Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 24 MARCA 2019 ROKU

 1. W Wielkim Poście zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy ją od poniedziałku do soboty w małym kościele koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy przed Mszą świętą o godz. 18.30. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 (w małym kościele), 15.15, 17.00 (z udziałem dzieci) i o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 15.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach adoracja do wieczornej Mszy świętej.
 2. Od poniedziałku do środy będą trwały w naszej parafii rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach. Otoczmy uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i pracowników szkoły naszą modlitwą.
 3. Jutro w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie odbędzie się w Chojnicach XVIII „Marsz dla Życia”. Rozpocznie się on w naszej parafii o godz. 16.00 nabożeństwem przebłagalnym za grzechy przeciw ludzkiemu życiu i duchową adopcją dziecka poczętego, a zakończy Mszą świętą w kościele gimnazjalnym o godz. 18.00. Gościem Marszu będzie pan dr Tadeusz Wasilewski z Białegostoku, który jako ginekolog-położnik był członkiem pierwszego w Polsce zespołu medycznego zajmującego się pozaustrojowym zapłodnieniem in vitro. Pan Doktor ze względów etycznych i medycznych zaprzestał tego procederu. Na rozpoczęcie Marszu podzieli się z nami świadectwem i wskaże etyczną alternatywę dla in vitro. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie z Panem Doktorem w podziemiach kościoła gimnazjalnego. Zapraszamy do udziału. Osoby, które podejmą duchową adopcję prosimy o przyniesienie świec.
 4. W środę Msza święta o godz. 18.30 w intencji osób i rodzin z problemem alkoholowy. Po liturgii miting AA w Oratorium.
 5. W sobotę o godz. 14.00 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych. O godz. 16.00 Msza święta z udziałem rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Po liturgii spotkanie dla dorosłych w plebanii, a dla dzieci w Oratorium.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 7. W sobotę o godz. 7.00 w parafii Matki Boskiej Fatimskiej Mszą świętą rozpocznie się Rowerowa Droga Krzyżowa. Jej stacjami będą kościoły, kaplice i krzyże Chojnic i okolic. Przejedziemy w duchu modlitwy 55 km rozpoczynając sezon rowerowy.
 8. Młody Wolontariat Caritas i Rycerze Kolumba zapraszają do włączenia się w akcję „Tutka od serca”. Papierowej torby tzw. tutki wypełnione darami dla osób potrzebujących można składać w biurze parafialnym w godzinach jego otwarcia. Poza tym zbiórka darów zostanie przeprowadzona w hipermarketach Carrefour, LIDL przy ul. Gdańskiej oraz w Biedronce przy ul. Jana Pawła II w piątek 29 marca od godz. 15.00 do 19.00 i w sobotę 30 marca od godz. 10.00 do 17.00.
 9. W poprzednią niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie wyniosła 6 529 zł, zbiórka na misje 3 702 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 10. Po Mszy świętej można nabyć świece – paschaliki. Małe w cenie 5, a duże 10 zł. Dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Tadeusz Mrozek Gliszczyński, lat 71, zam. ul. Jana Pawła II; Teresa Drobińska, lat 83, zam. ul. Gdańska. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 17 MARCA 2019 ROKU

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako dzień duchowej oraz materialnej pomocy misjonarzom Ad gentes. Z tej okazji przeprowadzamy zbiórkę ofiar do puszek dla polskich misjonarzy.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynamy ją od poniedziałku do soboty w małym kościele koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy przed Mszą świętą o godz. 18.30. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 (w małym kościele), 15.15, 17.00 (z udziałem dzieci) i o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 15.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach adoracja do wieczornej Mszy świętej.
 3. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00 i 18.30. Zarząd Cechu Rzemiosł Różnych w Chojnicach informuje, że tego dnia o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Czersku zostanie odprawiona Msza święta z udziałem rzemieślników, ich rodzin oraz pracowników.
 4. W środę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie w plebanii członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
 5. W piątek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Będzie ona dotyczyła spowiedzi.
 6. Rycerze Kolumba organizują za pośrednictwem misjonarzy sercanów pomoc w budowie studni w Czadzie. Zachęcamy, aby włączyć się w tę akcję poprzez zbiórkę używanej odzieży, którą można składać od poniedziałku do piątku w biurze parafialnym w czasie jego otwarcia, w sobotę od godz. 9.00 do 11.00 w Oratorium oraz w przyszłą niedzielę przy wejściu do dużego kościoła pół godziny przed Mszą świętą, począwszy od Mszy świętej o godz. 7.30. Można również zgłosić wolę oddania odzieży telefonując do biura parafialnego pod nr tel. 52 397 43 80. Odzież w sobotę odbierzemy z domu. Odzież powinna być w dobrym stanie.
 7. W sobotę 30 marca o godz. 7.00 w parafii Matki Boskiej Fatimskiej Mszą świętą rozpocznie się Rowerowa Droga Krzyżowa. Jej stacjami będą kościoły, kaplice i krzyże Chojnic i okolic. Przejedziemy w duchu modlitwy 55 km rozpoczynając sezon rowerowy.
 8. W piątek 12 kwietnia wyruszy z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku przygotowujemy dwie trasy. Tak jak przed rokiem trasę do Wiela liczącą 42 km, i nową do Zamartego, liczącą 22 km. Więcej informacji na ten temat i zapisy pod adresem edk.org.pl
 9. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wyniosła 10 895 zł. Gromadzimy środki na położenie kamiennej posadzi w małym kościele. Bóg zapłać za składane ofiary.
 10. Po Mszy świętej można nabyć świece – paschaliki. Małe w cenie 5, a duże 10 zł. Dochód przeznaczony jest na dzieła miłosierdzia. Zachęcamy również do zabrania skarbonek wielkopostnych. W tym roku akcja przebiega pod hasłem: „Dar Juniora dla Seniora”. Rezygnując w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i składając ofiarę do skarbonki pomagamy osobom starszym.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Józef Łącki, lat 95, zam. ul. Wielewska; Leon Wysocki, lat 76, zam. ul. Sportowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.