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie zelatorek Róż Różańcowych.
 7. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji (intencja od VI Róży misyjnej).
 8. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 9. W przyszłą niedzielę przypada XX Dzień Papieski, którego hasło brzmi: „Totus tuus”. Z okazji Dnia Papieskiego zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W plebanii od godz. 9.30 do 13.30 zostanie przeprowadzona akcja honorowego krwiodawstwa.
 10. Chojniccy harcerze organizują pomoc w zbiórce pieniędzy dla Aleksandra Lewandowskiego, 1,5 rocznego chłopca z Czarnej Wody, u którego kilka miesiącu temu zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni – SMA typu II. Koszt niezbędnej terapii wynosi ok. 2 milionów dolarów. Harcerze proszą o plastikowe nakrętki od butelek, które można do przyszłej niedzieli przynieść i złożyć do pojemników pod chórem dużego lub małego kościoła.
 11. W Chojnickim Centrum Kultury w niedzielę (4 października) o godz. 14.30 oraz w poniedziałek (5.10) o godz. 12.30 zostanie wyświetlony najnowszy film dokumentalny o św. Janie Pawle II pt. „Wojtył Śledztwo”. Dystrybutor filmu zapewnia, że „kto podda się niekonwencjonalnej, mistycznej opowieści o jednym z największych tytanów ducha, długo pozostanie pod wrażeniem”.
 12. Dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę do puszek na Stolicę Apostolską. Za tydzień kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma. W biurze parafialnym można nabyć Kalendarz Rolników na 2021 rok.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Edmund Galikowski, lat 80, zam. ul. Budowlanych; Piotr Obert, lat 48, zam. ul. Świętopełka; Andrzej Remus, lat 71, zam. ul. Jana Pawła II; Ludwika Ryduchowska, lat 73, zam. ul. Budowlanych. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  27 WRZEŚNIA 2020 ROKU

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień Migranta i Uchodźcy. W odpowiedzi na apel Księdza Biskupa Diecezjalnego przeprowadzamy po Mszach świętych zbiórkę ofiar do puszek dla poszkodowanym w wyniku pożaru obozowiska i koczowiska na wyspie Lesbos.
 2. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do środy od godz. 15.00 do 200. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 20.30 Różaniec, który odmawiamy do środy o godz. 20.30.
 3. Jutro Mszą świętą o godz. 18.30 rozpoczniemy Seminarium Pogłębienia Wiary. Dzisiaj przy głównym wyjściu z kościoła można zgłosić pragnienie uczestnictwa.
 4. We wtorek przypada święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Msze święte jak w dni powszednie.
 5. W środę o godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin z problemami alkoholowymi. Po Mszy świętej Miting AA w Oratorium.
 6. W czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc Różańca. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do soboty na godz. 17.00. Dorosłych zapraszamy na godz. 18.00. W niedziele Różaniec o godz. 15.00, a następnie adoracja do wieczornej Mszy świętej. W październiku adoracja od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 18.00.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.15 do 19.00. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w czwartek od godz. 16.00. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30, a zakończy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. W czwartek Msza święta o godz. 18.30 w intencji kapłanów (intencja od XV Róży Misyjnej) oraz w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po Mszy świętej spotkanie Rycerzy w plebanii. W piętek po Mszy świętej o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Seminarium Pogłębienia Wiary. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszosobotnie z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. Tego dnia odbędzie się także Różaniec Mężczyzn ulicami miasta. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 8.30 w parafii Matki Boskiej Fatimskiej.
 8. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę lub w inne dni ustalone telefonicznie z duszpasterzem.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się katecheza liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 10. Od dzisiejszej niedzieli zachęcamy dzieci do zabieranie po Mszy świętej o godz. 12.00 kart „Niedziela z owieczką” i przynoszenia w kolejne niedziele kuponów z wypełnionym zadaniem.
 11. Dziękujemy Młodemu Wolontariatowi Caritas i Rycerzom Kolumba za przeprowadzenie zbiórki żywności pod hasłem: „TAK – Pomagam”.
 12. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 11 740 zł i 16 €. Aktualnie gromadzimy środki na nowe ławki do małego kościoła. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Andrzej Olejniczak, lat 57, zam. ul. Jana Pawła II; Stanisław Welter, lat 90, zam. ul. Filomatów; Longina Sander, lat 88, zam. ul. Gdańska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  20 WRZEŚNIA 2020 ROKU

 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Od jutra do piątku zapraszamy na godz. 17.00 dzieci wraz z rodzicami do udziału w Mszach świętych w ramach białego tygodnia. W piątek Msza święta w intencji misji, podczas której dzieci tradycyjnie składają ofiary na misje.
 2. Od 15 września w naszej parafii posługę wikariusza pełni ks. mgr Marek Szynkowski. Witamy Księdza Marka i życzymy radości w służbie Chrystusowi i Kościołowi.
