Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
9 SIERPNIA 2020 ROKU

1. Do przyszłej niedzieli będziemy gościć w naszej parafii ks. Mirosława Lewandowskiego, pallotyna, sekretarza d/s. misji w Prowincji Zwiastowania Pańskiego w Poznaniu z siedzibą w Częstochowie.
2. Jutro przypada uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Msze święte jak w dni powszednie.
3. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku. Rozpoczynamy ją w małym kościele koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 20.30. Różaniec odmawiamy także w soboty i niedziele o godz. 20.30.
4. Dzisiaj w naszej parafii Mszą świętą o godz. 7.30 rozpoczęła się Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Niektórzy pielgrzymi po dotarciu na Jasną Górę udadzą się do Wadowic, aby uczcić 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Następnie rowerami wrócą do Chojnic. Wśród nich jest Ksiądz Proboszcz, który pielgrzymkę ofiarowuje w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii, nowych powołań do służby w Kościele oraz w intencji parafian i przyjaciół naszej wspólnoty.
5. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji (intencje od IV Róży Misyjnej). Różaniec misyjny i zarazem Fatimski o godz. 20.30.
6. W sobotę 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte według porządku niedzielnego, podczas których pobłogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty. 15 sierpnia przypada 100. rocznica Cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego. O godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej dla naszej Ojczyzny.
7. W sobotę odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Zamartego. Rozpoczęcie o godz. 7.45 na placu przed Bazyliką. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy u Piotra Czapiewskiego (tel. 530 488 163).
8. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił ks. Jacek Kocur z parafii św. Michała Archanioła we Lwowie. Będzie można wesprzeć jego parafię oraz parafialne przedszkole składając ofiarę do puszek.
9. W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 odbędzie się w kościele gimnazjalnym koncert w ramach VII Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2020 w wykonaniu Adama Kowalskiego – organy (Święta Lipka). Zaproszenia dostępne w Promocji Regionu Chojnickiego przy ul. Stary Rynek 4 w środę i czwartek od godz. 9.00 do 16.00.
10. Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Kandydaci są proszeni o zgłoszenie się do 18 sierpnia na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać u duszpasterzy oraz na seminaryjnej stronie internetowej.
11. Przypominamy, że Pierwsza Komunia Święta dzieci, które miały być przyjęte w maju, została ustalona na 20 września. Spotkanie rodziców i opiekunów odbędzie się 30 sierpnia po Mszy świętej o godz. 12.00.
12. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Henryk Wanta, lat 68, zam. ul. Książąt Pomorskich; Bogdan Gibowski, lat 70, zam. Rytel; Janina Hildebrandt, lat 65, zam. ul. Żwirki i Wigury; Dorota Klunder, lat 76, zam. ul. Jana Pawła II. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2 SIERPNIA 2020 ROKU

 1. Dzisiaj z okazji liturgicznego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej istnieje możliwość zyskania odpustu związanego z rocznicą poświęcenia kapliczki Porcjunkuli w Asyżu. W tym celu, poza stałymi warunkami należy nawiedzić kościół i odmówić modlitwę Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga.
 2. Sierpień zapisał się w naszej historii jako miesiąc przełomowych wydarzeń – Cudu nad Wisłą w 1920 roku, Powstania Warszawskiego w 1944 roku i podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku. Zachęcamy w sierpniu do modlitwy za Ojczyznę i zachowania abstynencji.
 3. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą od poniedziałku do piątku rozpoczynamy w małym kościele koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończyć Różańcem o godz. 20.30. Różaniec odmawiamy także w soboty i niedziele o godz. 20.30.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Czwartek jest jednocześnie świętem Przemienienia Pańskiego. Msze święte jak w dni powszednie. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.15 do 19.00 w dużym kościele. W czwartek Msze święte w intencji powołań kapłańskich i kapłanów o godz. 8.30 (intencja od Rodziny Radia Maryja) i30 (intencja od XIII Róży Misyjnej). Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30 w małym kościele, a zakończy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30.
 5. W sobotę o godz. 8.30  Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się XXII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Rozpoczniemy pielgrzymowanie od Mszy świętej o godz. 7.30 w naszym kościele. Będzie można przekazać zapisane na kartkach intencje modlitewne, które pielgrzymi zawiozą na Jasną Górę. Wszystkich którzy chcieliby odbyć pielgrzymkę przed oblicze Matki Bożej zapraszamy w sobotę 15 sierpnia na rowerową pielgrzymkę do Zamartego. Zbiórka o godz. 7.45 na placu przed Bazyliką. W programie Msza święta i zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy u Piotra Czapiewskiego (tel. 530 488 163).
 7. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami, którzy pieszo i na rowerach podążają na Jasną Górę. W czasie trwania pielgrzymki, codziennie w Bazylice o godz. 20.00 sprawowana jest Msza święta zakończona Apelem Jasnogórskim.
 8. W sobotę 25 lipca podczas Mszy świętych połączonych z błogosławieństwem pojazdów zebraliśmy 2 482 zł na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 9. Za tydzień kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Leokadia Piotrowska, lat 90, zam. ul. Drzymały; Kazimiera Lizakowska, lat 71, zam. Książąt Pomorskich; Krzysztof Jeszka, lat 61, zam. Żwirki i Wigury; Stefania Werochowska, lat 84, zam. Wicka Rogali. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 26 LIPCA 2020 ROKU

 1. W dniu dzisiejszym z racji wspomnienia św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny modlimy się za rodziców, babcie, dziadków i najstarszych parafian. Życzymy im obfitości Bożych łask.
 2. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą od poniedziałku do piątku rozpoczynamy w małym kościele koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończyć Różańcem o godz. 20.30. Różaniec odmawiamy także w soboty i niedziele o godz. 20.30.
 3. Zbliża się miesiąc sierpień, który zapisał się w polskiej historii jako czas przełomowych wydarzeń – Cudu nad Wisłą w 1920 roku, Powstania Warszawskiego w 1944 roku i podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku. Zachęcamy w sierpniu do modlitwy za Ojczyznę i zachowania trzeźwości.
 4. W piątek rozpocznie się XXIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Grupa chojnicka  „Zielona” rozpocznie pielgrzymowanie w Bazylice od Mszy świętej o godz. 7.00. W tym roku pielgrzymka będzie miała formę sztafety. Każdego dnia na trasę wyruszy 20 osób (kapłani, klerycy, osoby świeckie). Informacje na temat pielgrzymki można uzyskać u ks. Marka Bogusza (tel. 728 461 015). Codziennie od 31 lipca do 13 sierpnia, o godz. 20.00 w Bazylice odbywać się będzie Msza święta, transmisja on-line z trasy i Apel Jasnogórski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i takiej formy pielgrzymowania.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. W sobotę odbędzie się Męski Różaniec ulicami miasta. Rozpoczęcie w parafii Jezusa Miłosiernego (ul. Rzepakowa) po Mszy świętej o godz. 8.00.
 6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę lub w inne dni ustalone telefonicznie z duszpasterzem.
 7. W przyszłą niedzielę z okazji liturgicznego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Anielskiej istnieje możliwość zyskanie odpustu związanego z rocznicą poświęcenia kapliczki Porcjunkuli w Asyżu. W tym celu, poza stałymi warunkami postu należy nawiedzić kościół i odmówić modlitwę Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga.
 8. Dzisiaj o godz. 20.00 odbędzie się w kościele gimnazjalnym koncert w ramach VII Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2020 w wykonaniu: Jakuba Garbacza – organy i Joanny Woszczyk-Garbacz – flet. Muzycy pochodzą z Łodzi.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Kazimierz Laszkiewicz, lat 72, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłego parafianina Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19 LIPCA 2020 ROKU

 1. Od 19 do 26 lipca obchodzimy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią nieśmy Chrystusa”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Szczegółowe informacje dostępne są na parafialnej stronie internetowej i Facebook’u.
 2. Msze święte sprawujemy w dużym kościele. Od tego tygodnia adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku rozpoczynać będziemy w małym kościele koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończyć Różańcem o godz. 20.30. Różaniec będziemy odmawiać także w soboty i niedziele o godz. 20.30.
 3. W środę przypada święto św. Marii Magdaleny, w czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w piątek wspomnienie św. Kingi. Św. Kinga patronuje między innymi samorządowcom. Piątek jest dniem modlitw w ich intencji. W sobotę przypada święto św. Jakuba, Apostoła. Jest on razem ze św. Krzysztofem patronem kierowców, pielgrzymów i turystów. Po Mszy świętej o godz. 8.30 i 18.30 pobłogosławimy pojazdy. Podczas tych Mszy świętych zostanie zebrana kolekta na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 4. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Liturgia będzie sprawowana z niedzieli, ale będziemy szczególnie modlić się za rodziców, babcie, dziadków i najstarszych parafian. Przypominamy, że kapłani są gotowi służyć darem sakramentów – w tym sakramentem namaszczenia chorych – w domach osób potrzebujących tej posługi. Zachęcamy, aby nie zwlekać z przyjęciem sakramentów i wezwaniem kapłana. W sytuacjach nagłych kapłani są gotowi służyć o każdej godzinie dnia i nocy.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 6. W niedzielę 26 lipca o godz. 20.00 odbędzie się w kościele gimnazjalnym koncert w ramach VII Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2020 w wykonaniu: Jakuba Garbacza – organy i Joanny Woszczyk-Garbacz – flet. Muzycy pochodzą z Łodzi. Zaproszenia można odebrać w Promocji Regionu Chojnickiego przy ul. Stary Rynek 4 w środę i czwartek od godz. 9.00 do 12.00.
 7. Kolekta inwestycyjna w poprzednią niedzielę wyniosła 10 440 zł. Na parafialne konto bankowe wpłynęło 450 zł. Po Mszy świętej zachęcamy do odwiedzenia małego kościoła, w którym została położona granitowa posadzka. Koszt inwestycji wyniósł 210 000 zł. Z kasy parafialnej pokryliśmy 110 000 zł. Na ten cel otrzymaliśmy z Banku Spółdzielczego w Skórczu 100 000 zł kredytu, który mamy spłacić w ciągu trzech lat. Kolejną inwestycją w małym kościele będą cztery rzędy ławek z drewna jesionowego. Do realizacji tej inwestycji przystąpimy z chwilą zgromadzenia stosownych środków. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 8. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika W Rodzinie.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Edward Zalewski, lat 90, zam. ul. Młodzieżowa; Roman Przybyła, lat 93, zam. ul. Młodzieżowa; Marek Laska, lat 58, zam. ul. Gdańska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 12 LIPCA 2020 ROKU

 1. Msze święte i nabożeństwa sprawujemy w dużym kościele. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku rozpoczynamy koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 20.30. Różaniec odmawiamy także w soboty i niedziele o godz. 20.30. Również Różaniec Fatimski w poniedziałek odmówimy o godz. 20.30.
 2. W czwartek przypada 16. dzień miesiąca. Apel Jasnogórski rozpoczniemy Różańcem o godz. 20.30.
 3. W piątek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 4. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od XVII Róży Misyjnej). Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 5. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Janina Rześniowiecka, lat 96, zam. ul. Drzymały; Henryk Waśkowski, lat 64, zam. ul. Książąt Pomorskich; Roman Landowski, lat 75, zam. ul. Sportowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 5 LIPCA 2020 ROKU

 1. Diakon Wojciech Dradrach zakończył w naszej parafii praktykę duszpasterską. Dziękujemy Diakonowi za posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa.
 2. W ubiegłą niedzielę 43 osoby oddały honorowo krew w plebanii naszej parafii. Dziękujemy za dar służący ratowaniu ludzkiego życia.
 3. Msze święte i nabożeństwa sprawujemy w dużym kościele. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku rozpoczynamy koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 20.30. Różaniec odmawiamy także w soboty i niedziele o godz. 20.30.
 4. W czwartek o godz. 18.00 Różaniec Misyjny, a następnie Msza święta w intencji misji (intencja od III Róży Misyjnej).
 5. W sobotę w liturgii przypada święto św. Benedykta, opata z Monte Casino, patrona Europy. Dzień ten jest okazją i zaproszeniem do modlitwy w intencji Kościoła w Europie i zachowania chrześcijańskiego dziedzictwa naszego kontynentu. Msze święte według porządku powszedniego. Tego dnia o godz. 5.00 z parkingu  przy piekarni p. Brunków wyruszy pielgrzymka autokarowa Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Głównym celem jest udział w Mszy świętej sprawowanej o godz. 15.00 pod przewodnictwem ks. abp. Marka Jędraszewskiego.  Koszt 70 zł. Zapisy u p. Andrzeja (tel. 602 867 585). O godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 6. Kolekta w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za składane ofiary.
 7. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Hildegarda Skaza, lat 82, zam. ul. Gdańska; Wacław Czułkowski, lat 69, zam. ul. Książąt Pomorskich; Anna Styś, lat 111, zam. ul. Drzymały. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 28 CZERWCA 2020 ROKU

 1. Ksiądz Biskup Diecezjalny oddelegował do wakacyjnej pomocy w naszej parafii Neoprezbitera Marcina Ruszkowskiego. Witamy ks. Marcina i życzymy owocnej posługi.
 2. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj po Mszy świętej o godz. 14.00, w poniedziałek i wtorek po Mszach świętych o godz. 18.30. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu od nabożeństwa czerwcowego do godz. 21.00.
 3. Dzisiaj w plebanii od godz. 9.30 do 14.00 można honorowo oddać krew. Dziękujemy za ten wyjątkowy dar służący ratowaniu ludzkiego życia.
 4. Jutro przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00 i 18.30. Tego dnia można zyskać odpust zupełny. Kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. W piątek przypada święto św. Tomasza, apostoła.
 5. Msze święte i nabożeństwa sprawujemy w dużym kościele. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 9.00 do 21.00. W lipcu adorację będziemy rozpoczynać od poniedziałku do piątku koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończyć Różańcem o godz. 20.30. Różaniec będziemy odmawiali także w soboty i niedziele o godz. 20.30. Prosimy, aby na terenie kościoła zachować przepisy mające na celu ograniczenie możliwości zarażenia koronawirusem.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msze święte w intencji powołań kapłańskich i kapłanów o godz. 8.30 (intencja od Rodziny Radia Maryja) i30 (intencja od XII Róży Misyjnej). W czwartek i piątek nabożeństwa eucharystyczne po Mszy świętej o godz. 8.30 i 18.30. Spowiedź w te dni od godz. 15.15 do 19.00 w salkach pod chórem dużego kościoła. Adorację całodobową rozpoczniemy w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30, a zakończymy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. W sobotę odbędzie się Męski Różaniec ulicami miasta. Rozpoczęcie w naszym kościele po Mszy świętej o godz. 8.30. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę lub w inne dni ustalone telefonicznie z duszpasterzem.
 7. Szkoły katolickie w Chojnicach prowadzą nabór do wyczerpania miejsc. Pozostały jeszcze dwa miejsca w Katolickiej Szkoły Podstawowej i cztery miejsca w Katolickim Liceum. Więcej szczegółów na stronie internetowej szkoły – katolik.chojnice.pl
 8. W niedzielę 7 lipca o godz. 18.00 odbędzie się w kościele gimnazjalnym koncert pt. „Najpiękniejsze barokowe koncerty instrumentalne” w wykonaniu Zespołu Solistów ARTE CON BRIO z Bydgoszczy. Zaproszenia można odebrać w Promocji Regionu Chojnickiego przy ul. Stary Rynek 4 w środę i czwartek od godz. 9.00 do 12.00. Msza święta w niedzielę o godz. 16.00 zostanie odprawiona w Bazylice.
 9. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę łącznie z ofiarami złożonymi w na ten cel w Biurze Parafialnym i przelanymi na konto bankowe wyniosła 12 186 zł.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Marianna Cieplińska, lat 91, zam. ul. Drzymały; Adam Liegmann, lat 46, zam. ul. Drzymały; Irena Klajna, lat 81, zam. ul. Drzymały. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu.