Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

19 MAJA 2019 ROKU

 1. Po dokończonym remoncie posadzki w prezbiterium małego kościoła wracamy do sprawowania w nim liturgii. Od poniedziałku do piątku będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, Ojczyzny, naszego miasta, parafii i rodzin, a także o powołania do sakramentalnych małżeństw, kapłaństwa, życia konsekrowanego i misyjnego. Adorację będziemy rozpoczynać o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończyć przed Mszą świętą o godz. 18.30.
 2. Nabożeństwo majowe w niedziele sprawujemy o godz. 15.00 w dużym kościele, a w dni powszednie w małym kościele o godz. 17.00 z udziałem dzieci, o godz. 18.00 z udziałem dorosłych.
 3. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się w małym kościele koncert Zespołu „Na Cały Głos” z Pelplina.
 4. Jutro o godz. 9.30 Msza święta w dużym kościele w intencji Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II z okazji święta szkoły i rocznicy nadania szkole imienia naszego świętego Rodaka.
 5. Zapraszamy w poniedziałki po wieczornej Mszy świętej na spotkania Odnowy w Duchu Świętym Syjon, które odbywają się w sali nad biurem parafialnym. Również w poniedziałki na godz. 19.00 zapraszamy do Oratorium na spotkania Grupy AL-ANON, w środy AA, w czwartki DDA.
 6. W sobotę odbędzie się w Orliku dzień skupienia Akcji Katolickiej i Rycerzy Kolumba. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu przy kościele.
 7. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta z udziałem rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Młody Wolontariat CARITAS i SChRON zapraszają wszystkie mamy na spotkanie po Mszy świętej, podczas którego programem artystycznym pragną wyrazić im wdzięczność oraz uczcić najlepszą z Mam, jaką jest Matka Boża. A następnie zapraszają do wspólnego świętowania w Oratorium.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 9. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych mężczyzn rozpoznających drogę powołania kapłańskiego do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Osoby zainteresowane są proszone o zgłoszenie się do 11 lipca na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną oraz o złożenie w rektoracie seminarium odpowiednich dokumentów. Wszystkie niezbędne informacje można uzyskać u księdza proboszcza, jak również na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.
 10. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek 24 maja o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 11. W biurze parafialnym są do odebrania różańce, które w ubiegłym roku zamawialiśmy podczas wizyty w naszej parafii ks. Kevina z Kenii.
 12. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 10 780 zł. Aktualnie rozliczamy położenie granitowej posadzki w prezbiterium małego kościoła. Łączny koszt inwestycji wyniósł 154 000 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które pozwalają na realizację celów, na wysokim poziomie technicznym i estetycznym.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Adam Żychski, lat 64, zam. ul. Obrońców Chojnic; Henryk Kowalski, lat 77, zam. ul. Tucholska. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

12 MAJA 2019 ROKU

 1. Nabożeństwo majowe w niedziele sprawujemy o godz. 15.00. W dni powszednie o godz. 17.00 z udziałem dzieci, a o godz. 18.00 z udziałem dorosłych. Jutro z okazji rocznicy objawiań Matki Bożej w Fatimie nabożeństwo majowe wraz Różańcem Fatimskim i procesją wokół kościoła rozpoczniemy po Mszy świętej o godz. 18.30. Prosimy przynieść świece. W Nie będzie jutro nabożeństwa majowego o godz. 18.00.
 2. We wtorek przypada święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Msze święte jak w dni powszednie.
 3. W czwartek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 4. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 5. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od III Róży Misyjnej). Po liturgii spotkanie w Oratorium.
 6. W sobotę o godz. 13.00 uroczystość I Komunii Świętej uczniów ze szkoły specjalnej. Będzie to pierwsza Msza święta w małym kościele po położeniu posadzki w prezbiterium. Liturgię w małym kościele wznowimy w przyszłą niedzielę Mszą świętą o godz. 6.00.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się w małym kościele papieski koncert Zespołu „Na Cały Głos” z Pelplina. W repertuarze utwory autorskie.
 8. Katechezy dla narzeczonych z zakresu teologii i etyki życia małżeńskiego odbędą się w piątki 17 i 24 maja o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 9. W biurze parafialnym są do odebrania różańce, które w ubiegłym roku zamawialiśmy podczas wizyty w naszej parafii ks. Kevina z Kenii.
 10. Parafia ścięcia św. Jana Chrzciciela organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się 1 czerwca. Wyjazd o godz. 6.15 z Placu Emsdetten. Koszt 60 zł. Zapisy przyjmuje ks. Damian, tel. 505 376 839.
 11. Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach zaprasza na kolonie parafialne do Poronina, które odbędą się od 23 do 28 czerwca. Zapisy pod nr tel. 509 117 868.
 12. Parafia Nieżychowice organizuje pielgrzymki autokarowe do Lichenia (5 czerwca), na Jasną Gorę i do sanktuarium w Gidlach (8-9 lipca), do Kowna Wilna, Trok i Gietrzwałdu (29 lipca – 1 sierpnia). Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Ryszard Ptak, tel. 513 059 521.
 13. Z początkiem roku weszła w życie zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę nowelizacja Ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Dzięki wprowadzonym zmianom z darmowej porady prawnej, udzielanej przez adwokata lub radcę prawnego, może skorzystać obecnie każdy, kogo nie stać na opłacenie pomocy prawnika. Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się w punktach wyznaczonych przez powiaty. Więcej informacji można uzyskać w urzędzie gminy lub starostwie.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jerzy Miter, lat 71, zam. ul. Młodzieżowa; Maria Miętkowska, lat 96, zam. ul. Sportowa. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
5 MAJA 2019 ROKU
1. W miniony piątek obchodziliśmy święto patronalne naszej parafii. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, Chórowi CONSONO, asyście liturgicznej i wszystkim uczestnikom liturgii za udział we Mszy świętej odpustowej w tym ważnym dla naszej parafii i Ojczyzny dniu.
2. Rozpoczynamy dzisiaj XI Tydzień Biblijny pod hasłem: „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). Jest on zachętą do odkrycia znaczenia Słowa Bożego w naszym życiu i kształtowania wiary w jego świetle.
3. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 10.30 przeżywamy w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Od jutra, dzieci w ramach białego tygodnia, będą uczestniczyć we Mszy świętej z nabożeństwem majowym o godz. 17.00. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 16.00, w dni powszednie z udziałem dorosłych o godz. 18.00, w pozostałe niedziele o godz. 15.00. W piątek – w ramach białego tygodnia – Msza święta w intencji misji, podczas której dzieci tradycyjnie składają ofiary na misje. Zachęcamy dzieci i rodziców do udziału w autokarowej pielgrzymce do sanktuariów w Kościerzynie i Wielu, która odbędzie się w sobotę 18 maja. Zapisy wraz z opłatą w wysokości 15 zł przyjmujemy w biurze parafialnym. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy piekarni państwa Brunków.
4. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze święte według porządku powszedniego. Po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie katechetów ze szkół podstawowych.
5. W czwartek po Mszy świętej o godz. 8.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00 w intencji powołań. O godz. 18.00 różaniec misyjny w łączności z nabożeństwem majowym, a następnie Msza święta w intencji misji (intencja od VIII Róży Misyjnej). Po Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej w plebanii.
6. W piątek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
8. Kandydaci na ministrantów, zostaną uroczyście przyjęci do grona posługujących przy ołtarzu w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00. Podczas tej Mszy świętej również dzieci, które przed rokiem pierwszy raz przyjęły Komunię Świętą, będą obchodzić rocznicę tego wydarzenia. Spotkanie przygotowawcze dla nich wraz ze spowiedzią odbędzie się w sobotę o godz. 15.45.
9. W związku z remontem posadzki w prezbiterium małego kościoła liturgię sprawujemy w dużym kościele.
10. Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na spotkanie z p. Wandą Pietrasiewicz, twórczynią ikon, która przybliży historię i symbolikę oraz proces powstawania ikon. Spotkanie odbędzie się w piątek po Mszy świętej o godz. 18.30 w sali nad biurem parafialnym.
11. W poprzednią niedzielę zebraliśmy ofiary do puszek w wysokości 3 655 zł na dzieła miłosierdzia. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.
12. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”.
13. W ostatnim czasie odeszła do wieczności: Teresa Kiszewska, lat 80, zam. ul. Spółdzielcza. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA 28 KWIETNIA 2019 ROKU

 1. Dzisiaj z okazji Niedzieli Miłosierdzia i patronalnego święta Caritas zapraszamy do udziału w nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, które sprawować będziemy o godz. 15.00. Zapraszamy również do oddania honorowo krwi. Akcję krwiodawstwa przeprowadzamy w plebanii od godz. 10.00 do 14.00. Trwa zbiórkę ofiar do puszek na dzieła miłosierdzia.
 2. W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze święte tego dnia według porządku powszedniego.
 3. W związku z remontem posadzki w prezbiterium małego kościoła liturgia przez najbliższe tygodnie będzie sprawowana w dużym kościele.
