Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU 28 LISTOPADA 2021 ROKU

 1. Rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na spotkanie z Jezusem Chrystusem, który przyszedł do nas w tajemnicy Wcielenia i ponownie przyjdzie w chwale u kresu czasów. Roraty będziemy sprawować w dni powszednie o godz. 6.00. Będą one naszą drogą do Betlejem. Dzieci otrzymają plansze i naklejki przygotowane przez Małego Gościa Niedzielnego. Msze adwentowe z udziałem młodszych dzieci w tym tygodniu w czwartek i piątek o godz. 16.30.
 2. Od dzisiaj modlitwa ks. Piotra Skargi w intencji Ojczyzny będzie odmawiana w czasie Mszy za Ojczyznę oraz w czasie świąt patriotycznych. Natomiast po modlitwie powszechnej zgodnie z zaleceniem Biskupa Diecezjalnego dodamy modlitwę o powołania, a po błogosławieństwie modlitwę do świętego Michała Archanioła.
 3. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku w małym kościele od godz. 15.00 do 19.00. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 18.30.
 4. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Msze święte jak w dni powszednie.
 5. W środę Różańcem o godz. 18.30 rozpocznie się w małym kościele dekanalny etap synodu. Prosimy o modlitwę w intencji tego dzieła.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.15 do 18.00. W czwartek do spowiedzi zapraszamy kandydatów do bierzmowania, a następnie na Mszę świętą o godz. 16.30. W piątek do spowiedzi zapraszamy dzieci, zawłaszcza te, które w ubiegłym i w tym roku przyjęły Komunię Świętą, a następnie na Mszę świętą o godz. 16.30. W czwartek o godz. 17.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od IX Róży Misyjnej). Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek po Mszy świętej o godz. 6.00 w małym kościele, a zakończy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.00. W piątek po Mszy świętej o godz. 17.30 adoracja w intencji owocnego przeżycia nowego roku liturgicznego. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszosobotnie z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. Różaniec Mężczyzn rozpocznie się w sobotę Mszą świętą o godz. 8.00 w kościele gimnazjalnym.
 7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w terminach ustalonych telefonicznie z duszpasterzami. W biurze parafialnym można zgłaszać dodatkowych chorych, których odwiedzimy w sobotę 18 grudnia lub w innych indywidualnie ustalonych terminach.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 katecheza liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. W tym dniu mija termin zapisów dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.
 9. Rycerze Kolumba oraz Młody Wolontariat Caritas zapraszają do udziału w akcji TUTKA OD SERCA oraz w zbiórce żywności, która odbędzie się 3 i 4 grudnia w marketach Carrefour, Lidl i Biedronka. W piątek od godz. 15.00 do 19.00 i w sobotę od godz. 10.00 do 17. Tutki prosimy przynosić do 10 grudnia. Zebrane dary zostaną przekazane osobom starszym i samotnym.
 10. W przyszłą niedzielę komitet społeczny „Razem dla Aleksa”, Młody Wolontariat Caritas i Rycerze Kolumba, zapraszają do „Kawiarenki dla Aleksa”. Przed kościołem będzie można nabyć pyszne domowe ciasta. Dochód będzie przeznaczony na lek dla Aleksa.
 11. Przy głównym wyjściu z kościoła oraz w biurze parafialnym można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 8 zł, a duże 15 zł. A także opłatki, które w tym roku nie będą roznoszone po domach.
 12. W poprzednią niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne wyniosła 7 966 zł i 5,5 euro, a zbiórka na pomoc migrantom świadczoną przez CARITAS wyniosła 2 650 zł. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomocy Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Franciszek Bolda, lat 69, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłego parafianina miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 21 LISTOPADA 2021 ROKU

 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a zarazem dzień powołań w parafii. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent i nowy rok liturgiczny.
 2. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Modlimy się w ich intencjach odczytując wypominki w dni powszednie o godz. 17.15. W piątek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych. Intencje na wypominki i Mszę można składać w biurze parafialnym.
 3. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w małym kościele od godz. 15.00 do 19.00. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 18.30.
 4. W środę o godz. 17.30 Msza święta w intencji osób i rodzin z problemami alkoholowymi. Po Mszy świętej Miting AA w Oratorium. W środę po Mszy świętej o godz. 17.30 odbędzie się w plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. Pierwsza tura rekolekcji GPS dla kandydatów do bierzmowania rozpocznie się w piątek o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 8. Zapraszamy grupy: II, IV i V oraz część grupy VII, która została poinformowana przez ks. Mateusza. Rekolekcje dla grupy I i III oraz pozostałej części grupy VII odbędą się 10 i 11 grudnia. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.30 zostaną rozdane formularze zawierające zgodę rodziców, które wraz z indeksem należy przynieść na rozpoczęcie rekolekcji. Rekolekcje te są warunkiem konicznym w przygotowaniu do bierzmowania.
 6. W sobotę odbędzie się dzień formacji Rycerzy Kolumba. Rozpoczęcie Mszą świętą o 10.00 w małym kościele. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz konferencja o Eucharystii w nauczaniu św. Jana Pawła II i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy Rycerzy i wszystkich zainteresowanych.
 7. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta w małym kościele z udziałem osób z niepełnosprawnościami.
 8. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach „Rodzina33”, które mają formę indywidualnej pracy rodzin – zarówno dorosłych jak i dzieci – w oparciu o materiały dostępne online na stronie rodzina33.pl. Będą one trwały 33 dni. Ich zwieńczeniem będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny. Uczestników rekolekcji zapraszamy w środy na Różaniec o godz. 18.30.
 9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn (od szkoły ponadpodstawowej) na Adwentowe Dni Skupienia, organizowane w tym roku w seminarium od 26 do 28 listopada pod hasłem „Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki (Hbr 13,8). To wszystko było po coś…”. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie seminariumpelplin.
 10. Biuro Radia Maryja organizuje w sobotę 4 grudnia wyjazd na 30-lecie rozgłośni do Torunia. W programie Msza święta i występy artystyczne. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy piekarni p. Brunków. Koszt 40 zł. Zapisy pod numerem tel. 602 867 585.
 11. Kolekta inwestycyjna w poprzednią niedzielę łącznie z przelewami na ten cel wyniosła 12 940 zł, a zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie 3 910 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika W Rodzinie.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Adam Hain, lat 68, zam. ul. Świętopełka; Jadwiga Erdman, lat 92, zam. ul. Spółdzielcza; Roman Kobus, lat 69, zam. ul. Drzymały; Maria Hinc, lat 77, zam. ul. Spółdzielcza. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 14 LISTOPADA 2021 ROKU

 1. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Modlimy się w ich intencjach odczytując wypominki w dni powszednie o godz. 17.15. Msze święte wspólne za zmarłych będziemy sprawować: 19 i 26 listopada o godz. 8.30. Intencje na wypominki i Msze można składać w biurze parafialnym.
 2. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w małym kościele od godz. 15.00 do 19.00. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 18.30.
 3. Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie Ruchu Czystych Serc. Zapraszamy zainteresowaną młodzież. Wspólnotę opiekuje się ks. Mateusz Rzepkowski.
 4. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym SYJON rozpocznie się Różańcem w małym kościele o godz. 18.30. Następnie będzie kontynuowane w sali nad biurem parafialnym.
 5. We wtorek po Mszy świętej o godz. 17.30 odbędzie się w dużym kościele katecheza dla rodziców, których dzieci przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
 6. Akcja Katolicka wraz z chórem CONSONO zaprasza we wtorek na godz. 20.00 do dużego kościoła na Wieczornicę połączoną ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.
 7. Bardzo dziękujemy parafianom oraz gościom, którzy włączyli się w parafialny etap synodu. Będziemy go kontynuować w środę. Zapraszamy na Różaniec o godz. 18.30 do małego kościoła, a następnie na spotkanie.
 8. Młodzież, która przygotowuje się trzeci rok do bierzmowania, zapraszamy na warsztaty biblijne. Odbędą się one w czwartek o godz. 17.00 w małym kościele. W związku z tym, czwartkową adorację zakończymy przed warsztatami.
 9. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin oraz o Boże błogosławieństwo i gorliwość apostolską, a dla zmarłych o zbawienie (intencja od XIII Róży Misyjnej).
 10. W związku z przeniesieniem przez papieża Franciszka obchodów Światowego Dnia Młodzieży na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży zaprasza w najbliższą sobotę na spotkanie modlitewne do bazyliki katedralnej w Pelplinie. Po Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 18.00 odbędzie się wieczór muzyczno-modlitewny. Zapisy uczestników przyjmuje ks. Rafał (tel. 574 183 823).
 11. W przyszłą niedzielę w liturgii przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 7.30 Msza święta w intencji Akcji Katolickiej z okazji jej patronalnego święta oraz Chóru CONSONO z okazji liturgicznego wspomnienie św. Cecylii, patronki chórów kościelnych i organistów.
 12. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach „Rodzina33”, które mają formę indywidualnej pracy rodzin – zarówno dorosłych jak i dzieci – w oparciu o materiały dostępne online na stronie www.rodzina33.pl. Rekolekcje rozpoczniemy Mszą świętą w przyszłą niedzielę o godz. 7.30. Będą one trwały 33 dni. Ich zwieńczeniem będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny. Uczestników rekolekcji zapraszamy w środy na Różaniec o godz. 18.30.
 13. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie oraz zbiórka do puszek na pomoc świadczoną przez Caritas wobec ofiar kryzysu migracyjnego spowodowanego przez białoruski reżim. Bóg zapłać za składane ofiary.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 7 LISTOPADA 2021 ROKU

 1. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Modlimy się w ich intencjach odczytując wypominki w dni powszednie o godz. 17.15. Msze święte wspólne za zmarłych będziemy sprawować: 8, 10, 12, 19 i 26 listopada o godz. 8.30. Intencje na wypominki i Msze można składać w biurze parafialnym.
 2. Msze święte niedzielne i w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. Od 1 listopada do Środy Popielcowej 2 marca 2022 roku, Msze święte wieczorne sprawujemy o godz. 17.30.
 3. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w małym kościele od godz. 15.00 do 19.00. W piątek adorację zakończymy przed Mszą świętą o godz. 17.30. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 18.30.
 4. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym SYJON rozpocznie się Różańcem w małym kościele o godz. 18.30. Następnie będzie kontynuowane w sali nad biurem parafialnym.
 5. We wtorek przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie, która jest matką wszystkich kościołów. Msze święte jak w dni powszednie. Tego dnia zapraszamy do udziału w parafialnym etapie synodu. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 18.30 w małym kościele Różańcem i nabożeństwem do Ducha Świętego wraz z wyznaniem wiary. Prosimy o przyniesienie świec. W biuletynie zostały opublikowane pytania, na które postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania. Prosimy o modlitwę w intencji synodu.
 6. W czwartek przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msze święte jak w dni powszednie. W Bazylice o godz. 12.00 Mszy świętej w intencji Ojczyzny będzie przewodniczył ks. Tomasz Trzaska, kapelan Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie a zarazem pracownik Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN. O godz. 16.00 w sali nad biurem parafialnym odbędzie się spotkanie z ks. Tomaszem na temat poszukiwań miejsc pochówku Żołnierzy Niezłomnych zamordowanych przez władze komunistyczne. O godz. 17.30 Msza święta w intencji misji (intencja od XIX Róży Misyjnej). Różaniec misyjny odmówimy o godz. 18.30 w małym kościele.
 7. Od piątku do niedzieli będzie trwał w naszej parafii Weekend dla Narzeczonych. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przez stronę http://www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl
 8. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Różaniec Fatimski o godz. 17.00 w dużym kościele.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna oraz zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za dwa tygodnie kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za składane ofiary.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Tomasz Klepin, lat 45, zam. ul. Gdańska; Krzysztof Larek, lat 49, zam. ul. Wielewska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  31 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

 1. W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa w nim. Jako wspólnota parafialna włączymy się w synod 9 listopada. Więcej informacji podamy w następnym numerze Biuletynu Parafialnego. Prosimy o modlitwę w intencji synodu.
 2. Msze święte niedzielne i w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. Od 1 listopada do Środy Popielcowej 2 marca 2022 roku, Msze święte wieczorne będziemy sprawować o godz. 17.30.
 3. Jutro przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie Mszy świętej o godz. 14.00. Porządek pozostałych Mszy świętych jak w niedziele. O godz. 11.30 procesja z Bazyliki na cmentarz parafialny, o godz. 12.00 Msza święta na cmentarzu parafialnym. O godz. 14.00 procesja na cmentarzu komunalnym.