 3. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 200. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 20.30 Różaniec, który odmawiamy także w soboty i niedziele.
 4. W środę na Mszę świętą o godz. 18.30 zapraszamy uczestników i przyjaciół rowerowych pielgrzymek na Jasną Górę. Po Mszy świętej spotkaniew plebanii.
 5. W czwartek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Poza bieżącymi tematami omówimy wizytację Księdza Biskupa, która będzie miała miejsce 30 października.
 6. W piątek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 7. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta w dużym kościele dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 9. Spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30. A dla rodziców i dzieci z klas III, które rozpoczną przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej po Mszy świętej o godz. 12.00.
 10. Zapraszamy do udziału w Seminarium Pogłębienia Wiary, które od poniedziałku 28 września poprowadzi w naszej parafii ks. prał. Jarosław Kaźmierczak, proboszcz parafii w Nowej Cerkwi. Osoby zainteresowane prosimy o wpisanie się po Mszy świętej na listę uczestnikó
 11. Od jutra w biurze parafialnym przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych na rok 2021. Bardzo prosimy o zrozumienie, że nie zawsze możliwe jest sprawowanie Mszy świętej w planowanym terminie. Zgodnie z Prawem Kanonicznym, ksiądz tylko w wyjątkowych sytuacjach może sprawować więcej niż jedną Mszę świętą dziennie. Są jednak w naszej diecezji parafie, w których księża nie mają intencji. Możemy więc w duchu wiary i solidarności intencje przekazywać również do innych parafii.
 12. Młody Wolontariat Caritas i Rycerza Kolumba zapraszają do włączenia się w zbiórkę żywności pod hasłem: „TAK – Pomagam”. Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, które zostaną przeznaczone na paczki dla potrzebujących oraz na potrzeby placówek Caritas. Zbiórka darów odbędzie się w piątek 25 września od godz. 00 do 19.00 oraz w sobotę 26 września od godz. 10.00 do 17.00 w hipermarketach Carrefour, Lidl i Biedronka przy ul. Jana Pawła II.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 14. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Anna Kamińska-Dalmer lat 55, zam. ul. Żwirki i Wigury; Helena Albrecht, lat 62, zam. ul. Warszawska; Maria Zielińska, lat 75, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłe parafianki Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 13 WRZEŚNIA 2020 ROKU

 1. Dzisiaj rozpoczyna się X Tydzień Wychowania, który pod hasłem: „Budujmy więzi”, będzie trwał do soboty 19 września. W biuletynie parafialnym możemy przeczytać fragment Listu Konferencji Episkopatu Polski na ten temat. Cały tekst dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
 2. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 200. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 20.30 Różaniec, który odmawiamy także w soboty i niedziele. Również dzisiaj na Różaniec Fatimski i w środę na Apel Jasnogórski z racji 16. dnia miesiąca zapraszamy na godz. 20.30.
 3. Jutro w liturgii przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji, w odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka przeprowadzamy dzisiaj zbiórkę ofiar do puszek na Ziemię Świętą, która tradycyjnie przeprowadzana jest przy Grobie Pańskiem w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Msze święte jutro według porządku powszedniego.
 4. Spotkanie katechetów ze szkół średnich oraz animatorów przygotowujących kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę po wieczornej Mszy świętej w plebanii.
 5. W piątek przypada święto św. Stanisława Kostki. Na godz. 17.00 zapraszamy do dużego kościoła kandydatów do bierzmowania, którzy mają przystąpić do tego sakramentu 30 października (kandydaci, którzy rozpoczęli przygotowania w 2018 roku lub wcześniej). Spotkanie rozpoczniemy nabożeństwem Słowa Bożego. Omówimy program bezpośredniego przygotowania do bierzmowania.
 6. Spowiedź dla dzieci, które w przeszłą niedzielę pierwszy raz przystąpią do Komunii Świętej odbędzie się w sobotę. Dla dzieci ze szkół nr III i VIII o godz. 10.00, dla dzieci ze szkoły nr V o godz. 11.30. W związku z uroczystością Pierwszej Komunii w przyszłą niedzielę zmianie ulegnie porządek Mszy świętych. Zamiast Mszy świętej o godz. 10.30 i 12.00 będzie sprawowana o godz. 11.00. Pozostałe godziny bez zmian. Prosimy wybrać takie godzimy udziału we Mszy świętej, aby podczas liturgii o godz. 9.00 i 11.00 ustąpić miejsca rodzinom dzieci przystępujących do Komunii Świętej.
 7. Rycerze Kolumba, zapraszają w piątek do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej do Wiela. Rozpoczęcie Mszą świętą w małym kościele o godz. 20.00. Dystans wynosi 42 km. Osoby, które pragną duchowo łączyć się z uczestnikami Drogi Krzyżowej, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się Różańcem bezpośrednio po Mszy świętej i będzie trwała do sobotniej Mszy świętej o godz. 6.30.
 8. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji misji (intencja od XVIII Róży Misyjnej). Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 9. Zapraszamy do udziału w Seminarium Pogłębienia Wiary, które od poniedziałku 28 września poprowadzi w naszej parafii ks. Jarosław Kaźmierczak. Osoby zainteresowane prosimy od przyszłej niedzieli o wpisanie się na listę uczestników.
 10. Spotkanie dla Rodziców i dzieci, które rozpoczną przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 27 września po Mszy świętej o godz. 12.00.
 11. W przyszłą niedzielę kolekta na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Anna Zygmunt, lat 81, zam. ul. Łanowa; Maria Kaziul, lat 72, zam. ul. Drzymały; Józef Sikorski, lat 88, zam. ul. Ludowa; Jadwiga Jankowska, lat 76, zam. ul. Młodzieżowa; Norbert Tessmer, lat 69, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 6 WRZEŚNIA 2020 ROKU

 1. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 200. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 20.30 Różaniec, który odmawiamy także w soboty i niedziele.
 2. Osoby, które przyjmują Komunię Świętą na rękę, prosimy o podchodzenie od strony chrzcielnicy i przyjmowanie Komunii Świętej jako pierwsi. Na prawą dłoń kładziemy lewą, krzyżując obie dłonie. Palcami prawej dłoni wkładamy Komunię Świętą do ust. Następnie sprawdzamy, czy żadna cząstka Ciała Pańskiego nie została na dłoni lub palcach. Gdyby tak się stało, to również te cząstki spożywamy, ponieważ Jezus Chrystus jest obecny w każdej z nich. Od jutra będzie istniała możliwość przystąpienia do spowiedzi także przy konfesjonale. W tym celu należy ustawić się w kolejce przy konfesjonale obok sali pod chórem, gdzie w ostatnich miesiącach słuchamy spowiedzi. Kapłan wpierw wysłucha osoby stojące przy konfesjonale, a następnie pozostałe, które pragną skorzystać z sakramentu tak jak dotychczas. Prosimy, aby w kościele i podczas spotkań formacyjnych zakrywać usta i nos maseczką, przyłbicą lub częścią odzieży.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w sali nad biurem parafialnym spotkanie Odnowy w Duchu Świętym SYJON.
 4. We wtorek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej diecezji jest to dzień modlitw w intencji kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinie i świecie. Msze święte według porządku powszedniego. Po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie katechetów ze szkół podstawowych.
 5. W środę po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji (intencja od V Róży Misyjnej). Różaniec misyjny odmówimy o godz. 20.30.
 7. W sobotę o godz. 6.00 sprzed małego kościoła wyruszy rowerowa pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Piasecznie k. Gniewa. Łączny dystans wynosi 200 km.
 8. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 9. Dzieci, które 20 września przystąpią pierwszy raz do Komunii Świętej w przyszłą niedzielę odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Dzieci ze szkół nr III i VIII podczas Mszy świętej o godz. 10.30, a dzieci ze szkoły nr V podczas Mszy świętej o godz. 12.00.
 10. W przyszłą niedzielę w Nowej Cerkwi odbędzie się spotkanie wspólnot, stowarzyszeń i ruchów kościelnych. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 15.00.
 11. Wizytacja kanoniczna w naszej parafii, która była planowana na 8 czerwca, odbędzie się 30 października. Będzie to jednocześnie dzień bierzmowania młodzieży, która rozpoczęła przygotowania do przyjęcia tego sakramentu w 2018 roku. Więcej szczegółów o wizytacji i przygotowaniu do bierzmowania podamy w późniejszym terminie. Zachęcamy młodzież do udziału w liturgii oraz pozostawania w kontakcie z animatorami poszczególnych grup.
 12. Trwa II nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Kandydaci są proszeni o zgłoszenie się do 1 października na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie seminarium odpowiednich dokumentó Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać u duszpasterzy oraz na seminaryjnej stronie internetowej.
 13. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, a za dwa tygodnie na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać za składane ofiary.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Piotr Piotrowski, lat 40, zam. ul. Obrońców Chojnic; Wanda Knitter, lat 87, zam. ul. Obrońców Chojnic. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 30 SIERPNIA 2020 ROKU

 1. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku od godz. 15.00 do 200. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 20.30 Różaniec, który odmawiamy także w soboty i niedziele o godz. 20.30.
 2. We wtorek o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza święta w kościele Chrystusa Miłosiernego pod przewodnictwem bp. Arkadiusza Okroja w intencji pomordowanych w Dolinie Śmierci i Ojczyzny.