 4. W środę rozpoczyna się maj, miesiąc w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe z udziałem dzieci będziemy sprawować o godz. 17.00. Z udziałem dorosłych w łącznością z Mszą świętą o godz. 18.00, w przyszłą niedzielę w związku z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej nabożeństwo o godz. 16.00, w pozostałe niedziele o godz. 15.00.
 5. W czwartek 2 maja w Polsce obchodzić będziemy Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zachęcamy, aby tego dnia i następnego wywiesić flagi narodowe. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od XVI Róży Różańcowej) oraz Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po liturgii spotkanie Rycerzy w plebanii.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Nabożeństwa do Chrystusa Eucharystycznego w czwartek po Mszy świętej o godz. 8.30 i 18.30, w sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30. W czwartek spowiedź od godz. 15.00 do 19.00. Skorzystajmy z tej okazji z uwagi na odpust parafialny. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, podczas którego odmówimy Różaniec z 15. minutowym rozważaniem jednej z tajemnic. Zachęcamy do przyjęcia tego dnia Komunii Świętej wynagradzającej. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę.
 7. W piątek przypada odpust parafialny. Uroczystości państwowe Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godz. 10.30 na Starym Rynku. O godz. 12.00 ks. bp Ryszard Kasyna, będzie sprawował w naszym kościele sumę odpustową. Msze święte tego dnia tak jak w niedziele, nabożeństwo majowe o godz. 15.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych o godz. 10.30 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 15.00. Zachęcamy dzieci i rodziców, a także babcie i dziadków do udziału w autokarowej pielgrzymce w sobotę 12 maja do sanktuariów Królowej Rodzin w Kościerzynie i do Wiela. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 15 zł.
 9. Dzieci, które przed rokiem pierwszy raz przyjęły Komunię Świętą, będą obchodziły rocznicę tego wydarzenia w niedzielę 12 maja podczas Mszy świętej o godz. 12.00. W przyszłym tygodniu podamy więcej szczegółów.
 10. Zachęcamy do udziału w Kongresie Różańcowym, który odbędzie się w sobotę 4 maja w Kołczygłowach. Rozpoczęcie o 9.30 Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. Zakończenie Mszą świętą o godz. 12.30.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Henryk Knuth, lat 65, zam. ul. Młodzieżowa; Jerzy Barwina, lat 71, zam. ul. Młodzieżowa; Mariusz Wisiński, lat 43, zam. ul. Książąt Pomorskich; Janusz Skwarek, lat 63, zam. ul. Młodzieżowa; Leon Weltrowski, lat 80, zam. ul. Filomatów; Teresa Sporysz, lat 89, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA 21 KWIETNIA 2019 ROKU

 1. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i Grobu Pańskiego na celebrację Triduum Paschalnego. Dziękujemy chórowi Consono, Odnowie w Duchu Świętym, Rycerzom Kolumba, służbie liturgicznej, lektorom i kantorom za troskę o piękno liturgii, wszystkim wspólnotom i osobom indywidulanym za życzenia złożone kapłanom, oraz ze podjęcie miesięcznej modlitwy w intencji 400 kapłanów znanych jedynie z imienia. Bóg zapłać za ofiarowanie Paschału.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte według porządku niedzielnego. Mszę świętą o godz. 6.00 będziemy sprawować w dużym kościele. Zaraz po świętach będziemy kładli kamienną posadzkę w prezbiterium małego kościoła i dlatego liturgia przez najbliższe tygodnie będzie sprawowana w dużym kościele. Jutro kolekta na szkolnictwo katolickie diecezji oraz KUL.
 3. Zachęcamy dzisiaj i jutro do nawiedzenia małego kościoła i modlitwy przy grobie, który jako pusty zaświadcza o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Dzisiaj i jutro w małym kościele o godz. 15.00 nowenna przed świętem Bożego miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej. Od wtorku do piątku nowenna o godz. 15.00 w dużym kościele i również adoracja do wieczornej Mszy świętej. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta w intencji SChRON-u. Po liturgii spotkanie dorosłych w plebanii, a dzieci w Oratorium. O godz. 17.00 nowenna do Bożego miłosierdzia i adoracja do wieczornej Mszy świętej.
 4. Dziękujemy za posługę diakonowi Danielowi Ciemniewskiemu, który dzisiaj kończy praktykę w naszej parafii. Módlmy się w intencji mających przyjąć święcenia kapłańskie oraz o nowe powołania.
 5. W środę Msza święta o godz. 18.30 w intencji osób z problemem alkoholowym. Po liturgii miting AA w Oratorium.
 6. Katecheza dla narzeczonych z zakresu etyki życia małżeńskiego odbędzie się w piątek o godz. 19.00.
 7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od II Róży Misyjnej). Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.