 4. We wtorek przypada Dzień Zaduszny – liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte o godz. 6.00, 8.30 (wspólna za zmarłych), 10.00, 15.15 i 17.30.
 5. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku do czwartku w małym kościele od godz. 15.00 do 19.00. W listopadzie adorację będziemy rozpoczynać Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 18.30. Różaniec w tym miesiącu ofiarujemy za zmarłych.
 6. 6. W biurze parafialnym można składać intencje na Msze święte wspólne za zmarłych, które będziemy sprawować: 2, 3, 8, 10, 12, 19 i 26 listopada o godz. 8.30, oraz na tzw. wypominki, które będziemy odczytywać przed Mszą świętą o godz. 17.15 (oprócz niedziel).
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.15 do 18.00. W czwartek do spowiedzi zapraszamy kandydatów do bierzmowania, a następnie na Mszę świętą o godz. 16.30. W piątek do spowiedzi zapraszamy dzieci, zawłaszcza te, które w ubiegłym i w tym roku przyjęły Komunię Świętą, a następnie na Mszę świętą o godz. 16.30. W czwartek o godz. 17.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od VIII Róży Misyjnej) oraz w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po liturgii spotkane Rycerzy w plebanii. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30 w małym kościele, a zakończy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. W piątek po Mszy świętej o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji synodu. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w dni ustalone telefonicznie z duszpasterzami.
 8. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. Męski Różaniec rozpocznie się w parafii Chrystusa Króla po Mszy świętej o godz. 8.30.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania, a po Mszy świętej o godz. 12.00 katecheza liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 10. W Chojnickim Centrum Kultury 2 i 3 listopada o godz. 16.45 będzie wyświetlany film „Fatima”.
 11. W poprzednią niedzielę kolekta na misje wyniosła 9 112 zł i 3 euro. Bóg zapłać.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Urszula Krzykanowska, lat 94, zam. ul. Spółdzielcza. Polećmy zmarłą parafiankę miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  24 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

 1. W Kościele powszechnym rozpoczął się czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. W piątek, 22 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna rozpoczął diecezjalny etap tego czasu rozeznawania, który dla nas wszystkich może być czasem refleksji, co mówi Bóg w Kościele i do Kościoła.
 2. Pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”, rozpoczynamy dzisiaj Niedzielę Misyjną oraz Tydzień Misyjny. Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową ofiarujemy w tym tygodniu w intencji misji oraz powołań misyjnych.
 3. Msze święte niedzielne i w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. Od 1 listopada do Środy Popielcowej 2 marca 2022 roku, Msze święte wieczorne będziemy sprawować o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w małym kościele od godz. 15.00 do 18.00. W październiku adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy przed Różańcem o godz. 18.00.
 5. Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty na godz. 17.00. Dorosłych zapraszamy na godz. 18.00. W niedziele Różaniec o godz. 15.00, a następnie adoracja do wieczornej Mszy świętej.
 6. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym SYJON, które odbędzie się w sali nad biurem parafialnym.
 7. W środę o godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin z problemami alkoholowymi. Po Mszy świętej Miting AA w Oratorium. W plebanii po Mszy świętej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. W czwartek przypada święto św. Szymona i Judy Tadeusz, Apostołów. Msze święte jak w dni powszednie.
 9. Młodzież, która przygotowuje się trzeci rok do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie warsztatowe o modlitwie, które odbędzie się w czwartek o godzinie 17.00 w małym kościele. W związku z tym adorację w czwartek zakończymy przed godz. 17.00.
 10. W sobotę o godz. 16.00 w małym kościele Msza święta z udziałem osób z niepełnosprawnościami.
 11. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy obchodzić w przyszyły poniedziałek. Porządek Mszy świętych jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 14.00. O tej godzinie odbędzie się procesja na cmentarzu komunalnym. O godz. 11.30 procesja z Bazyliki na cmentarz parafialny, o godz. 12.00 Msza święta na cmentarzu parafialnym.
 12. W biurze parafialnym można składać intencje na Msze święte wspólne za zmarłych, które będziemy sprawować 2, 3, 8, 10, 12, 19 i 26 listopada o godz. 8.30, oraz na tzw. wypominki, które będziemy odczytywać przed Mszą świętą o godz. 17.15.
 13. W poprzednią niedzielę, kolekta na inwestycje, łącznie z przelewami na konto parafialne na ten cel, wyniosła 14 112 zł. Bóg zapłać za składane ofiary.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Stefania Kozłowska, lat 86, zam. ul. Spółdzielcza; Brygida Majkowska, lat 63, zam. ul. Żwirki i Wigury; Zbigniew Hapka, lat 85, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 17 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

 1. Dzisiaj w plebanii od godz. 9.00 do 14.00 istnieje możliwość honorowego oddania krwi. Dziękujmy wszystkim, którzy dzielą się sobą, aby ratować zdrowie i życie bliźnich.
 2. Msze święte niedzielne i w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w małym kościele od godz. 15.00 do 18.00. W październiku adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy przed Różańcem o godz. 18.00.
 3. Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty na godz. 17.00. Dorosłych zapraszamy na godz. 18.00. W niedziele Różaniec o godz. 15.00, a następnie adoracja do wieczornej Mszy świętej. Dzisiaj w łączności z ogólnopolską akcją modlitewną odmówimy cały Różaniec (cztery części) jako pokutę i wynagrodzenie za grzechy nasze i całej wspólnoty narodowej. Będziemy również prosić o światło Ducha Świętego dla osób biorących udział w aktualnym synodzie.
 4. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym SYJON, które odbędzie się w sali nad biurem parafialnym.
 5. We wtorek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. To dzień modlitw za służbę zdrowia. Msze święte jak w dni powszednie.
 6. W czwartek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 7. W piątek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. To 43. rocznica inauguracji pontyfikatu Papieża Polaka. Z tej okazji w sobotę po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w małym kościele koncert. Wystąpi trio wokalno-instrumentalne SPERO w składzie: Joanna Dubiela – sopran; Zofia Dubiela – fortepian, Julia Maliszkiewicz – skrzypce.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w Dolinie Śmierci zostaną upamiętnione ofiary II wojny światowej w ramach ogólnopolskiej akcji: „Zapal znicz pamięci”, organizowanej przez IPN. Od tego roku chojnickie miejsce martyrologii zostało dołączone do tej akcji.
 9. W związku z dzisiejszą obecnością w naszej parafii przedstawicieli wspólnoty CENACOLO informujemy o spotkaniach, które mają na celu wsparcie osób uzależnionych. Odbywają się one w Oratorium. Wspólnota AA – grupa Daniel, spotyka się na mitingach w środy o godz.15 (w 2 i 4 środę miesiąca spotkania otwarte), wspólnota DDA, spotyka się w 2 i 4 wtorek miesiąca o godz. 19.15 (w 4 wtorek miesiąca spotkanie otwarte), wspólnota Anonimowych Narkomanów, spotyka się w 2 i 4 sobotę miesiąca o godz. 17.00 (w 4 sobotę miesiąca spotkanie otwarte), wspólnota AL-Anon, spotyka się w poniedziałki o godz. 19.00 (ostatni poniedziałek miesiąca spotkanie otwarte).
 10. Podczas zbiórki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy w poprzednią niedzielę 5 570 zł. W przyszłą niedzielę kolekta na misje. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 11. W biurze parafialnym można nabyć kalendarze na rok 2022. Polecamy Kalendarz Rolników, który jest poradnikiem odnoszącym się do wielu spraw codziennego życia. Zawiera optymalne terminy zasiewów na działce.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma i dwumiesięcznika „Miłujcie się!”.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  10 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

 1. Dzisiaj pod hasłem: „Nie lękajcie się” obchodzimy XXI Dzień Papieski. Z tej okazji trwa zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wsparcie tego żywego pomnika św. Jana Pawła II.
 2. Msze święte niedzielne i w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w małym kościele od godz. 15.00 do 18.00. W październiku adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy przed Różańcem o godz. 18.00.
 3. Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty na godz. 17.00. Dorosłych zapraszamy na godz. 18.00. W niedziele Różaniec o godz. 15.00, a następnie adoracja do wieczornej Mszy świętej.
 4. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym. Tym razem w sali nad biurem parafialnym spotkają się razem wspólnota Dzieciątka Jezusa i SYJON.
 5. W środę przypada Dzień Fatimski. O godz. 18.00 odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia Różaniec wyjątkowo po Mszy świętej o godz. 18.30, a następnie procesja wokół kościoła. Zachęcamy do zabrania świec.
 6. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji (intencja od XVIII Róży Misyjnej). Różaniec w intencji misji o godz. 18.00.
 7. W związku z Dniem Dziecka Utraconego, obchodzonym 15 października, Różaniec w piątek ofiarujemy w intencji rodziców, którzy doświadczyli śmierci swojego dziecka oraz w intencji dzieci zmarłych w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa, zabójstwa lub innych przyczyn.
 8. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin (intencja od XII Róży Misyjnej). Po liturgii spotkanie w Oratorium. Tego dnia przypada 43. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji Apel Jasnogórski o godz. 20.00 w dużym kościele.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościli przedstawicieli wspólnoty CENACOLO. Po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania. Tego dnia w plebanii będzie możliwość oddania honorowo krwi. Bóg zapłać wszystkim, którzy dzielą się sobą, aby ratować zdrowie i życie bliźnich.
 10. Akcja Katolicka przy parafii św. Jadwigi zaprasza w przyszłą niedzielę na godz. 17.00 do podziemi kościoła gimnazjalnego na spotkanie poświęcone bł. Józefowi z Bolzano, który poświęcił życie odmawiając w Chojnicach złożenia przysięgi na wierność Hitlerowi. Postać błogosławionego przybliży dr Elżbieta Okońska, a spotkanie uświetni koncert instrumentalny.
 11. W przyszłą niedzielę zbierzemy kolektę inwestycyjną, a za dwa tygodnie na misje. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 13. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Bernadeta Falkowska, lat 91, zam. ul. Jana Pawła II; Marianna Badziąg, lat 100, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłe parafianki Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  3 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

 1. Dzisiaj pod hasłem: „Niech cała ziemia błogosławi Pana” przeżywamy Niedzielę świętego Franciszka. To zaproszenie do modlitwy i uwrażliwienia sumień na kwestię ochrony Bożego Stworzenia, w świetle ekologii integralnej, w której człowiek jest koroną stworzenia i współpracownikiem Boga w trosce o podarowany nam świat.
 2. Msze święte niedzielne i w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w małym kościele od godz. 15.00 do 18.00. W październiku adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy przed Różańcem o godz. 18.00.
 3. Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty na godz. 17.00. Dorosłych zapraszamy na godz. 18.00. W niedziele Różaniec o godz. 15.00, a następnie adoracja do wieczornej Mszy świętej.
 4. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Odnowy w Duchu Świętym SYJON, które odbędzie się sali nad biurem parafialnym.
 5. We wtorek przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, której relikwie znajdują się w naszym kościele. Podczas Mszy świętej o godz. 18.30 podziękujemy za wieloletnią posługę w naszej parafii p. Franciszkowi Orzłowskiemu, organiście, który przechodzi na emeryturę.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Jest to jednocześnie wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. O godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od VII Róży Misyjnej) oraz Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po Mszy świętej spotkanie Rycerzy w plebanii.
 7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski. Z tej okazji zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Akcja honorowego krwiodawstwa odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 17 października.
 9. Organizujemy wyjazd do Pelplina na Diecezjalne Spotkanie Róż Różańcowych. Wyjazd w sobotę 9 października z parkingu przy piekarni p. Brunków o godz. 7.30. Koszt 30 złotych. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym.
 10. W Chojnickim Centrum Kultury dzisiaj o godz. 18.00, a we wtorek i środę o godz. 19.00 będzie wyświetlany film: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Opowiada on nieznane szerszej publiczności wojenne losy księdza porucznika, przyszłego Prymasa Polski.
 11. Z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowego w Chojnicach, w niedzielę 10 października o godz. 20.00 w kościele gimnazjalnym odbędzie się koncert w wykonaniu: Marii Malinowskiej – sopran (Gdańsk), Błażeja Musiałczyka – organy (Gdańsk). Wstęp wolny.
 12. Kolektę inwestycyjną zbierzemy za dwa tygodnie.
 13. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zofia Siuda, lat 73, zam. ul. Książąt Pomorskich; Urszula Ferlin, lat 79, zam. ul. Książąt Pomorskich; Marian Ewald, lat 73, zam. ul. Gdańska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  26 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień Migranta i Uchodźcy. Otoczmy modlitwą ludzi potrzebujących pomocy oraz osoby odpowiedzialne za podejmowanie właściwych decyzji.
 2. Msze święte niedzielne i w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku w małym kościele od godz. 15.00 do 20.00. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 19.30. W poniedziałek Różaniec z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnową w Duchu Świętym SYJON, medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją.
 3. We wtorek o godz. 15.00 w ramach akcji Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata tę modlitwę odmówimy na chojnickim rynku.
 4. W środę przypada święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Msze święte jak w dni powszednie. O godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin z problemami alkoholowymi. Po Mszy świętej Miting AA w Oratorium. W plebanii po Mszy świętej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 15.15 do 19.00. Na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30, a zakończy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. W piątek po Mszy świętej o godz. 18.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kandydatów do Komunii Świętej i bierzmowania oraz ich rodzin. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszosobotnie z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. Tego dnia odbędzie się Różaniec Mężczyzn ulicami miasta. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 8.30 w parafii Matki Boskiej Fatimskiej.
 6. W piątek rozpoczyna się październik, miesiąc Różańca. Dzieci i młodzież zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty na godz. 17.00. W najbliższy piątek dziesiątka różańca po Mszy świętej o godz. 17.00. Dzieci otrzymają plansze, na które w kolejnych dniach będą naklejać ziarna różańca. Dorosłych zapraszamy na godz. 18.00. W niedziele Różaniec o godz. 15.00, a następnie adoracja do wieczornej Mszy świętej.
 7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę lub w inne dni ustalone telefonicznie z duszpasterzami.
 8. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji śp. ks. prałata Aleksandra Kłosa z okazji jego urodzin.
 9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o 10.30 kandydaci rozpoczynający przygotowanie do bierzmowania złożą podania. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 zostaną pobłogosławione różańce dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej. Po Mszy świętej katecheza liturgiczna dla nich.
 10. Organizujemy wyjazd do Pelplina na Diecezjalne Spotkanie Róż Różańcowych. Wyjazd w sobotę 9 października z parkingu przy piekarni p. Bruków o godz. 7.30. Koszt 30 złotych. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym.
 11. Kolekta inwestycyjna w przednią niedzielę łącznie z ofiarami złożonymi w biurze parafialnym i przelanymi na konto na ten cel wyniosła 13 920 zł. Bóg zapłać za ofiary.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Maria Karol, lat 81, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłą parafiankę Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  19 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 1. Msze święte niedzielne i w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. Na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku zapraszamy do małego kościoła od godz. 15.00 do 20.00. Rozpoczynamy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 19.30. W poniedziałek Różaniec z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnową w Duchu Świętym SYJON, medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją.
 2. We wtorek przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Msze święte jak w dni powszednie.
 3. W środę po Mszy świętej o godz. 18.30 odbędzie się w plebanii spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Tematem spotkania będzie omówienie protokołu powizytacyjnego oraz bieżących spraw duszpasterskich i inwestycyjnych.
 4. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta w małym kościele dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 6. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania i rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę. Dla kandydatów z I klas szkół średnich po Mszy świętej o godz. 9.00, dla uczniów z klas VIII pragnących rozpocząć przygotowania do bierzmowania po Mszy świętej o godz. 10.30.
 7. Dzisiaj w kościele gimnazjalnym odbędzie się koncert finałowy w ramach VIII Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2021 w wykonaniu: Marka Stefańskiego – organy (Kraków) oraz Tomasza Ślusarczyka – trąbka (Kraków).
 8. Od jutra w biurze parafialnym przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych na rok 2022. Bardzo prosimy o zrozumienie, że nie zawsze możliwe jest sprawowanie Mszy świętej w planowanym terminie. Zgodnie z Prawem Kanonicznym, ksiądz tylko w wyjątkowych sytuacjach może sprawować więcej niż jedną Mszę świętą dziennie. Są jednak w naszej diecezji parafie, w których księża nie mają intencji. Możemy więc w duchu wiary i solidarności intencje przekazywać również do innych parafii.
 9. W zbiórce na pomoc Afgańczykom w poprzednią niedzielę zebrano 4 735 zł. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Michał Czak, lat 76, zam. ul. Ludowa; Czesław Chamier Cieminski, lat 69, zam. ul. Sambora; Krzysztof Muszyński, lat 70, zam. ul. Jana Pawła II; Henryk Piątkowski, lat 72, zam. ul. Piłsudsk Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  12 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 na Rondzie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chojnicach odbędzie się uroczystość nadania nazwy rondu. Ks. dziekan Jacek Dawidowski pobłogosławi tablicę. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
 2. Od wczoraj do soboty w naszej parafii trwa peregrynacja relikwii bł. Michaela McGivney’a, założyciela Rycerzy Kolumba. Od wtorku do czwartku modlitwę różańcową o godz. 19.30 poprowadzą Rycerze Kolumba. Również Apel Jasnogórski w czwartek o godz. 19.30. W piątek Mszy świętej o godz. 18.30 w intencji Rycerzy Kolumba będzie przewodniczył ks. bp Arkadiusz Okroj. Po liturgii nastąpi przyjęcie nowych Rycerzy. Wśród nich będzie Ksiądz Biskup. Zainteresowanych panów, którzy ukończyli 18 lat, są praktykującymi katolikami oraz identyfikują się z nauczaniem Kościoła prosimy o kontakt z bratem Mateuszem Wróblewskim.
 3. Msze święte niedzielne i w dni powszednie sprawujemy w dużym kościele. Na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku zapraszamy do małego kościoła od godz. 15.00 do 20.00. Rozpoczynamy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 19.30. W poniedziałek Różaniec z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnową w Duchu Świętym SYJON. W piątek adorację zakończymy o 18.00.
 4. We wtorek w święto Podwyższenia Krzyża Świętego Msze święte jak w dni powszednie. Tego dnia po wakacyjnej przerwie Młody Wolontariat CARITAS zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie organizacyjne do Oratorium na godz. 16.00.
 5. W środę na Mszę świętą o godz. 16.30 zapraszamy pielgrzymów, którzy w tym roku lub w minionych latach uczestniczyli w pielgrzymkach rowerowych lub pieszych na Jasną Górę. Po liturgii spotkanie w plebanii.
 6. W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się w plebanii spotkanie katechetów ze szkół średnich.
 7. W piątek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 8. W sobotę przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. To dzień imienin ks. prał. Stanisława Knapika, który niedawno obchodził 85. urodziny. Dziękujemy za jego posługę i życzymy wielu łask. O godz. 8.30 Msza święta w intencji Księdza Prałata oraz w intencji misji (intencja od XI Róży Misyjnej).
 9. W przyszłą niedzielę w Lubaniu (parafia Rekownica) odbędą się Dożynki Diecezjalne. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 11.00 pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego.
 10. Dzieci, które przyjęły pierwszy raz Komunię Świętą w tym roku, zapraszamy wraz z rodzicami na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów w Kościerzynie i Wielu. Wyjazd w najbliższą sobotę o godz. 8.00 z parkingu przy piekarni p. Bruków. Koszt 20 zł. Zapisać się można u s. Łucji po Mszy świętej o godz. 12.00 oraz w biurze parafialnym.
 11. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które przystąpią do Komunii Świętej w przyszłym roku odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00.
 12. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania i rodziców odbędzie się w niedzielę 26 września. Dla kandydatów z I klas szkół średnich po Mszy świętej o godz. 9.00, dla uczniów z klas VIII pragnących rozpocząć przygotowania do bierzmowania po Mszy świętej o godz. 10.30.
 13. W przyszłą niedzielę w kościele gimnazjalnym odbędzie się koncert finałowy w ramach VIII Letnich Koncertów Organowych Chojnice 2021 w wykonaniu: Marka Stefańskiego – organy (Kraków) oraz Tomasza Ślusarczyka – trąbka (Kraków).
 14. W zbiórce na pomoc ofiarom terrorystów islamskich w poprzednią niedzielę zebrano 9041,43 zł i 50 euro. Dzisiaj trwa zbiórka na rzecz Afgańczyków. Kolekta inwestycyjna w przyszłą niedzielę. Bóg zapłać za pomoc potrzebującym oraz finansowe wsparcie naszej parafii.
 15. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”. Polecamy tekst ks. Grzegorza Paderewskiego na temat metod jakimi posługują się sekty w Brazylii.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.