 3. Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii odbędzie się 20 września. Podczas Mszy świętej o godz. 9.00 będą przyjęte dzieci z szkół nr III i VIII, podczas Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci ze szkoły nr V. Przygotowania w kościele odbędą się dla dzieci ze szkół nr III i VIII w poniedziałki 7 i 14 września oraz w środy 9 i 16 września o godz. 16.30, a dla dzieci ze szkoły nr V we wtorki 8 i 15 września oraz w czwartki 10 i 17 września o godz. 16.30. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych odbędzie się w niedzielę 13 września. Dla dzieci ze szkół nr III i VIII podczas Mszy świętej o godz. 10.30, a dla dzieci ze szkoły nr V podczas Mszy świętej o godz. 12.00. Prosimy przynieść świecie. Spowiedź odbędzie się w sobotę 19 września. Dla dzieci ze szkół nr III i VIII o godz. 10.00, dla dzieci ze szkoły nr V o godz. 11.30. Istnieje możliwość indywidualnej zmiany terminu Pierwszej Komunii Świętej. W tej sprawie prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.15 do 19.00 w dużym kościele. W czwartek Msze święte w intencji powołań kapłańskich i kapłanów o godz. 8.30 (intencja od Rodziny Radia Maryja) i 18.30 (intencja od XIV Róży Misyjnej). O godz. 18.30 Msza święta w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po liturgii spotkane Rycerzy w plebanii. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30 w małym kościele, a zakończy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. W piętek po Mszy świętej o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynającej nowy rok szkolny.
 5. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. W sobotę odbędzie się Męski Różaniec ulicami miasta. Rozpoczęcie w parafii św. Jadwigi po Mszy świętej o godz. 8.00.
 6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę lub w inne dni ustalone telefonicznie z duszpasterzem.
 7. Rycerze Kolumba zapraszają w sobotę 12 września do udziału w jednodniowej pielgrzymce rowerowej do Piaseczna k. Gniewa. Rozpoczęcie o godz. 6.00 przed małym kościołem. Łączny dystans wynosi 200 km. Informacji udziela i zapisy przyjmuje Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163).
 8. W ubiegłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek dla poszkodowanych w wyniku eksplozji w Bejrucie wyniosła 6 900 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 odbędzie się w kościele gimnazjalnym ostatni koncert w ramach „VII Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2020” w wykonaniu: Pawła Pawłowicza (Bydgoszcz) – organy, klawesyn, baryton, Karola Bartosińskiego (Toruń) – kontratenor, Weroniki Kulpa (Gdańsk) – wiolonczela. Zaproszenia można odebrać w Promocji Regionu Chojnickiego przy ul. Stary Rynek 4 w środę i czwartek od godz. 9.00 do 16.00.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Anna Stępień lat 92, zam. ul. Obrońców Chojnic; Władysława Modrzejewska, lat 94, zam. ul. Małe Osady; Wiesława Uske, lat 63, zam. ul. Warszawska; Leonarda Kasprzyk, lat 74, zam. ul. Budowlanych; Tadeusz Duraj, lat 71, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 23 SIERPNIA 2020 ROKU

 1. Dobiegła końca wakacyjna pomoc duszpasterska ks. Marcina Ruszkowskiego, któremu bardzo dziękujemy za posługę. Witamy w naszej parafii Rafała Kunowskiego, który od 20 sierpnia pełni funkcję wikariusza. Życzymy, aby jego posługa była pełna Bożej łaski i owocna.
 2. W poniedziałek podczas Mszy świętej o godz. 18.30 podziękujemy za posługę w naszej wspólnocie siostrze Iwonie, która odchodzi do Białegostoku. Siostra Iwona była przełożoną Sióstr Pallotynek, katechetką, opiekowała się Młodym Wolontariatem Caritas oraz młodzieżą kandydującą do bierzmowania. Podziękujemy także siostrze Judycie, franciszkance, katechetce z Zespołu Szkół Specjalnych. W miejsce siostry Iwony została posłana siostra Jadwiga, a w miejsce siostry Judyty siostra Jordana. Dziękujemy Siostrom odchodzącym i witamy przychodzące. Życzymy świętości w życiu zakonnym i radości w spełnianiu powierzonych zadań.
 3. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku. Rozpoczynamy ją w małym kościele koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 20.30. Różaniec odmawiamy także w soboty i niedziele o godz. 20.30.
 4. W środę przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00 i 18.30. Podczas każdej Mszy świętej odnowimy Śluby Narodu Polskiego. Tego dnia nie będzie adoracji, ale o godz. 20.30 odmówimy Różaniec, na który zapraszamy szczególnie Rycerzy Niepokalanej. Biuro parafialne będzie zamknięte.
 5. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, patrona Chojnic. Msza święta odpustowa w Bazylice o godz. 12.00. Spowiedź przed odpustem w czwartek w Bazylice od godz. 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00. W piątek Msza święta z Nieszporami o godz. 18.00.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które 20 września mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej.
 7. W przyszłą w niedzielę o godz. 18.00 w kościele gimnazjalnym odbędzie się koncert pt.: „Słynne barokowe arie oraz fragmenty twórczości oratoryjnej i operowej” w wykonaniu Zespołu Solistów ARTE CON BRIO z Bydgoszczy pod dyrekcją Mirosława Przybyła. Jest to trzeci z pięciu koncertów zrealizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury o nazwie „Kultura w sieci”. Zaproszenia można odebrać w Promocji Regionu Chojnickiego przy ul. Stary Rynek 4 w środę i czwartek w godzinach od 9.00 do 16.00. W związku z koncertem Msza święta w niedzielę o godz. 16.00 zostanie odprawiona w Bazylice.
 8. Dzisiaj trwa zbiórka ofiar do puszek zorganizowana przez CARITAS na rzecz poszkodowanych w wyniku eksplozji w Bejrucie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 16 SIERPNIA 2020 ROKU

 1. Ksiądz Biskup Diecezjalny podjął decyzję o zmianie personalnej w naszej parafii. Ks. Sławomir Kulczyk po pięciu latach posługi zostaje przeniesiony do parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie. Ks. Sławomira pożegnamy w środę podczas Mszy świętej o godz. 18.30. Wikariuszem w naszej parafii został mianowany ks. Rafał Kunowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Wojciech biskupa i męczennika w Rozłazinie. Ks. Rafał jest kapłanem od trzech lat. Otoczmy modlitwą ks. Sławomira i ks. Rafała.
 2. Dzisiaj Słowo Boże w naszej parafii głosi ks. Jacek Kocur z parafii św. Michała Archanioła we Lwowie. Można wesprzeć finansowo jego parafię oraz parafialne przedszkole składając ofiarę do puszek.
 3. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku. Rozpoczynamy ją w małym kościele koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 20.30. Różaniec odmawiamy także w soboty i niedziele o godz. 20.30.
 4. We wtorek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 5. W czwartek w liturgii przypada wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, patrona naszej diecezji. Msze święte według porządku powszedniego.
 6. Dzisiaj o godz. 20.00 odbędzie się w kościele gimnazjalnym koncert w ramach VII Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2020 w wykonaniu: Adama Kowalskiego – organy (Święta Lipka).
 7. W ubiegłą niedzielę kolekta inwestycyjna wyniosła 9.452 zł. i 2 euro. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 8. Wobec tragedii jaka miała miejsce 4 sierpnia br. w Bejrucie, Kościół w Polsce uruchomił dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna – odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP – postanowił, że niedziela 16 sierpnia br. będzie dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. W związku z tym, że w naszej parafii zapowiedzieliśmy na dzisiaj zbiórkę ofiar na parafię i przedszkole na Ukrainie, gdzie duszpasterzuje ks. Jacek, zbiórkę ofiar do puszek na poszkodowanych w Bejrucie przeprowadzimy w przyszłą niedzielę.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Józef Leszczyński lat 54, zam. ul. Gdańska; Eleonora Sułowska, lat 73, zam. ul. Młodzieżowa; Janusz Schultek, lat 70, zam. ul. Jana Pawła II, Mariusz Wierzbicki, lat 40, zam. ul. Sportowa; Ewald Malczewski lat 77, zam. ul. Książąt Pomorskich; Krystyna Kędzierska lat 72, zam. ul. Sportowa. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
9 SIERPNIA 2020 ROKU

1. Do przyszłej niedzieli będziemy gościć w naszej parafii ks. Mirosława Lewandowskiego, pallotyna, sekretarza d/s. misji w Prowincji Zwiastowania Pańskiego w Poznaniu z siedzibą w Częstochowie.
2. Jutro przypada uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Msze święte jak w dni powszednie.
3. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku. Rozpoczynamy ją w małym kościele koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 20.30. Różaniec odmawiamy także w soboty i niedziele o godz. 20.30.
4. Dzisiaj w naszej parafii Mszą świętą o godz. 7.30 rozpoczęła się Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Niektórzy pielgrzymi po dotarciu na Jasną Górę udadzą się do Wadowic, aby uczcić 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Następnie rowerami wrócą do Chojnic. Wśród nich jest Ksiądz Proboszcz, który pielgrzymkę ofiarowuje w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii, nowych powołań do służby w Kościele oraz w intencji parafian i przyjaciół naszej wspólnoty.
5. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji (intencje od IV Róży Misyjnej). Różaniec misyjny i zarazem Fatimski o godz. 20.30.
6. W sobotę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte według porządku niedzielnego, podczas których pobłogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty. 15 sierpnia przypada 100. rocznica Cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego. O godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej dla naszej Ojczyzny.
7. W sobotę odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Zamartego. Rozpoczęcie o godz. 7.45 na placu przed Bazyliką. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy u Piotra Czapiewskiego (tel. 530 488 163).
8. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił ks. Jacek Kocur z parafii św. Michała Archanioła we Lwowie. Będzie można wesprzeć jego parafię oraz parafialne przedszkole składając ofiarę do puszek.
9. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 odbędzie się w kościele gimnazjalnym koncert w ramach VII Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2020 w wykonaniu Adama Kowalskiego – organy (Święta Lipka). Zaproszenia dostępne w Promocji Regionu Chojnickiego przy ul. Stary Rynek 4 w środę i czwartek od godz. 9.00 do 16.00.
10. Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Kandydaci są proszeni o zgłoszenie się do 18 sierpnia na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać u duszpasterzy oraz na seminaryjnej stronie internetowej.
11. Przypominamy, że Pierwsza Komunia Święta dzieci, które miały być przyjęte w maju, została ustalona na 20 września. Spotkanie rodziców i opiekunów odbędzie się 30 sierpnia po Mszy świętej o godz. 12.00.
12. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Henryk Wanta, lat 68, zam. ul. Książąt Pomorskich; Bogdan Gibowski, lat 70, zam. Rytel; Janina Hildebrandt, lat 65, zam. ul. Żwirki i Wigury; Dorota Klunder, lat 76, zam. ul. Jana Pawła II. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2 SIERPNIA 2020 ROKU

 1. Dzisiaj z okazji liturgicznego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej istnieje możliwość zyskania odpustu związanego z rocznicą poświęcenia kapliczki Porcjunkuli w Asyżu. W tym celu, poza stałymi warunkami należy nawiedzić kościół i odmówić modlitwę Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga.
 2. Sierpień zapisał się w naszej historii jako miesiąc przełomowych wydarzeń – Cudu nad Wisłą w 1920 roku, Powstania Warszawskiego w 1944 roku i podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku. Zachęcamy w sierpniu do modlitwy za Ojczyznę i zachowania abstynencji.
 3. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą od poniedziałku do piątku rozpoczynamy w małym kościele koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończyć Różańcem o godz. 20.30. Różaniec odmawiamy także w soboty i niedziele o godz. 20.30.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Czwartek jest jednocześnie świętem Przemienienia Pańskiego. Msze święte jak w dni powszednie. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.15 do 19.00 w dużym kościele. W czwartek Msze święte w intencji powołań kapłańskich i kapłanów o godz. 8.30 (intencja od Rodziny Radia Maryja) i30 (intencja od XIII Róży Misyjnej). Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30 w małym kościele, a zakończy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30.
 5. W sobotę o godz. 8.30  Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się XXII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Rozpoczniemy pielgrzymowanie od Mszy świętej o godz. 7.30 w naszym kościele. Będzie można przekazać zapisane na kartkach intencje modlitewne, które pielgrzymi zawiozą na Jasną Górę. Wszystkich którzy chcieliby odbyć pielgrzymkę przed oblicze Matki Bożej zapraszamy w sobotę 15 sierpnia na rowerową pielgrzymkę do Zamartego. Zbiórka o godz. 7.45 na placu przed Bazyliką. W programie Msza święta i zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy u Piotra Czapiewskiego (tel. 530 488 163).
 7. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami, którzy pieszo i na rowerach podążają na Jasną Górę. W czasie trwania pielgrzymki, codziennie w Bazylice o godz. 20.00 sprawowana jest Msza święta zakończona Apelem Jasnogórskim.
 8. W sobotę 25 lipca podczas Mszy świętych połączonych z błogosławieństwem pojazdów zebraliśmy 2 482 zł na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 9. Za tydzień kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Leokadia Piotrowska, lat 90, zam. ul. Drzymały; Kazimiera Lizakowska, lat 71, zam. Książąt Pomorskich; Krzysztof Jeszka, lat 61, zam. Żwirki i Wigury; Stefania Werochowska, lat 84, zam. Wicka Rogali. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 26 LIPCA 2020 ROKU

 1. W dniu dzisiejszym z racji wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny modlimy się za rodziców, babcie, dziadków i najstarszych parafian. Życzymy im obfitości Bożych łask.
 2. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą od poniedziałku do piątku rozpoczynamy w małym kościele koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończyć Różańcem o godz. 20.30. Różaniec odmawiamy także w soboty i niedziele o godz. 20.30.
 3. Zbliża się miesiąc sierpień, który zapisał się w polskiej historii jako czas przełomowych wydarzeń – Cudu nad Wisłą w 1920 roku, Powstania Warszawskiego w 1944 roku i podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku. Zachęcamy w sierpniu do modlitwy za Ojczyznę i zachowania trzeźwości.