 8. Przyszła Niedziela Wielkanocna jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. O godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne. W tym dniu zapraszamy nie tylko do udziału w Eucharystii, ale także w Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, które sprawować będziemy o godz. 15.00. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym dniem Caritas. Tego dnia zbiórka ofiar do puszek na dzieła miłosierdzia. Zapraszamy również do złożenia wyjątkowego daru z siebie, poprzez oddanie honorowo krwi. Będzie taka możliwość w plebanii od godz. 10.00 do 14.00.
 9. W tym roku przypada 100. rocznica powstania chojnickiego chóru Lutnia. Koncert jubileuszowy odbędzie się w Bazylice w piątek o godz. 18.00. Po koncercie Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego.
 10. W sobotę 27 kwietnia rozpocznie się w Bazylice o godz. 7.00 Druga Chojnicka Droga Światła. Jest ona modlitewnym rozważaniem 14 spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym. Przejście 16 km wokół miasta, będzie obmodleniem go. Zapisy przyjmują: ks. Tomasz Mońko (tel. 509 117 868), Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163). Więcej informacji i zapisy także na stronie: https://www.facebook.com/Chojnice.EDK/
 11. Ojcowie Karmelici z Zamartego zapraszają na otwarcie sezonu motocyklowego, który w przyszłą niedzielę rozpocznie się Mszą świętą o godz. 13.00. Po liturgii koncert zespołu GOOOD. O godz. 16.30 błogosławieństwo motocykli w Dolinie Śmierci.
 12. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 11 940 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma” oraz dwumiesięcznika „Miłujcie się”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jan Krajewicz, lat 0, zam. ul. Młodzieżowa; Klara Szypryt, lat 81, zam. ul. Drzymały; Edmund Maćkowski, lat 60, zam. ul. Warszawska. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 14 KWIETNIA 2019 ROKU

 1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Postarajmy się domowe obowiązki spełnić przed Triduum Paschalnym, aby czas celebracji najważniejszych zbawczych wydarzeń poświęcić na udział w liturgii i modlitwę. Centralnym wydarzeniem Wielkiego Czwartku jest Msza Wieczerzy Pańskiej, którą będziemy sprawować o godz. 18.00. W Wielki Piątek liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godz. 18.00. Nade wszystko zapraszamy do udziału w najważniejszej liturgii w ciągu całego roku czyli w Wigilii Paschalnej, która zakończy się procesją rezurekcyjną. Liturgię tę rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 21.00. Przynosimy wówczas świece. W tych dniach zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, a w Wielki Piątek i Wielką Sobotę do udziału w modlitwie brewiarzowej o godz. 7.30. W Wielki Piątek zapraszamy do udziału nowennie do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00 i w Drodze Krzyżowej, którą będziemy celebrować na ulicach naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20.30 w Bazylice, a zakończy w naszym kościele. O godz. 22.00 „Gorzkie Żale” w małym kościele. Szczegółowy program tych dni znajduje się w biuletynie. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w dużym kościele o godz. 00, 11.00, 15.00 i 17.00. Po poświęceniu o godz. 15.00 nowenna do Bożego miłosierdzia w małym kościele. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy świętej o godz. 6.00. Pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego. Nowenna do Bożego miłosierdzia w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 15.00 w małym kościele, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej.
 2. Z uwagi na przygotowania Grobu Pańskiego Msze święte począwszy od wieczornej w Wielki Poniedziałek będziemy sprawować w dużym kościele. W małym kościele zaraz po świętach będziemy kłaść kamienną posadzkę w prezbiterium. Dlatego przez najbliższe tygodnie liturgia będzie sprawowana tylko w dużym kościele.
 3. Spowiedź z udziałem księży z dekanatu odbędzie się w Wielki Wtorek w dużym kościele od godz. 9.00 do 10.30, oraz od 14.00 do 16.00 i od 16.30 do 18.30. Prosimy, aby nie przekładać spowiedzi na inne dni, gdyż kapłani posługują w innych parafiach.
 4. We wtorek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
 5. Od Wielkiego Czwartku zapraszamy do podjęcia miesięcznej modlitwy za kapłana, którego imię poznamy po Mszy Wieczerzy Pańskiej. Więcej informacji podamy w Wielki Czwartek. Zapraszamy do odwiedzenia strony http://kaplani.com.pl
 6. Katecheza dla rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą chrzest w Poniedziałek Wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę o godz. 17.30 w plebanii.
 7. Prosimy, aby podczas Triduum Paschalnego składać do kosza skarbonki z jałmużną wielkopostną i zamieszczonym na wieczku imieniem, nazwiskiem i adresem. Ofiarodawcy wezmą udział w losowaniu nagród fundowanych przez pelpińską Caritas.
 8. Parafia ścięcia św. Jana Chrzciciela organizuje w lipcu 2019 r. dwie pielgrzymki – do Lwowa oraz Ziemi Świętej. Szczegóły i zapisy u ks. Marka Bogusza (tel. 728 461 015).
 9. Bóg zapłać za udział w zbiórce odzieży zorganizowanej przez Rycerzy Kolumba na budowę studni w Czadzie. Zebraliśmy 1800 kg odzieży. Bóg zapłać za dary żywnościowe. Podczas tej akcji Młodego Wolontariatu Caritas i Rycerzy Kolumba zebraliśmy 960 kg darów. W tym tygodniu zostaną one przekazane potrzebującym.
 10. Przed tygodniem przeprowadziliśmy zbiórkę ofiar na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać ofiarodawcom i kwestującym. Zebraliśmy 6 520 zł.
 11. Zachęcamy do nabycie świec – paschalików przeznaczonych do użycia podczas Wigilii Paschalnej oraz zapalenia na świątecznym stole.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” oraz „Przewodnika po Triduum Paschalnym”, który można wziąć ze stolików przy wyjściu z kościoła. Przewodnik do dobre przygotowanie do przeżycia Wielkiego Tygodnia.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Stanisław Kaszubowski, lat 81, zam. ul. Przytorowa. Polećmy zmarłego parafianina Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
7 KWIETNIA 2019 ROKU

1. W Wielkim Poście zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 15.00 do godz. 18.30, w piątki na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 (w małym kościele), 15.15, 17.00 (z udziałem dzieci) i 18.00. W najbliższy piątek o godz. 15.15 Drogę Krzyżową w formie poetyckiej poprowadzi młodzież i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie. W niedziele o godz. 15.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach adoracja do wieczornej Mszy świętej.
2. Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje parafialne pod hasłem: „Duch Prawdy czy duch kłamstwa?”. Poprowadzi je o. Leszek Gólczyński ze zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi oraz Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu Ołtarza. Nauki rekolekcyjne będą głoszone do środy podczas Mszy świętych o godz. 6.30 (mały kościół) oraz o godz. 8.30 i 18.30 (duży kościół). W poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18.30 nauka dla kobiet, a we wtorek dla mężczyzn. W środę zbierzemy kolektę dla Rekolekcjonisty.
3. W środę o godz. 18.00 w parafii św. Jadwigi zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny i Ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.
4. W czwartek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych. O godz. 18.30 w intencji misji (intencja od VII Róży Misyjnej).
5. Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00.
6. W piątek o godz. 20.00 Msza święta na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wszystkich, którzy nie wezmą udziału w EDK zapraszamy do całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Uczestnikom EDK będzie można przekazać intencje modlitewne na kartkach, które zaniosą do sanktuariów we Wielu i Zamartem.
7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie „Inicjatywy SOS dla Rodziny” poświęcone promocji wartości rodzinnych, wychowania w duchu katolickim i patriotycznym oraz obronie przed ideologią gender i jej konsekwencjami. O godz. 18.00 Różaniec Fatimski.
8. Dodatkowych chorych odwiedzimy w sobotę 13 kwietnia. Prosimy o zgłaszanie ich w biurze parafialnym.
9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Podczas liturgii poświęcimy palmy. Będzie je można nabyć od przedstawicieli Młodego Wolontariatu Caritas i SChRON-u.
10. Młodzież zainteresowaną udziałem w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie prosimy o zapisy u siostry Iwony lub w biurze parafialnym. Koszt przejazdu i udziału wynosi 15 zł. Wyjazd w Niedzielę Palmową z parkingu przy piekarni p. Brunków o godz. 11.00.
11. Katecheza dla narzeczonych z zakresu teologii odbędzie się 12 kwietnia o godz. 19.00, a etyki życia małżeńskiego 26 kwietnia o godz. 19.00.
12. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę 13 kwietnia od godz. 10.00 do 13.00. Informacje na temat działalności szkoły: www.collegiummarianum.pl
13. W przyszłą niedzielę kolekta na inwestycje parafialne. Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiary.
14. Po Mszy świętej można nabyć świece – paschaliki w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia.
15. Zachęcamy do lektury „Pielgrzyma” oraz „Małego Pielgrzyma”.
16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Feliks Mierkiewicz, lat 86, zam. ul. Młodzieżowa; Gabriela Żynda, lat 62, zam. ul. Jana Pawła II; Bogdan Andrzejewski, lat 73, zam. ul. Młodzieżowa. Powierzmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.