 4. W piątek rozpocznie się XXIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Grupa chojnicka  „Zielona” rozpocznie pielgrzymowanie w Bazylice od Mszy świętej o godz. 7.00. W tym roku pielgrzymka będzie miała formę sztafety. Każdego dnia na trasę wyruszy 20 osób (kapłani, klerycy, osoby świeckie). Informacje na temat pielgrzymki można uzyskać u ks. Marka Bogusza (tel. 728 461 015). Codziennie od 31 lipca do 13 sierpnia, o godz. 20.00 w Bazylice odbywać się będzie Msza święta, transmisja on-line z trasy i Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i takiej formy pielgrzymowania.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. W sobotę odbędzie się Męski Różaniec ulicami miasta. Rozpoczęcie w parafii Jezusa Miłosiernego (ul. Rzepakowa) po Mszy świętej o godz. 8.00.
 6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę lub w inne dni ustalone telefonicznie z duszpasterzem.
 7. W przyszłą niedzielę z okazji liturgicznego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej istnieje możliwość zyskanie odpustu związanego z rocznicą poświęcenia kapliczki Porcjunkuli w Asyżu. W tym celu, poza stałymi warunkami postu należy nawiedzić kościół i odmówić modlitwę Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga.
 8. Dzisiaj o godz. 20.00 odbędzie się w kościele gimnazjalnym koncert w ramach VII Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2020 w wykonaniu: Jakuba Garbacza – organy i Joanny Woszczyk-Garbacz – flet. Muzycy pochodzą z Łodzi.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Kazimierz Laszkiewicz, lat 72, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłego parafianina Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19 LIPCA 2020 ROKU

 1. Od 19 do 26 lipca obchodzimy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią nieśmy Chrystusa”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Szczegółowe informacje dostępne są na parafialnej stronie internetowej i Facebook’u.
 2. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Od tego tygodnia adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku rozpoczynać będziemy w małym kościele koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończyć Różańcem o godz. 20.30. Różaniec będziemy odmawiać także w soboty i niedziele o godz. 20.30.
 3. W środę przypada święto św. Marii Magdaleny, w czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w piątek wspomnienie św. Kingi. Św. Kinga patronuje między innymi samorządowcom. Piątek jest dniem modlitw w ich intencji. W sobotę przypada święto św. Jakuba, Apostoła. Jest on razem ze św. Krzysztofem patronem kierowców, pielgrzymów i turystów. Po Mszy świętej o godz. 8.30 i 18.30 pobłogosławimy pojazdy. Podczas tych Mszy świętych zostanie zebrana kolekta na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 4. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Liturgia będzie sprawowana z niedzieli, ale będziemy szczególnie modlić się za rodziców, babcie, dziadków i najstarszych parafian. Przypominamy, że kapłani są gotowi służyć darem sakramentów – w tym sakramentem namaszczenia chorych – w domach osób potrzebujących tej posługi. Zachęcamy, aby nie zwlekać z przyjęciem sakramentów i wezwaniem kapłana. W sytuacjach nagłych kapłani są gotowi służyć o każdej godzinie dnia i nocy.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 6. W niedzielę 26 lipca o godz. 20.00 odbędzie się w kościele gimnazjalnym koncert w ramach VII Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2020 w wykonaniu: Jakuba Garbacza – organy i Joanny Woszczyk-Garbacz – flet. Muzycy pochodzą z Łodzi. Zaproszenia można odebrać w Promocji Regionu Chojnickiego przy ul. Stary Rynek 4 w środę i czwartek od godz. 9.00 do 12.00.
 7. Kolekta inwestycyjna w poprzednią niedzielę wyniosła 10 440 zł. Na parafialne konto bankowe wpłynęło 450 zł. Po Mszy świętej zachęcamy do odwiedzenia małego kościoła, w którym została położona granitowa posadzka. Koszt inwestycji wyniósł 210 000 zł. Z kasy parafialnej pokryliśmy 110 000 zł. Na ten cel otrzymaliśmy z Banku Spółdzielczego w Skórczu 100 000 zł kredytu, który mamy spłacić w ciągu trzech lat. Kolejną inwestycją w małym kościele będą cztery rzędy ławek z drewna jesionowego. Do realizacji tej inwestycji przystąpimy z chwilą zgromadzenia stosownych środków. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 8. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika W Rodzinie.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Edward Zalewski, lat 90, zam. ul. Młodzieżowa; Roman Przybyła, lat 93, zam. ul. Młodzieżowa; Marek Laska, lat 58, zam. ul. Gdańska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 12 LIPCA 2020 ROKU

 1. Msze święte i nabożeństwa sprawujemy w dużym kościele. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku rozpoczynamy koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 20.30. Różaniec odmawiamy także w soboty i niedziele o godz. 20.30. Również Różaniec Fatimski w poniedziałek odmówimy o godz. 20.30.
 2. W czwartek przypada 16. dzień miesiąca. Apel Jasnogórski rozpoczniemy Różańcem o godz. 20.30.
 3. W piątek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 4. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od XVII Róży Misyjnej). Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 5. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Janina Rześniowiecka, lat 96, zam. ul. Drzymały; Henryk Waśkowski, lat 64, zam. ul. Książąt Pomorskich; Roman Landowski, lat 75, zam. ul. Sportowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 5 LIPCA 2020 ROKU

 1. Diakon Wojciech Dradrach zakończył w naszej parafii praktykę duszpasterską. Dziękujemy Diakonowi za posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa.
 2. W ubiegłą niedzielę 43 osoby oddały honorowo krew w plebanii naszej parafii. Dziękujemy za dar służący ratowaniu ludzkiego życia.
 3. Msze święte i nabożeństwa sprawujemy w dużym kościele. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku rozpoczynamy koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 20.30. Różaniec odmawiamy także w soboty i niedziele o godz. 20.30.
 4. W czwartek o godz. 18.00 Różaniec Misyjny, a następnie Msza święta w intencji misji (intencja od III Róży Misyjnej).
 5. W sobotę w liturgii przypada święto św. Benedykta, opata z Monte Casino, patrona Europy. Dzień ten jest okazją i zaproszeniem do modlitwy w intencji Kościoła w Europie i zachowania chrześcijańskiego dziedzictwa naszego kontynentu. Msze święte według porządku powszedniego. Tego dnia o godz. 5.00 z parkingu  przy piekarni p. Brunków wyruszy pielgrzymka autokarowa Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Głównym celem jest udział w Mszy świętej sprawowanej o godz. 15.00 pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego.  Koszt 70 zł. Zapisy u p. Andrzeja (tel. 602 867 585). O godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 6. Kolekta w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za składane ofiary.
 7. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Hildegarda Skaza, lat 82, zam. ul. Gdańska; Wacław Czułkowski, lat 69, zam. ul. Książąt Pomorskich; Anna Styś, lat 111, zam. ul. Drzymały. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 28 CZERWCA 2020 ROKU

 1. Ksiądz Biskup Diecezjalny oddelegował do wakacyjnej pomocy w naszej parafii Neoprezbitera Marcina Ruszkowskiego. Witamy ks. Marcina i życzymy owocnej posługi.
 2. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj po Mszy świętej o godz. 14.00, w poniedziałek i wtorek po Mszach świętych o godz. 18.30. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu od nabożeństwa czerwcowego do godz. 21.00.
 3. Dzisiaj w plebanii od godz. 9.30 do 14.00 można honorowo oddać krew. Dziękujemy za ten wyjątkowy dar służący ratowaniu ludzkiego życia.
 4. Jutro przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00 i 18.30. Tego dnia można zyskać odpust zupełny. Kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. W piątek przypada święto św. Tomasza, apostoła.
 5. Msze święte i nabożeństwa sprawujemy w dużym kościele. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 9.00 do 21.00. W lipcu adorację będziemy rozpoczynać od poniedziałku do piątku koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończyć Różańcem o godz. 20.30. Różaniec będziemy odmawiali także w soboty i niedziele o godz. 20.30. Prosimy, aby na terenie kościoła zachować przepisy mające na celu ograniczenie możliwości zarażenia koronawirusem.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msze święte w intencji powołań kapłańskich i kapłanów o godz. 8.30 (intencja od Rodziny Radia Maryja) i30 (intencja od XII Róży Misyjnej). W czwartek i piątek nabożeństwa eucharystyczne po Mszy świętej o godz. 8.30 i 18.30. Spowiedź w te dni od godz. 15.15 do 19.00 w salkach pod chórem dużego kościoła. Adorację całodobową rozpoczniemy w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30, a zakończymy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. W sobotę odbędzie się Męski Różaniec ulicami miasta. Rozpoczęcie w naszym kościele po Mszy świętej o godz. 8.30. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę lub w inne dni ustalone telefonicznie z duszpasterzem.
 7. Szkoły katolickie w Chojnicach prowadzą nabór do wyczerpania miejsc. Pozostały jeszcze dwa miejsca w Katolickiej Szkoły Podstawowej i cztery miejsca w Katolickim Liceum. Więcej szczegółów na stronie internetowej szkoły – katolik.chojnice.pl
 8. W niedzielę 7 lipca o godz. 18.00 odbędzie się w kościele gimnazjalnym koncert pt. „Najpiękniejsze barokowe koncerty instrumentalne” w wykonaniu Zespołu Solistów ARTE CON BRIO z Bydgoszczy. Zaproszenia można odebrać w Promocji Regionu Chojnickiego przy ul. Stary Rynek 4 w środę i czwartek od godz. 9.00 do 12.00. Msza święta w niedzielę o godz. 16.00 zostanie odprawiona w Bazylice.
 9. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę łącznie z ofiarami złożonymi w na ten cel w Biurze Parafialnym i przelanymi na konto bankowe wyniosła 12 186 zł.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Marianna Cieplińska, lat 91, zam. ul. Drzymały; Adam Liegmann, lat 46, zam. ul. Drzymały; Irena Klajna, lat 81, zam. ul. Drzymały. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu.