Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 22 MAJA 2022 ROKU

 1. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej sprawujemy w dni powszednie z udziałem dzieci o godz. 17.00 oraz z udziałem dorosłych o godz. 18.00, w niedziele o godz. 15.00. W maju wieczorne Msze święte w dużym kościele.
 2. Od dzisiejszej niedzieli do środy będziemy przeżywać tzw. Dni Krzyżowe, czyli czas modlitwy o urodzaje i kraje głodujące. W tej intencji ofiarujemy adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w małym kościele od godz. 15.00 do 18.00. Adorację zaczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 3. W poniedziałek o godz. 16.00 nabożeństwo pokutne ze spowiedzią i ostatnią próbą przed sakramentem bierzmowania, którego udzieli Ksiądz Biskup Diecezjalny we wtorek podczas Mszy świętej o godz. 18.00. W związku z bierzmowaniem we wtorek nabożeństwo majowe tylko o godz. 17.00.
 4. W środę o godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin z problemami alkoholowymi. Po liturgii miting AA w Oratorium.
 5. W czwartek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. W sobotę o godz. 16.00 Msza święta w małym kościele z udziałem osób z niepełnosprawnościami.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 8. Przyszła niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego jest dniem odpustu w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia we Wielu. Szczegółowy program uroczystości znajduje się na plakatach. Piesza pielgrzymka z Chojnic do Wiela wyruszy z piątku na sobotę o godz. 3.00 z placu przy Bazylice.
 9. Wydział Duszpasterski zaprasza do udziału w Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które odbędzie się 4 czerwca w bazylice katedralnej w Pelplinie. Spotkanie poprzedzi nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego z dziewięciu sanktuariów Maryjnych naszej diecezji. Będzie ona transmitowana na stronie pl oraz na antenie Radia Głos codziennie od 27 maja do 4 czerwca, o godz. 20.00. Tegoroczne Forum będzie jednocześnie zakończeniem i podsumowaniem diecezjalnego etapu Synodu o synodalności. Program spotkania w Pelplinie podamy w przyszłą niedzielę.
 10. Zapraszamy młodzież do wyjazdu na Spotkanie Młodych Lednica 2000, które odbędzie się 4 czerwca pod hasłem: „Na krańce świata”. Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Rafał (tel. 574 183 823). Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 11. Wyjazd na pielgrzymkę Akcji Katolickiej w poniedziałek 6 czerwca z parkingu przy piekarni p. Brunków o godz. 5.00. Prosimy o dopełnienie wpłat w biurze parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Teresa Konieczna, lat 73, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłą parafiankę Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 15 MAJA 2022 ROKU

 1. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej sprawujemy w dni powszednie z udziałem dzieci o godz. 17.00 oraz z udziałem dorosłych o godz. 18.00, w niedziele o godz. 15.00. W maju wieczorne Msze święte w dużym kościele.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w małym kościele od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 3. W poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Msze święte jak w dni powszednie. O godz. 18.00 Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele gimnazjalnym. O godz. 20.30 w dużym kościele Apel Jasnogórski z okazji 16. dnia miesiąca.
 4. W poniedziałek podczas nabożeństwa majowego o godz. 17.00 rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego przed sakramentem bierzmowania, którego udzieli Ksiądz Biskup Diecezjalny podczas Mszy świętej 24 maja o godz. 18.00. Nowenna wraz z próbami przed bierzmowaniem będzie odbywała się od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę świętą o godz. 10.30. W poniedziałek, 23 maja o godz. 16.00 odbędzie się nabożeństwo pokutne ze spowiedzią i ostaną próbą.
 5. W środę zapraszamy do pieszego pielgrzymowania z Chojnic do Zamartego w intencji powołań do sakramentalnych małżeństw i rodzicielstwa, oraz kapłaństwa, życia zakonnego, konsekrowanego i misyjnego. Zbiórka przy małym kościele o godz. 18.00. Zapraszamy także do przyjazdu na samą Mszę świętą do Zamartego, którą będziemy sprawować około godz. 21.00. Osobom, które przyjeżdżają do Zamartego dziękujemy za zabieranie pielgrzymów pieszych w drogę powrotną. Prosimy o to również tym razem. O godz. 20.00 sprzed Bazyliki swoje pielgrzymowanie rozpoczną rowerzyści.
 6. W czwartek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin oraz o Boże błogosławieństwo i gorliwość apostolską, a dla zmarłych o zbawienie (intencja od XVIII Róży Misyjnej). O godz. 12.00 w małym kościele Pierwsza Komunia Święta dzieci ze Szkoły Specjalnej.
 8. Kolekta inwestycyjna w ubiegłą niedzielę wraz z wpłatami bankowymi na ten cel wyniosła 14 723 zł. Aktualnie przeprowadzamy remont łazienki w jednym z mieszkań wikariuszowskich. Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Marek Kropidłowski, lat 78, zam. ul. Młodzieżowa; Marek Miszewski, lat 52, zam. ul. Ludowa; Urszula Świtalska-Merchel, lat 78, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 8 MAJA 2022 ROKU

 1. Dzisiaj, Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W tej intencji ofiarujemy adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w małym kościele od godz. 15.00 do 18.00.
 2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej sprawujemy w dni powszednie z udziałem dzieci o godz. 17.00 oraz z udziałem dorosłych o godz. 18.00, w niedziele o godz. 15.00. W maju wieczorne Msze święte w dużym kościele.
 3. W poniedziałek przypada święto św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. W sobotę święto św. Macieja, apostoła. W te dni Msze święte według porządku powszedniego.
 4. W poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18.30 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym SYJON w sali nad biurem parafialnym.
 5. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami, zapraszamy do dużego kościoła na spotkanie wraz z rodzicami w czwartek po nabożeństwie majowym o godz. 17.00.
 6. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji (intencja od V Róży Misyjnej). Różaniec misyjny wraz z nabożeństwem majowym o godz. 18.00.
 7. W piątek przypada rocznica objawiań Matki Bożej w Fatimie. Nabożeństwo majowe wraz Różańcem i procesją wokół kościoła rozpoczniemy po Mszy świętej o godz. 18.30. W związku z tym, w piątek nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 18.00. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
 8. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy mają przyjąć ten sakrament 24 maja oraz ich rodziców. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00, dzieci, które przed rokiem przyjęły pierwszy raz Pana Jezusa w Komunii Świętej będą przeżywały swoją rocznicę. Spowiedź dla nich w sobotę o godz. 16.00.
 10. Święty Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik jest od roku 2002 patronem Polski. W kościele gimnazjalnym do 16 maja w dni powszednie o godz. 17.40, a w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.15 odmawiana jest nowenna przed świętem ku jego czci. Nowenna zostanie zakończona Mszą świętą w poniedziałek 16 maja o godz. 18.00.
 11. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl Można się z nimi zapoznać także u duszpasterzy.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Grzegorz Zaborowski, lat 54, zam. ul. Towarowa; Cecylia Czajczyńska, lat 87, zam. ul. Młodzieżowa; Zofia Skaza, lat 94, zam. ul. Filomatów; Bronisława Kűhn, lat 87, zam. ul. Jana Pawła II. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 1 MAJA 2022 ROKU

 1. Dzisiaj Niedzielą Biblijną rozpoczynamy pod hasłem: „Pokój temu domowi” (Łk 10,5) Tydzień Biblijny. Dzieci, które dzisiaj przystępują do Pierwszej Komunii Świętej od jutra do piątku zapraszamy wraz z rodzicami i bliskimi do udziału w Mszach świętych o godz. 17.00. W sobotę na zakończenie Białego Tygodnia zapraszamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Kościerzyny i Wiela. Koszt 25 zł. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym. Wyjazd z parkingu przy piekarni p. Brunków o godz. 9.00. Przewidziany powrót około godz. 16.00.
 2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej sprawujemy w dużym kościele w Białym Tygodniu na zakończenie Mszy świętej o godz. 17.00 oraz o godz. 18.00. W niedziele i w najbliższy wtorek o godz. 15.00. W maju wieczorne Msze święte w dużym kościele.
 3. Rycerze Kolumba zapraszają dzisiaj na film pt. „Święty Józef nasz duchowy ojciec”, który będzie wyświetlony w małym kościele o godz. 19.30.
 4. We wtorek przypada uroczystość patronalna naszej parafii ku czci Matki Bożej Królowej Polski, a zarazem Narodowe Święto upamiętniające Konstytucję Trzeciego Maja. Dzień ten jest zachętą do troski o formację duchową i patriotyczną, a także do modlitwy za Kościół, Ojczyznę i parafię. Msze święte według porządku niedzielnego. Sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. bp Ryszard Kasyna. Liturgię poprzedzą uroczystości państwowe z udziałem delegacji i pocztów sztandarowych, które rozpoczną się o godz. 10.20 na płycie Starego Synku. Zachęcamy, aby jutro wywiesić flagi narodowe z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą.
 5. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę i czwartek małym kościele od godz. 15.00 do godz. 18.00.
 6. W środę przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Msza święta w intencji strażaków o godz. 18.30
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W czwartek i piątek nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 15.15 do 19.00. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w czwartek po godz. 16.00, a następnie do udziału we Mszy świętej o godz. 17.00. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od XIV Róży Misyjnej) oraz w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Po Mszy świętej spotkanie Rycerzy Kolumba w sali przy Oratorium. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w małym kościele w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30, a zakończy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. W piątek po Mszy świętej o godz. 18.30 adoracja w intencji powołań do służby w Kościele. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszosobotnie z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. Różaniec Mężczyzn rozpocznie się w sobotę Mszą świętą o godz. 8.30 w parafii Chrystusa Króla (u „Duchaczy”). Chorych odwiedzimy w terminach ustalonych z duszpasterzami
 8. W Domu Rekolekcyjnym Diecezji Pelplińskiej w Białogórze od 6 do 8 maja odbędą się rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych pt. „Wspaniała wieść dla wszystkich!”. Koszt 250 zł od osoby. Zapisy na stronie dombialogora.pl
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 10. Za tydzień kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Barbara Piorun, lat 87, zam. ul. Sportowa; Wiesława Steliga, lat 70, zam. ul. Książąt Pomorskich; Stanisław Brzeziński, lat 89, zam. ul. Jana Pawła II; Władysław Drapiewski, lat 76, zam. ul. Książąt Pomorskich; Wiktoria Stramol, lat 93, zam. ul. Drzymały; Jerzy Marchwicki, lat 71, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 24 KWIETNIA 2022 ROKU

 1. Dzisiejsza niedziela jest okazją do wdzięczności za Boże miłosierdzie, którego szczególnym wyrazem jest sakrament pokuty i pojednania. W trosce o owocne spotkanie z Jezusem Miłosiernym, prosimy osoby przystępujące do spowiedzi o przychodzenie do kościoła wcześniej. Jako kapłani postaramy się być w konfesjonale 20 minut przed Mszą świętą, aby spowiedź mogła odbyć się przed jej rozpoczęciem.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w dużym kościele i adoracja do wieczornej Mszy świętej.
 3. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku adorację Najświętszego Sakramentu będziemy rozpoczynać w małym kościele o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a kończyć przed Mszą świętą o godz. 18.30.
 4. Jutro w liturgii przypada święto św. Marka, ewangelisty, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski, a w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. W te dni Msze święte według porządku powszedniego.
 5. Jutro po wieczornej Mszy świętej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym SYJON w sali nad biurem parafialnym.
 6. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych. O godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin z problemami alkoholowymi. Po Mszy świętej Miting AA w Oratorium. Natomiast w plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
 7. W sobotę Mszą świętą o godz. 8.30 rozpocznie się w parafii Matki Bożej Fatimskiej Trzecia Chojnicka Droga Światła. Uczestnicy pokonując dystans 10 km zatrzymają się przy 14 stacjach, aby rozważać spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym. Zapisy przyjmuje ks. Tomasz Mońko (tel. 509 117 868).
 8. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się w Oratorium spotkanie Przyjaciół owieczki. O godz. 16.00 Msza święta w małym kościele z udziałem osób z niepełnosprawnościami.
 9. W przyszłą niedzielę – w związku z Pierwszą Komunią – nie będzie Mszy świętej o godz. 9.00. TV Petrus będzie transmitowała Mszę świętą o godz. 7.30. Dzieci pierwszy raz przyjmą Pana Jezusa w Komunii podczas Mszy świętych o godz. 10.00 i 12.00. Nabożeństwo pokutne wraz ze spowiedzią dla dzieci, które pierwszą Komunię przyjmą podczas Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się w sobotę o godz. 15.00, a dla drugiej grupy w sobotę o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w pielgrzymce autokarowej do Kościerzyny i Wiela, która odbędzie się w sobotę 7 maja na zakończenie Białego Tygodnia. Koszt 25 zł. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym.
 10. Rycerze Kolumba zapraszają w przyszłą niedzielę na film pt. „Święty Józef nasz duchowy ojciec”, który będzie wyświetlony w małym kościele o godz. 19.30.
 11. W piątek będzie można oddać honorowo krew w krwiobusie, który od godz. 10.00 do 13.00 będzie stał przy Technikum nr 1 przy ul. Kościerskiej 11.
 12. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę od 6 do 10 czerwca. Na trasie: Skrzatusz, Poznań, Gościkowo-Paradyż, Legnica, Stary Wielisław, Nysa, Prudnik, Moszna, Góra św. Anny, Kamień Śląski, Jemielnica, Grodowiec, Leśniów, Jasna Góra. Koszt przy 30 uczestnikach wynosi 930 zł, przy 40 uczestnikach 850 zł. Przy większej liczbie osób ulegnie jeszcze zmniejszeniu. Zapisy z wpłatą 200 zł przyjmujemy w biurze parafialnym.
 13. Kolekta inwestycyjna w poprzednią niedzielę wyniosła 19 065 zł i 32 euro. Dzisiaj trwa zbiórka ofiar do puszek na cele charytatywne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 14. Zachęcamy do lektury dwutygodnika „W Rodzinie”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Dariusz Jakubowski, lat 63, zam. ul. Towarowa; Stanisław Żywiczka, lat 70, zam. ul. Książąt Pomorskich; Krystyna Gwizdała, lat 73, zam. ul. Młodzieżowa; Maria Theus, lat 78, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 17 KWIETNIA 2022 ROKU

 1. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i Grobu Pańskiego, za ofiary na kwiaty i ofiarowanie Paschału, chórowi CONSONO oraz asyście liturgicznej za zaangażowanie w liturgię Triduum Paschalnego. Przedstawicielom wspólnot i osobom indywidualnym za życzenia z okazji Wielkiego Czwartku i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Jutro drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego. Dzisiaj i jutro o godz. 15.00 w dużym kościele nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej. Od wtorku do soboty adorację w małym kościele będziemy rozpoczynać o godz. 15.00 nowenną do Bożego Miłosierdzia, a kończyć przed Mszy świętej o godz. 18.30.
 3. Od wtorku wracamy do sprawowania Mszy świętych w dni powszednie oraz w niedziele o godz. 6.00 w małym kościele. Msza święta w soboty o godz. 18.30 będzie sprawowana w dużym kościele.
 4. W środę zapraszamy do pieszego pielgrzymowania z Chojnic do Zamartego w intencji powołań do sakramentalnych małżeństw i rodzicielstwa, oraz kapłaństwa, życia zakonnego, konsekrowanego i misyjnego. Zbiórka przy małym kościele o godz. 18.00. Zapraszamy także do przyjazdu na samą Mszę świętą do Zamartego, którą będziemy sprawować około godz. 21.00. Osobom, które przyjeżdżają do Zamartego dziękujemy za zabieranie pielgrzymów pieszych w drogę powrotną. Prosimy o to również tym razem. O godz. 20.00 sprzed Bazyliki swoje pielgrzymowanie rozpoczną rowerzyści.
 5. W sobotę, która jest wigilią Niedzieli Miłosierdzia, od godz. 9.00 do 14.00 w plebanii będzie można honorowo oddać krew. Bóg zapłać za ten dar ratujący życie i zdrowie.
 6. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w dużym kościele i adoracja do wieczornej Mszy świętej. Tego dnia będzie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na cele charytatywne.
 7. Karmelici Bosi z Zamartego zapraszają na otwarcie Sezonu Motocyklowego 2022, które nastąpi w niedzielę 24 kwietnia. Msza święta o godz. 13.00. O godz. 14.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie błogosławieństwo motocykli. Koncert zespołów: LaYo i Transmisja z Kieszeni pod hasłem „Gramy dla Ukrainy” rozpocznie się w Amfiteatrze nad jeziorem Mochel w Kamieniu Krajeńskim o godz. 15.30.
 8. Odnowa w Duchu Świętym SYJON zaprasza do udziału w pielgrzymce na Bałkany, która odbędzie się od 4 do 13 lipca br. Na trasie: Budapeszt, Medjugorie, Mostar, Dubrownik, Split, Trogir, Jeziora Plitwickie. Koszt: 3 290 zł (stali klienci ARCUSA 3 120 zł) plus 90 Euro. Nie są wymagane certyfikaty szczepień. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym do 22 kwietnia.
 9. Jutro kolekta na szkolnictwo katolickie diecezji i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 10. Zachęcamy do lektury „Pielgrzyma” oraz dwumiesięcznika „Miłujcie się!”
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Krystyna Romlewska, lat 71, zam. ul. Świętopełka; Teresa Dzierzyk, lat 68, zam. ul. Młodzieżowa; Dariusz Łepek, lat 50, zam. ul. Kartuska; Zofia Maros, lat 73, zam. ul. Jana Pawła II; Wanda Kuehn, lat 87, zam. Młodzieżowa; Barbara Nierzwicka, lat 72, zam. ul. Młodzieżowa; Gertruda Szachta, lat 94, zam. ul. Młodzieżowa; Iwona Kiżewska, lat 50, zam ul. Świętopełka. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 10 KWIETNIA 2022 ROKU

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które prowadzi o. Zbigniew Ptak, paulin od niedawna posługujący na Jasnej Górze. Nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy świętej niedzielnej oraz od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych o godz. 6.30, 8.30 i 18.30. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla kobiet, we wtorek dla mężczyzn, a w środę dla młodzieży. W środę wyrazimy naszą wdzięczność Rekolekcjoniście zbierając kolektę.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy świętej o godz. 18.30.
 3. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek i wtorek. Rozpoczniemy ją o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończymy z powodu rekolekcji przed Mszą świętą o godz. 18.30.
 4. We wtorek 12 kwietnia spowiedź parafialna od godz. 9.30 do 11.00 oraz od 14.00 do 16.00 i od 16.30 do 18.30. Prosimy o skorzystanie z tej okazji, ponieważ w Triduum Paschalne i w niedzielę Zmartwychwstania nie będzie okazji do spowiedzi.
 5. W Wielki Czwartek przypada Święto Chrztu Polski. Zachęcamy, aby z tej okazji wywiesić flagi narodowe. Mszę Wieczerzy Pańskiej będziemy sprawować o godz. 18.00. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w dużym kościele do godz. 22.00. Adorację będziemy kontynuować w Wielki Piątek od godz. 6.00. Jutrznia z Godziną Czytań w dużym kościele o godz. 7.30. W Wielki Piątek w dużym kościele, a w Wielką Sobotę w małym, nowenna do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim w małym kościele do Wigilii Paschalnej. O godz. 22.00 Gorzkie Żale. W Wielką Sobotę w małym kościele Jutrznia z Godziną Czytań o godz. 7.30. Najważniejszą liturgię w ciągu roku, czyli Wigilię Paschalną rozpoczniemy w Wielką Sobotę o godz. 21.00. Po Wigilii Paschalnej modlitwa uwielbienia Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego.
 6. Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę w dużym kościele o godz. 9.00, 11.00 i 14.00.
 7. W przyszłą niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy świętej o godz. 6.00. Pozostałe Msze święte według stałego porządku. Nowenna do Bożego miłosierdzia w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 15.00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej w dużym kościele.
 8. Od wtorku 19 kwietnia wracamy do sprawowania Mszy świętych w dni powszednie oraz niedzielę o godz. 6.00 w małym kościele. Msza święta w soboty o godz. 18.30 będzie sprawowana w dużym kościele. Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku będziemy rozpoczynać o godz. 15.00, a kończyć przed Mszą świętą o godz. 18.30.
 9. Skarbonki z jałmużną wielkopostną z imieniem i nazwiskiem oraz adresem można składać do kosza przed prezbiterium. Wezmą one udział w losowaniu nagród.
 10. W poprzednią niedzielę zbiórka ofiar do puszek na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego wyniosła 6 612 zł. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 3 KWIETNIA 2022 ROKU

 1. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, od godz. 15.00 do 20.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 19.30 Różaniec.
 2. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy świętej o godz. 18.30. W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15, 17.00 (z udziałem dzieci) i o godz. 18.00. W ramach nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 15.15 i 17.00 udzielamy Komunii Świętej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania od godz. 16.30 do 17.00. O godz. 17.00 katecheza na temat Triduum Paschalnego. Nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. O godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od XIII Róży Różańcowej).
 4. W piątek o godz. 20.00 Msza święta na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zapisy na trasę do Wiela, liczącą 42 km pod adresem edk.org.pl Podczas EDK w małym kościele będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30.
 5. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM. Tego dnia odwiedzimy chorych, których można zgłaszać w biurze parafialnym. Rownież w sobotę o godz. 16.00 odbędzie się w kościele św. Jadwigi Msza święta w intencji Ojczyzny i Ofiar katastrofy smoleńskiej. Po Mszy świętej złożenie kwiatów z udziałem asysty wojskowej przed pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku.
 6. Za tydzień w Niedzielę Palmową podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo palm. Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę. Technika wykonania jest dowolna. Palma nie może przekraczać 100 cm wysokości. Gotowe palmy przynosimy na Mszę świętą o godz. 12.00. W Niedzielę Palmową rozpoczną się rekolekcje parafialne, które poprowadzi paulin z Krakowa o. Zbigniew Ptak. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy świętej niedzielnej oraz od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych o godz. 6.30, 8.30 i 18.30. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla kobiet, we wtorek dla mężczyzn, a w środę dla młodzieży. We wtorek 12 kwietnia spowiedź parafialna od godz. 9.30 do 11.00, oraz od 14.00 do 16.00 i od 16.30 do 18.30.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Kościerzynie Dzień Młodych. Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Dominik Roczniak (tel. 795 625 445). Koszt przejazdu i udziału wynosi 40 zł.
 8. Zbliża się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci, którą w tym roku będziemy przeżywać w niedzielę 1 maja. Prosimy rodziców i opiekunów o pozostawanie w kontakcie katechetkami w sprawie terminów prób oraz innych kwestii organizacyjnych.
 9. Jutro w parafii Matki Bożej Fatimskiej od godz. 16.00 do 17.00 będzie można przekazać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Więcej informacji udziela ks. Tomasz Mońko (tel. 509 117 868). Przekazując ten sprzęt wspieramy misje.
 10. W poprzednią niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie wyniosła 8 874 zł i 15 euro. Dzisiaj trwa zbiórka ofiar do puszek na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za składane ofiary.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Maria Rudnik, lat 85, zam. ul. Łanowa; Józef Kozdra, lat 84, zam. ul. Budowlanych; Grzegorz Błędziński, lat 67, zam. ul. Budowlanych; Tomasz Glezer, lat 51, zam. ul. Budowlanych; Jan Hinc, lat 80, zam. ul. Spółdzielcza. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 27 MARCA 2022 ROKU

 1. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku, od godz. 15.00 do 20.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 19.30 Różaniec.
 2. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy świętej o godz. 18.30. W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 9.00, 15.15, 17.00 (z udziałem dzieci) i o godz. 18.00. W ramach nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 15.15 i 17.00 udzielamy Komunii Świętej.
 3. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.30 odbędzie się przyjęcie nowych Rycerzy Kolumba. Zainteresowani pełnoletni mężczyźni identyfikujący się z nauczaniem Kościoła i nie mający przeszkód w przyjmowaniu sakramentów proszeni są o kontakt z br. Krystianem (tel. 504 226 473).
 4. W środę o godz. 18.30 Msza święta w intencji osób i rodzin z problemami alkoholowymi. Po Mszy świętej Miting AA w Oratorium.
 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.15 do 19.00. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w małym kościele w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30, a zakończy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. W piątek po Mszy świętej o godz. 18.30 adoracja w intencji pokoju i dobrego przeżycia rekolekcji. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszosobotnie z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. Różaniec Mężczyzn rozpocznie się w sobotę Mszą świętą o godz. 8.30 w parafii Matki Bożej Fatimskiej. Chorych odwiedzimy w terminach ustalonych z duszpasterzami. Dodatkowych chorych zgłoszonych w biurze parafialnym odwiedzimy w sobotę 9 kwietnia.
 6. W piątek o godz. 21.00 odbędzie się Droga Krzyżowa wokół kościoła. Będzie ona polegała na okrążaniu kościoła w milczeniu po odczytaniu rozważań do każdej stacji.
 7. W sobotę o godz. 17.00 w kościele gimnazjalny odbędzie się w koncert Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Podczas koncertu będzie zbiórka ofiar na rzecz Ukrainy.
 8. W sobotę i w niedzielę w Chojnickim Centrum Kultury o godz. 14.00 będzie wyświetlany film „Cud Guadalupe”.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych. Po katechezie zostaną pobłogosławione różańce, książeczki, medaliki i świece dzieci, które wcześniej były chore lub przebywały na kwarantannie.
 10. W piątek 7 kwietnia Mszą świętą o godz. 20.00 rozpoczniemy Ekstremalną Drogę Krzyżową. Zapisy na trasę z Chojnic do Wiela, liczącą 42 km pod adresem internetowym edk.org.pl
 11. Włączając się w akcję Caritas, przygotujemy paczki dla rodzin na Ukrainie. Prosimy liderów wspólnot o odebranie z biura parafialnego list z produktami. Paczki przygotują: 1. Księża; 2. Akcja Katolicka; 3. Odnowa w Duchu Świętym SYJON; 4. Rycerze Kolumba; 5. Rodzina Radia Maryja i Róże Różańcowe; 6. Ruch Czystych Serc, ministranci, Młody Wolontariat Caritas; 7. Kandydaci do bierzmowania; 8. Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego i Chór CONSONO; 9. Grupy AA, SChRON i Domowy Kościół; 10. Dzieci pierwszokomunijne i Przyjaciele Owieczki.
 12. W poprzednią niedzielę kolekta inwestycyjna wraz z przelewami bankowymi na ten cel wyniosła 14 186 zł i 5,5 euro. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. Zachęcamy do nabycia świec – paschalików CARITAS, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Małe świece po 6, a duże po 10 zł.
 14. Zachęcamy do lektury dwutygodnika „W Rodzinie” oraz nabycia modlitewnika pt. „Panie, obdarz nas pokojem!” w cenie 7 zł.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Kazimiera Pilarska – Janowicz, lat 86, zam. ul. Warszawska; Józef Jaszdzejewski, lat 73, zam. ul. Książąt Pomorskich; Stefania Jeszka, lat 90, zam. ul. Książąt Pomorskich; Helena Linczowska, lat 92, zam. ul. Młodzieżowa; Stefania Marcinkiewicz, lat 98, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 20 MARCA 2022 ROKU

 1. W Wielkim Poście zapraszamy do małego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, od godz. 15.00 do 20.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 19.30 Różaniec. Adorację ofiarujemy w intencji pokoju.
 2. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w dużym kościele do Mszy świętej o godz. 18.30.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w sali nad biurem parafialnym wspólne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym Syjon i Dzieciątka Jezus.
 4. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.30 w dużym kościele katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. W czwartek przypada Narodowy Dzień Życia. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej w plebanii.
 6. W piątek w uroczystość Zwiastowania Pańskiego – którą obchodzimy jako Dzień Świętości Życia – odbędzie się w Chojnicach XIX „Marsz dla Życia”. Rozpocznie się on w naszej parafii o godz. 16.00 nabożeństwem przebłagalnym za grzechy przeciw ludzkiemu życiu i duchową adopcją dziecka poczętego, a zakończy Mszą świętą w kościele gimnazjalnym o godz. 18.00. Osoby, które podejmą duchową adopcję prosimy o przyniesienie świec. Gościem Marszu będzie ks. prof. Piotr Kieniewicz, bioetyk, który wygłosi prelekcję pt. „Zabawa w Boga: Organizmy ludzko-zwierzęce, szansa dla medycyny, czy naukowe szaleństwo?” Z racji uroczystości i Marszu dla Życia w tym tygodniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek tylko o godz. 9.00 i 18.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 7. W piątek o godz. 19.00 odbędzie się w Oratorium Droga Krzyżowa dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy grupę V i VII oraz kandydatów z pozostałych grup, którzy nie mogli wziąć udziału w wyznaczonych terminach.
 8. Spotkanie Przyjaciół Owieczki odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w Sali Rycerzy Kolumba (przy Oratorium). Na spotkanie zapraszamy dzieci zapisane do grupy oraz te, które chciałyby dołączyć. Rodzice również są mile widziani podczas tych spotkań.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny. Natomiast o godz. 20.00 w małym kościele Msza święta z udziałem Ruchu Czystych Serc.
 10. Organizujemy konkurs dla dzieci na najpiękniejszą palmę. Technika wykonania jest dowolna, palma nie może przekraczać 100 cm. Gotowe palmy przynosimy w Niedzielę Palmową na Mszę świętą o godz. 12.00.
 11. W tym tygodniu zostanie przeprowadzona zbiórka darów w hipermarketach Carrefour, LIDL przy ul. Gdańskiej oraz w Biedronce przy ul. Jana Pawła II w piątek 25 marca od godz. 15.00 do 19.00 i w sobotę 26 marca od godz. 10.00 do 17.00. Dary przed świętami zostaną przekazane osobom starszym i samotnym.
 12. W poprzednią niedzielę zbiórka ofiar na misje wyniosła 4 362 zł. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za składane ofiary.
 13. Zachęcamy do nabycia świec – paschalików CARITAS, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Małe świece po 6, a duże po 10 zł.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma oraz nabycia modlitewnika pt. „Panie, obdarz nas pokojem!” w cenie 7 zł.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Barbara Wyrowińska lat 71, zam. ul. Gdańska; Bogdan Lewandowski lat 88, zam. ul. Młodzieżowa; Izabela Marciszek lat 51, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 13 MARCA 2022 ROKU

 1. W Wielkim Poście zapraszamy do małego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, od godz. 15.00 do 20.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 19.30 Różaniec. Adorację ofiarujemy w intencji pokoju.
 2. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach adoracja Najświętszego Sakramentu w dużym kościele do Mszy świętej o godz. 18.30. Dzisiaj o godz. 18.00 Różaniec Fatimski.
 3. W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej w dużym kościele o godz. 9.00, 15.15, 17.00 (z udziałem dzieci) i o godz. 18.00. W ramach nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 15.15 i 17.00 udzielamy Komunii Świętej.
 4. W środę o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych. Apel Jasnogórski z okazji 16. dnia miesiąca wraz z Różańcem o godz. 19.30 w małym kościele.
 5. W środę zapraszamy do pieszego pielgrzymowania z Chojnic do Zamartego w intencji powołań do sakramentalnych małżeństw i rodzicielstwa, oraz kapłaństwa, życia zakonnego, konsekrowanego i misyjnego. Zbiórka przy małym kościele o godz. 18.00. Zapraszamy także do przyjazdu na samą Mszę świętą do Zamartego, którą będziemy sprawować około godz. 21.00. Osobom, które przyjeżdżają do Zamartego dziękujemy za zabieranie pielgrzymów pieszych w drogę powrotną. Prosimy o to również tym razem. O godz. 20.00 sprzed Bazyliki swoje pielgrzymowanie rozpoczną rowerzyści.
 6. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa. Msze święte o godz. 6.00, 8.30 (w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin oraz o Boże błogosławieństwo i gorliwość apostolską, a dla zmarłych o zbawienie – intencja od XVII Róży Misyjnej), 10.00, 15.15, 17.00. Msza święta o godz. 18.30 będzie sprawowana jako niedzielna.
 7. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w Wielkopostnych Dniach Skupienia pod hasłem: „Jestem, bo JESTEŚ! Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki (Hbr 13, 8)”, które odbędą się od 18 do 20 marca br. Ta forma skupienia ma być pomocą dla uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów w rozeznaniu drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny. Uczestnicy są proszeni o zabranie ze sobą Pisma Świętego. Dni skupienia rozpoczną się w piątek 18 marca o godz. 18.00. Recepcja na furcie Wyższego Seminarium Duchownego będzie czynna od godz. 16.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie seminariumpelplin.pl
 8. W przyszłą niedzielę kolekta na cele inwestycyjne, a za dwa tygodnie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
 9. Zachęcamy do nabycia świec – paschalików CARITAS, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Małe świecie po 6, a duże 10 zł.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika W Rodzinie.
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Teodor Chamier Gliszczynski, lat 89, zam. ul. Jana Pawła II; Jerzy Gończ, lat 83, zam. ul. Młodzieżowa. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĄ WIELKIEGO POSTU 6 MARCA 2022 ROKU

 1. W Wielkim Poście zapraszamy do małego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku, od godz. 15.00 do 20.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 19.30 Różaniec. Adorację ofiarujemy w intencji pokoju.
 2. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach adoracja Najświętszego Sakramentu w dużym kościele do Mszy świętej o godz. 18.30. W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej w dużym kościele o godz. 9.00, 15.15, 17.00 (z udziałem dzieci) i o godz. 18.00. W ramach nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 15.15 i 17.00 udzielamy Komunii Świętej.
 3. We wtorek przypada rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej w Pelplinie. Z tej okazji w diecezji obchodzimy święto. Msze święte według porządku powszedniego.
 4. W czwartek o godz. 18.30 Msza święta w intencji misji (intencja od IV Róży Misyjnej). Różaniec misyjny o godz. 19.30 w małym kościele.
 5. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM.
 6. W Chojnickim Centrum Kultury odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Pielgrzymi Bożego Miłosierdzia”. Film opowiada o czterech nawróconych recydywistach, którzy wyruszyli pieszo do Watykanu. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na film w sobotę 12 marca o godz. 13.30. W niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z reżyserem Przemysławem Chrobakiem i bohaterami filmu. Natomiast pozostałych parafian zapraszamy na film w niedzielę 13 marca o godz. 13.30. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem i bohaterami.
 7. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad gentes”.
 8. W poprzednią niedzielę na wsparcie ofiar wojny na Ukrainie, a zwłaszcza uchodźców, którzy przybywają szukać schronienia w Polsce zebraliśmy 17 450 zł i 50 € natomiast w Środę Popielcową 20 500 zł. Po doliczeniu dodatkowych ofiar przekazanych poza zbiórkami wykonaliśmy w czwartek przelew na konto Caritas Diecezji Pelplińskiej 48 700 zł.  Również jałmużna wielkopostna, którą będziemy zbierać do skarbonek zostanie przeznaczona na ten cel. Zachęcamy do zabrania skarbonek. W czwartek przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla parafii w Archidiecezji Lwowskiej, w której duszpasterzuje ks. Andrzej Fichuk. W piątek 2 150,5 kg produktów spożywczych dotarło na Ukrainę. Bóg zapłać za ofiary pieniężne i pozostałe dary.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Józef Dobrzański, lat 71, zam. ostatnio Stary Młyn; Sergiusz Baran, lat 66, zam. ul. Młodzieżowa; Irena Grabowska, lat 74, zam. ul. Młodzieżowa; Weronika Piepiora, lat 82, zam. ul. Ludowa; Tadeusz Lesikowski, lat 72, zam. ul. Jana Pawła II. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 27 LUTEGO 2022 ROKU

 1. Dzisiaj pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę” rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej odbędzie się w plebanii spotkanie Ruchu Czystych Serc.
 3. Wielki Post poprzedzimy adoracją Najświętszego Sakramentu w małym kościele. Dzisiaj od godz. 15.00 do 17.30, w poniedziałek i wtorek od godz. 9.00 do 19.00. W poniedziałek po Różańcu odbędzie się w sali nad biurem parafialnym spotkanie Odnowę w Duchu Świętym SYJON. W Wielkim Poście, począwszy od najbliższego czwartku, adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku będziemy rozpoczynać w małym kościele Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończyć Różańcem o godz. 19.30. Adorację ofiarujemy w intencji pokoju.
 4. Od Środy Popielcowej do 1 listopada Mszę świętą wieczorną będziemy sprawować o godz. 18.30. W Środę Popielcową Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15, 17.00 i 18.30. Przypominamy, że jako katolicy jesteśmy zobowiązani od 18 do 60 roku życia zachować post ścisły w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Polega on na powstrzymaniu się od spożywania potraw mięsnych oraz ograniczeniu posiłków – jeden do syta i dwukrotne posilenie się. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje od 14 roku do końca życia we wszystkie piątki roku. Obowiązuje nas też post eucharystyczny polegający na wstrzymaniu się od spożywania posiłków godzinę przed przyjęciem Komunii Świętej. Post ten nie dotyczy przyjmowania leków i picia wody.
 5. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w dużym kościele o godz. 9.00, 15.15, 17.00 (z udziałem dzieci) i o godz. 18.00. W ramach nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 15.15 i 17.00 będziemy udzielali Komunii Świętej. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Rafał Kunowski.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.15 do 19.00. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w czwartek, a następnie do udziału we Mszy świętej o godz. 16.30. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w małym kościele w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30, a zakończy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. O godz. 18.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od XII Róży Misyjnej) oraz w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. W piątek po Mszy świętej o godz. 18.30 adoracja w intencji dobrego przeżycia Wielkiego Postu i rekolekcji parafialnych. W piątek przypada święto św. Kazimierza, królewicza. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszosobotnie z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. Różaniec Mężczyzn rozpocznie się w sobotę Mszą świętą o godz. 8.00 w parafii św. Jadwigi.
 7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w terminach ustalonych telefonicznie z duszpasterzami.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00 katecheza liturgiczna dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 9. W poprzednią niedzielę kolekta na cele inwestycyjne wraz z przelewami na konto parafialne na ten cel wyniosła 13 372,83 zł. Dzisiaj i w najbliższą środę ofiarą złożoną do puszek możemy wesprzeć ofiary wojny na Ukrainie, a zwłaszcza uchodźców, którzy przybywają szukać schronienia w Polsce. Bóg zapłać za składane ofiary.
 10. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwumiesięcznika „Miłujcie się!”
 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Dobiecka, lat 65, zam. ostatnio Leśmierz; Elżbieta Kuczkowska, lat 77, zam. ul. Sportowa; Krystyna Sawicka, lat 82, zam. ul. Budowlanych; Janina Drobińska, lat 91, zam. ul. Jana Pawła II. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 20 LUTEGO 2022 ROKU

 1. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 19.00. O 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 Różaniec. W poniedziałek Różaniec połączony z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnowę w Duchu Świętym SYJON, medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją. Ofiarujmy te modlitwy i adorację w intencji pokoju
 2. We wtorek przypada święto katedry św. Piotra, apostoła. Msze święte jak w dni powszednie.
 3. W środę o godz. 17.30 Msza święta w intencji osób i rodzin z problemami alkoholowymi. O godz. 19.00 Miting AA w Oratorium. W środę po Różańcu odbędzie się w plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. W czwartek odbędą się w Oratorium warsztaty psychologiczne: „Jak budować bliskie relacje z innymi?” Poprowadzi je ks. dr Krzysztof Naczk. Są one przeznaczone do osób pełnoletnich. Więcej informacji na ten temat znajduje się w Biuletynie Parafialnym. Zgłoszenia uczestników przyjmujmy w biurze parafialnym lub drogą mailową: parafia@mbkp-chojnice.pl
 5. W sobotę w małym kościele o godz. 16.00 Msza święta z udziałem osób z niepełnosprawnościami.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 7. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę, która odbędzie się od 6 do 10 czerwca br. Na trasie: Poznań, Gościkowo-Paradyż, Grodowiec, Legnica, Stary Wielisław, Nysa, Głuchołazy, Prudnik, Moszna, Góra św. Anny, Kamień Śląski, Jemielnica, Grodziec, Jasna Góra. Koszt przy 30 uczestnikach wyniesie 920 zł, przy 40 uczestnikach 850 zł, przy większej liczbie osób ulegnie zmniejszeniu. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym.
 8. Odnowa w Duchu Świętym SYJON zaprasza do udziału w pielgrzymce na Bałkany, która odbędzie się od 4 do 13 lipca br. Na trasie: Budapeszt, Medjugorie, Mostar, Dubrownik, Split, Trogir, Jeziora Plitwickie. Koszt: 3 150 zł (stali klienci ARCUSA 2 990 zł). Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym.
 9. Zapraszamy także do udziału w pielgrzymce do Doliny Kłodzkiej od 19 do 23 kwietnia. W programie: Opactwo cystersów w Trzebnicy, Wrocław, Karpacz, Bardo Śląskie, Kłodzko, Polanica Zdrój, Wambierzyce, Kudowa Zdrój, Czermna, Śnieżka. Koszt: 1 750 zł. Zapraszamy również do udziału w wycieczce do Budapesztu od 29 kwietnia do 4 maja br. W programie: Kraków, Budapeszt, Eger – Egerszalók, Zakole, Dunaj. Koszt: 1 690 zł i 55 €. Informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Rafał Kunowski (tel. 574 183 823).
 10. Zbliża się Wielki Post. Od Środy Popielcowej, która przypada 2 marca do 1 listopada Msze święte wieczorne będziemy sprawować o godz. 18.30.
 11. W poprzednią niedzielę kolekta na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie wyniosła 7 880 zł. W przyszłą niedzielę w parafiach dekanatu chojnickiego zostanie przeprowadzona zbiórki ofiar na wyposażenie kaplicy w Hospicjum Domowym w Chojnicach. Bóg zapłać za składane ofiary.
 12. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Krzoska, lat 64, ostatnio zam. Gutowiec; Łucja Topolewska, lat 80, zam. ul. Łanowa; Zdzisław Nowak, lat 74, zam. ul. Kościerska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 13 LUTEGO 2022 ROKU

 1. Dzisiaj w małym kościele o godz. 18.30 Różaniec Fatimski.
 2. Dobiegła końca praktyka duszpasterska diakona Rafała Okroja. Dziękujemy mu za posługę. Od jutra praktykę w naszej parafii rozpocznie diakon Bartosz Pepliński. Obu diakonom życzymy wielu łask w drodze do Chrystusowego kapłaństwa.
 3. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 19.00. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 Różaniec. W poniedziałek Różaniec połączony z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnowę w Duchu Świętym SYJON, medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją. Również w środę z racji 16. dnia miesiąca Różaniec i Apel Jasnogórski o godz. 18.30 w małym kościele.
 4. W poniedziałek przypada w liturgii święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Msze święte jak w dni powszednie.
 5. We wtorek o godz. 16.30 w kaplicy św. Boromeusza  odprawiona zostanie Msza święta w intencji beatyfikacji s. Adelgund, zamordowanej przez sowieckiego żołnierza 15 lutego 1945 roku. Mszę świętą o godz. 16.00 poprzedzi Różaniec. O godz. 15.45 zostaną złożone kwiaty przy grobie zamordowanej Siostry i pod tablicą upamiętniającą tragiczne wydarzenie.
 6. W środę zapraszamy do pieszego pielgrzymowania z Chojnic do Zamartego. Trud pielgrzymi i sprawowaną Mszę świętą w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, ofiarujemy w intencji powołań do sakramentalnych małżeństw i rodzicielstwa, oraz kapłaństwa, życia zakonnego, konsekrowanego i misyjnego. Zbiórka przy małym kościele o godz. 18.00. Zapraszamy także do przyjazdu na samą Mszę świętą do Zamartego, którą będziemy sprawować około godz. 21.00. Osobom, które przyjeżdżają do Zamartego dziękujemy za zabieranie pielgrzymów pieszych w drogę powrotną. Prosimy o to również tym razem. O godz. 20.00 sprzed Bazyliki swoje pielgrzymowanie rozpoczną rowerzyści.
 7. W piątek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 8. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin oraz o Boże błogosławieństwo i gorliwość apostolską, a dla zmarłych o zbawienie (intencja od XVI Róży Misyjnej).
 9. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy.
 10. W przyszłą niedzielę kolekta na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za składane ofiary.
 11. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie”. W Biuletynie Parafialnym zamieszczone jest sprawozdanie duszpastersko-ekonomiczne za rok 2021.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Halina Sikorska, lat 71, zam. ul. Budowlanych; Franciszek Piekarski, lat 69, zam. ul. Młodzieżowa; Zofia Jankowska, lat 85, zam. ul. Kościerska. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 6 LUTEGO 2022 ROKU

 1. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 19.00. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 Różaniec. W poniedziałek Różaniec połączony z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnowę w Duchu Świętym SYJON, medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją.
 2. We wtorek po Mszy świętej o godz. 17.30 odbędzie się w dużym kościele katecheza i spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do przyjęcia Komunii Świętej w tym roku.
 3. W czwartek o godz. 17.30 Msza święta w intencji misji (intencja od II Róży Misyjnej). Różaniec misyjny o godz. 18.30 w małym kościele.
 4. W piątek obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i zarazem Światowy Dzień Chorego. Tego dnia adorację i koronkę do Bożego miłosierdzia ofiarujmy w intencji chorych i służby zdrowia.
 5. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM.
 6. W przyszłą niedzielę Różaniec Fatimski w małym kościele o godz. 18.30.
 7. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku (www.pelplin.caritas.pl). Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich, otacza opieką osoby dotknięte pandemią. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.
 8. W minioną środę kolekta przeznaczona na zakony klauzurowe wyniosła 4 075 zł. Natomiast ofiary składane przy Żłóbku od Bożego Narodzenia do 2 lutego z przeznaczeniem na misje wyniosły 2 150 zł. W przyszłą niedzielę kolekta na remont WSD w Pelplinie, a za dwa tygodnie na parafialne cele inwestycyjne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Helena Motylewska, lat 93, zam. ul. Książąt Pomorskich; Zyta Aszyk, lat 65, zam. ul. Obrońców Chojnic. Polećmy zmarłe parafianki Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 30 STYCZNIA 2022 ROKU

 1. Jutro w Bazylice o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza święta z okazji 102. rocznicy powrotu Chojnic do Ojczyzny. O 10.30 liturgię poprzedzi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą to wydarzenie.
 2. W środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Tego dnia Msze święte z poświęceniem gromnic o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15 i 17.30. Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życie Konsekrowanego. To okazja do wyrażenia wdzięczności i modlitwy w intencji Sióstr Pallotynek posługujących w naszej parafii oraz do modlitwy o nowe powołania do życia konsekrowan Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
 3. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele od poniedziałku do czwartku od godz. 15.00 do 19.00. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 Różaniec. W poniedziałek Różaniec połączony z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnowę w Duchu Świętym SYJON, medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.15 do 18.00. W czwartek do spowiedzi zapraszamy kandydatów do bierzmowania, a następnie na Mszę świętą o godz. 16.30. W piątek do spowiedzi zapraszamy dzieci, a następnie na Mszę świętą o godz. 16.30. W czwartek o godz. 17.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od XI Róży Misyjnej) oraz w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodzin. Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30 w małym kościele, a zakończy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. W piątek po Mszy świętej o godz. 17.30 adoracja prowadzona przez Odnową w Duchu Świętym SYJON w intencji naszej parafii i wspólnot w niej działających o duchową odnowę. W sobotę po Mszy świętej o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszosobotnie z Różańcem i piętnastominutowym rozważaniem jednej z tajemnic. Różaniec Mężczyzn rozpocznie się w sobotę Mszą świętą o godz. 8.00 w kościele Jezusa Miłosiernego.
 5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w terminach ustalonych telefonicznie z duszpasterzami.
 6. W sobotę o godz. 17.30 Msza święta w intencji Rycerzy Kolumba z racji spotkania Wielkich Rycerzy z rejonu, który tworzą Chojnice, Brusy, Sierakowice, Hopowo, Czersk, Borowy Młyn, Sucha na Pomorzu, Sośno i Żalno.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji ks. prał. Aleksandra Kłosa z okazji trzeciej rocznicy śmierci, która przypada 7 lutego. O godz. 12.00 Msza święta z poświęceniem świec dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy świętej katecheza liturgiczna dla dzieci.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Witold Prokopik, lat 68, zam. ul. Żwirki i Wigury; Stefan Czupa, lat 74, zam. ostatnio w Gdańsku; Anna Kiedrowicz, lat 42, zam. ul. Młodzieżowa; Halina Warmbier, lat 84, zam. ul. Małe Osady; Kazimierz Świergiel, lat 87, zam. ul. Spółdzielcza. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 23 STYCZNIA 2022 ROKU

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Słowa Bożego. To okazja do odkrycia znaczenia Słowa Bożego w wierze i życiu codziennym.
 2. W niedziele o godz. 18.30 odbywają się w plebanii spotkania Ruchu Czystych Serc. Zapraszamy do wspólnoty młodzież.
 3. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 19.00. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 Różaniec. W poniedziałek Różaniec połączony z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnowę w Duchu Świętym SYJON, medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją.
 4. We wtorek w liturgii obchodzimy święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Msze święte jak w dni powszednie.
 5. W sobotę w małym kościele o godz. 16.00 Msza święta z udziałem osób z niepełnosprawnościami.
 6. Dobiegły końca Msze święte sprawowane w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Dziękujemy za udział w nich oraz złożone ofiary na rzecz parafii. Ich wysokość podamy w sprawozdaniu duszpastersko-finansowym. Z osobami, które zaprosiły duszpasterzy na tradycyjną kolędę kontaktujemy się indywidualnie i ustalamy dogodne terminy odwiedzin. Błogosławieństwo domu może odbywać się przez cały rok liturgiczny.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 8. Kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w ubiegłą niedzielę wyniosła 8 080 zł i 12 euro. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 9. Zachęcamy do lektury nowe numeru Pielgrzyma.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jolanta Stępniewska, lat 57, zam. ul. Jana Pawła II; Bogdan Labenz, lat 84, zam. ul. Kościerska; Roman Wincencjusz, lat 68, zam. ul. Młodzieżowa; Józef Studziński, lat 68, zam. ul. Filomatów; Teresa Wielewicka, lat 89, zam. ul. Budowlanych. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 16 STYCZNIA 2022 ROKU

 1. Dzisiaj o godz. 20.00 Apel Jasnogórski w małym kościele. Rozpoczniemy go wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową.
 2. „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,1-12) – to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Będzie on trwał od 18 do 25 stycznia, czyli do święta nawrócenia św. Pawła.
 3. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 19.00. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 Różaniec. W poniedziałek Różaniec połączony z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnowę w Duchu Świętym SYJON, medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją.
 4. W związku z okresem kolędowym sprawujemy o godz. 17.30 Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. W poniedziałek 17 stycznia zapraszamy mieszkańców ul. Młodzieżowej 7, 9, 11, 13; we wtorek 18 stycznia mieszkańców ul. Młodzieżowej 15, 17, 19, 21, 23, 25; w środę 19 stycznia mieszkańców ul. Młodzieżowej 27, 29, 31, 33 i Kościerskiej; w czwartek 20 stycznia mieszkańców ul. Gdańskiej, Małe Osady, alei Bayeux, Modrzewskiego, Wicka Rogali, Majkowskiego, Matejki, Kasztanowej i Dąbrowskiego; w piątek 21 stycznia mieszkańców ul. Żwirki i Wigury, Sambora, Subisława. Prosimy o przynoszenie na Mszę świętą wody, którą poświęcimy podczas liturgii. Zachęcamy, aby modlitwę w kościele przedłużyć modlitwą w domu. Przy wyjściu z kościoła można wziąć deklaracje przyjęcia kolędy w tradycyjnej formie, które po wypełnieniu prosimy składać w biurze parafialnym lub przekazywać kapłanom. Zaproszenia zrealizujemy po zakończeniu Mszy świętych sprawowanych w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic. Z osobami, które zaproszą duszpasterzy, skontaktujemy się indywidualnie, aby ustalić dogodny termin odwiedzin. Informujemy jednocześnie, że błogosławieństwo domu może odbywać się przez cały rok liturgiczny.
 5. W środę zapraszamy do pieszego pielgrzymowania z Chojnic do Zamartego. Trud pielgrzymi i sprawowaną Mszę świętą w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, ofiarujemy w intencji powołań do sakramentalnych małżeństw i rodzicielstwa, oraz kapłaństwa, życia zakonnego, konsekrowanego i misyjnego. Zbiórka przy małym kościele o godz. 18.00. Osoby, które nie dysponują możliwością powrotu samochodem prosimy o kontakt z ks. Tomaszem Mońko (tel. 509 117 868) lub ks. Januszem Chyłą (tel. 604 411 838). Zapraszamy także do przyjazdu na samą Mszę świętą do Zamartego, którą będziemy sprawować około godz. 21.00.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania. Po Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się przy żłóbku kolędowanie dzieci, które przygotują niespodziankę z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Zapraszamy dzieci z babciami i dziadkami.
 7. Kolekta inwestycyjna w poprzednią niedzielę łącznie z przelewami bankowymi na ten cel wyniosła 11 885 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 8. Zachęcamy do lektury nowe numeru dwutygodnika „W Rodzinie”.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Genowefa Machnik, lat 84, zam. ul. Drzymały; Łukasz Gackowski, lat 38, zam. ul. Kościerska; Stanisława Zblewska, lat 74, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO 9 STYCZNIA 2022 ROKU

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy w liturgii jako święto Chrztu Pańskiego. To okazja do wdzięczności wobec Boga oraz tych, którzy zatroszczyli się o nasze wychowanie w wierze, a także do refleksji nad zadaniami wynikającymi z przyjęcia sakramentu chrztu. Od jutra w liturgii rozpoczynamy okres zwykły.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 rozpocznie się w małym kościele adoracją Najświętszego Sakramentu spotkanie Ruchu Czystych Serc. O godz. 19.30 będzie sprawowana Msza święta w intencji młodzieży.
 3. W związku z okresem kolędowym sprawujemy o godz. 17.30 Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. W poniedziałek 10 stycznia zapraszamy mieszkańców ul. Jana Pawła II 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20; we wtorek 11 stycznia mieszkańców ul. Spółdzielczej, Mestwina, Obrońców Chojnic; w środę 12 stycznia mieszkańców ul. Łanowej, Warszawskiej, Świętopełka, Towarowej, Nad Dworcem; w czwartek 13 stycznia mieszkańców ul. Budowlanych; w piątek 14 stycznia mieszkańców ul. Sportowej. Informacja o pozostałych ulicach dostępna jest na tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy uczestników Mszy świętych do aktywnego włączania się w liturgię przez czytanie Słowa Bożego i modlitwy powszechnej oraz śpiewanie psalmu. Osoby zainteresowane tą posługą zapraszamy przed Mszą świętą do zakrystii. Prosimy o przynoszenie na Mszę świętą wody, którą poświęcimy podczas liturgii. Zachęcamy, aby modlitwę w kościele przedłużyć modlitwą w domu. Przy wyjściu z kościoła można wziąć deklaracje przyjęcia kolędy w tradycyjnej formie, które po wypełnieniu prosimy składać w biurze parafialnym lub przekazywać kapłanom. Zaproszenia zrealizujemy po zakończeniu Mszy świętych sprawowanych w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic. Terminarz podamy w późniejszym czasie.
 4. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 19.00. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 Różaniec. W poniedziałek Różaniec połączony z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnowę w Duchu Świętym SYJON, medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją.
 5. W czwartek o godz. 17.30 Msza święta w intencji misji (intencja od II Róży Misyjnej). Różaniec misyjny, a zarazem Fatimski o godz. 18.30 w małym kościele.
 6. W piątek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin oraz o Boże błogosławieństwo i gorliwość apostolską, a dla zmarłych o zbawienie (intencja od XV Róży Misyjnej).
 8. Kolekta na misje w uroczystość Objawienia Pańskiego wyniosła 7 285 zł. Ofiary na Hospicjum Domowe w Chojnicach wyniosły 2 250 zł. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za składane ofiary.
 9. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Jan Szyszka, lat 60, zam. ul. Budowlanych. Polećmy zmarłego parafianina Bożemu miłosierd

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM 2 STYCZNIA 2022 ROKU

 1. W związku z okresem kolędowym sprawujemy o godz. 17.30 Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. W poniedziałek 3 stycznia zapraszamy mieszkańców ul. Książąt Pomorskich 16, 18, 20, 22, 34, 36, 38, 40; we wtorek 4 stycznia mieszkańców ul. Drzymały i Książąt Pomorskich 4, 6, 8; w środę 5 stycznia mieszkańców ul. Jana Pawła II 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9; Książąt Pomorskich 10,12,14 i Zaułek. Informacja o pozostałych ulicach dostępna jest na tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Zapraszamy uczestników Mszy świętych do aktywnego włączania się w liturgię przez czytanie Słowa Bożego i modlitwy powszechnej oraz śpiewanie psalmu. Osoby zainteresowane tą posługą zapraszamy przed Mszą świętą do zakrystii. Prosimy o przynoszenie na Mszę świętą wody, którą poświęcimy podczas liturgii. Zachęcamy, aby modlitwę w kościele przedłużyć modlitwą w domu. Przy wyjściu z kościoła można wziąć deklaracje przyjęcia kolędy w tradycyjnej formie, które po wypełnieniu prosimy składać w biurze parafialnym lub przekazywać kapłanom. Zaproszenia zrealizujemy po zakończeniu Mszy świętych sprawowanych w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic. Terminarz podamy w późniejszym czasie.
 2. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele od poniedziałku do środy od godz. 15.00 do 19.00. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.30 Różaniec. W poniedziałek adoracja połączona z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnowę w Duchu Świętym SYJON, medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją.
 3. W czwartek w liturgii przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Msze święte z błogosławieństwem kredy i kadzidła według porządku niedzielnego. Zachęcamy do oznaczenia kredą drzwi naszych domów symbolami: C+M+B 2022, które odnoszą się do słów Christus Mansionem Benedicat, (Niech) Chrystus mieszkanie błogosławi. O 17.30 Msza święta w intencji kapłanów (intencja od 10 Róży Misyjnej).
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwa eucharystyczne w łączności z Mszą świętą o godz. 8.30 i 17.30. Możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 15.15 do 100. Młodzież kandydującą do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi a następnie do udziału we Mszy świętej o godz. 16.30. Całodobową adorację Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy w piątek po Mszy świętej o godz. 6.30 w małym kościele, a zakończymy w sobotę przed Mszą świętą o godz. 6.30. Po Mszy świętej o godz. 17.30 adoracja prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym w intencji dobrego przeżycia roku 2022.
 5. Chorych odwiedzimy w piątek lub w inne dni ustalone telefonicznie z duszpasterzami. Biuro parafialne w piątek będzie nieczynne.
 6. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV TRWAM.
 7. Kolekta w uroczystość Objawiania Pańskiego przeznaczona jest na misje, a w przyszłą niedzielę na parafialne inwestycje.
 8. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Teresa Gierszewska, lat 75, zam. ul. Jana Pawła II; Helena Kobus, lat 71, zam. ul. Kościerska; Wanda Urbanek, lat 74, zam. ul. Wielewska; Melania Teszka, lat 90, zam. ul. Wicka Rogali; Helena Szymula, lat 65, zam. ul. Świętopełka. Polećmy zmarłe parafianki Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY 26 GRUDNIA 2021 ROKU

 1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny. Odnowione przyrzeczenia małżeńskie oraz modlitwa w intencji rodzin niech dopomogą nam w prowadzenia życia na wzór Jezusa, Maryi i Józefa.
 2. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele od poniedziałku do czwartku od godz. 15.00 do 19.00. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.30 Różaniec. W piątek adoracja od godz. 9.00 do 17.00. Adorację ofiarujmy w intencji parafian i kapłanów.
 3. W piątek przypada ostatni dzień roku. O godz. 17.00 nabożeństwo eucharystyczne w dużym kościele, podczas którego będziemy dziękować Panu Bogu za łaski otrzymane w minionym czasie, przepraszać za popełnione grzechy i prosić o błogosławieństwo na rok 2022. O godz. 17.30 Msza święta. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 4. W sobotę, w pierwszy dzień Roku 2022 obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. To także Światowy Dzień Pokoju. Pierwsza Msza święta o godz. 7.30. Pozostałe według porządku niedzielnego. Po Mszy świętej o god 9.00 wyruszy z naszego kościoła męski Różaniec. Tego dnia jako katolicy jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy świętej.
 5. Przypominamy decyzję Rady Duszpasterskiej naszej parafii w sprawie chrztów, które od stycznia będziemy udzielać w drugą i czwartą niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 10.30.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd z naszym parafialnym chórem CONSONO. Po Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 7. Wizyty duszpasterskie, zwane kolędami również w tym roku nie odbędą się w tradycyjnej formie. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic zgodnie z wyznaczonym porządkiem na Msze święte o godz. 17.30, które będą sprawowane w ich intencjach. Prosimy o przynoszenie wody, którą poświęcimy podczas liturgii. Po Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do koszyka na utrzymanie parafii. Zachęcamy, aby modlitwę w kościele przedłużyć modlitwą w domu, przygotowując stół jak na kolędę, śpiewając kolędy, kropiąc mieszkanie wodą święconą, całując krzyż i wspólnie spożywając posiłek. W poniedziałek 27 grudnia zapraszamy mieszkańców ul. Tucholskiej, Długiej, Liściastej, Przytorowej, Willowej, Ludowej, Skrajnej, Ustronnej, Laurowej, Przyjaznej, Nowoczesnej, Cynamonowej i Kolejowej; we wtorek 28 grudnia mieszkańców ul. Kartuskiej i Wielewskiej; w środę 29 grudnia mieszkańców ul. Bruskiej Chocińskiej, Filomatów i Książąt Pomorskich 42; w czwartek 30 grudnia mieszkańców ul. Książąt Pomorskich 24, 26, 28, 30, 32, 44. Informacja o pozostałych ulicach została podana w biuletynie parafialnym w poprzednią niedzielę oraz na tablicach ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Przy wyjściu z kościoła można wziąć deklarację przyjęcia kolędy w tradycyjnej formie, które po wypełnieniu prosimy składać w biurze parafialnym lub przekazywać kapłanom. Zaproszenia zrealizujemy po zakończeniu Mszy świętych sprawowanych w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic. Terminarz uzależniony od sytuacji epidemicznej podamy w późniejszym czasie.
 8. Zachęcamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma”.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Roman Kordecki, lat 83, zam. ul. Spółdzielcza; Anita Krzanik, lat 69, zam. ul. Książąt Pomorskich; Janina Grzonkowska, lat 90, zam. ul. Książąt Pomorskich; Klotylda Sabinasz, lat 91, zam. ul. Sportowa; Antoni Kiedrowicz, lat 81, zam. ul. Długa; Zbigniew Pączka, lat 68, zam. ul. Jana Pawła II; Klemens Januszewski, lat 82, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłych parafian Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA BOŻE NARODZENIE  25 GRUDNIA 2021 ROKU

 1. Jutrzejszą niedzielę obchodzimy w liturgii jako święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy świętych małżonkowie będą mieli możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. O godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 2. Wizyty duszpasterskie, zwane kolędami również w tym roku nie odbędą się w tradycyjnej formie. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic zgodnie z wyznaczonym porządkiem na Msze święte o godz. 17.30, które będą sprawowane w ich intencjach. Prosimy o przynoszenie wody, którą poświęcimy podczas liturgii. Po Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do koszyka na utrzymanie parafii. Zachęcamy, aby modlitwę w kościele przedłużyć modlitwą w domu, przygotowując stół jak na kolędę, śpiewając kolędy, kropiąc mieszkanie wodą święconą, całując krzyż i wspólnie spożywając posiłek. Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 19.00 ofiarujmy w intencjach parafian i kapłanów. Porządek Mszy świętych sprawowanych za mieszkańców poszczególnych ulic podany został w biuletynie parafialnym w minioną niedzielę, a także na tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Przy wyjściu z kościoła można wziąć deklarację przyjęcia kolędy w tradycyjnej formie. Prosimy wypełnione deklaracje składać w biurze parafialnym lub przekazywać kapłanom. Zaproszenia zrealizujemy po zakończeniu Mszy świętych sprawowanych w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic. Terminarz uzależniony od sytuacji epidemicznej podamy w późniejszym czasie.
 3. Bardzo dziękujemy za przygotowanie naszych świątyń na czas Adwentu i Bożego Narodzenia. Dekoracje świąteczne zostały zaprojektowane i wykonane pod kierukiem p. Marzeny Hapka. Dziękujemy Straży Pożarnej za choinki.
 4. Jutro odbędzie się zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie naszej diecezji i KUL. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone są na misje. Bóg zapłać za składne ofiary.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU

19 GRUDNIA 2021 ROKU

 1. 1. Msze święte roratnie w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 6.00. Msze adwentowe z udziałem młodszych dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
 2. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w małym kościele od poniedziałku do czwartku. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 18.30. W poniedziałek Różaniec połączony z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnową w Duchu Świętym SYJON, medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją. Nie będzie spotkania w sali nad biurem parafialnym.
 3. W piątek przypada wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte o godz. 6.30, 8.30 i 9.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 17.30. Pasterka o godz. 22.00 i 24.00. W sobotę przypada pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Pierwsza Msza święta o godz. 7.30. Kolejne dni oktawy Narodzenia Pańskiego są zaproszeniem do odnowy naszej wiary w tajemnicę bliskości Boga i Jego troski o nas. Drugi dzień świąt, który przypada w przyszłą niedzielę to zarazem święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy świętych małżonkowie będą mieli możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. O godz. 7.30 Msza święta w intencji Ojczyzny.
 4. Wizyty duszpasterskie, zwane kolędami również w tym roku nie odbędą się w tradycyjnej formie. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic zgodnie z wyznaczonym porządkiem na Msze święte o godz. 17.30, które będą sprawowane w ich intencjach. Prosimy o przynoszenie wody, którą poświęcimy podczas liturgii. Po Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do koszyka na utrzymanie parafii. Zachęcamy, aby modlitwę w kościele przedłużyć modlitwą w domu, przygotowując stół jak na kolędę, śpiewając kolędy, kropiąc mieszkanie wodą święconą, całując krzyż i wspólnie spożywając posiłek. Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 19.00 ofiarujmy w intencjach parafian i kapłanów. Porządek Mszy świętych sprawowanych za mieszkańców poszczególnych ulic podany jest biuletynie parafialnym, na tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Przy wyjściu z kościoła można wziąć deklarację przyjęcia kolędy w tradycyjnej formie. Prosimy po wypełnieniu składać je w biurze parafialnym lub przekazywać kapłanom. Zaproszenia zrealizujemy po zakończeniu Mszy świętych sprawowanych w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic. Terminarz uzależniony od sytuacji epidemicznej podamy w późniejszym czasie w ogłoszeniach parafialnych.
 5. Bóg zapłać za dary złożone pod choinką w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka” zorganizowanej przez Fundację „Małych Stópek”. Dziękujemy rownież darczyńcom oraz Rycerzom Kolumba, Młodemu Wolontariatowi Caritas, kandydatom do bierzmowania za przeprowadzenie zbiórki darów w sklepach i akcję „Tutka od serca”.
 6. W poprzednią niedzielę kolekta inwestycyjna łącznie z przelewami bankowymi na ten cel wyniosła 13 493 zł i 3 euro. W ostatnim czasie zakupiliśmy dwa mikrofony bezprzewodowe. Z przyczyn niezależnych od parafii wciąż czekamy na nowe konfesjonały do małego kościoła i krzesła do miejsca przewodniczenia. W niedzielę, w drugi dzień świąt odbędzie się zbiórka do puszek na szkolnictwo katolickie naszej diecezji i KUL. Ofiary złożone przy Żłóbku przeznaczone są na misje. Bóg zapłać za składane ofiary.
 7. Przy głównym wyjściu z kościoła oraz w biurze parafialnym można nabyć opłatki oraz małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 8. Zachęcamy do lektury dwutygodnika „W Rodzinie” oraz dwumiesięcznika „Miłujcie się!”.
 9. 9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Bożena Czaja, lat 74, zam. ul. Jana Pawła II; Eugenia Brzezińska, lat 68, zam. ul. Kościerska; Maria Kamińska, lat 92, zam. ul. Gdańska. Polećmy zmarłe parafianki Bożemu miłosierdziu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU 12 GRUDNIA 2021 ROKU

 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy w liturgii jako dzień radości z bliskości Zbawiciela. Wykorzystajmy kolejne dni Adwentu, aby ta radość w nas wzrastała.
 2. Roraty sprawujemy od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. W środę po Roratach Rycerze Kolumba wraz z Policją będą rozdawać odblaski, dzięki którym będziemy bardziej widoczni i bezpieczni na drogach. w tym tygodniu Msze adwentowe z udziałem młodszych dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
 3. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w małym kościele. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 18.30. W poniedziałek Różaniec Fatimski połączony z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez Odnową w Duchu Świętym SYJON, medytacją Słowa Bożego i krótką konferencją. Nie będzie spotkania w sali nad biurem parafialnym.
 4. W środę z naszego kościoła o godz. 18.00 wyruszy piesza pielgrzymka do Zamartego. Będziemy pielgrzymować w każdą trzecią środę miesiąca. Główna intencja to prośba o rozeznanie i podjęcie powołań do sakramentalnych małżeństw, rodzicielstwa, kapłaństwa, życia zakonnego, konsekrowanego i misyjnego. Więcej informacji na tan temat w biuletynie.
 5. W czwartek o godz. 8.30 Msza święta wspólna za zmarłych.
 6. Z uwagi na aktualne okoliczności spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej w czwartek nie odbędzie się. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca o godz. 18.30.
 7. Spowiedź przedświąteczna w czwartek i piątek od godz. 15.15 do 18.00. Spowiedzi słuchamy także przed każdą Mszą świętą. Prosimy nie odkładać przystąpienia do tego sakramentu na ostatnią niedzielę adwentu. Nie będziemy słuchali spowiedzi w pierwszy dzień świąt.
 8. W biurze parafialnym można zgłaszać dodatkowych chorych, których odwiedzimy w najbliższą sobotę lub w innych indywidualnie ustalonych terminach.
 9. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji członków Róż Żywego Różańca Misyjnego i ich rodzin oraz o Boże błogosławieństwo i gorliwość apostolską, a dla zmarłych o zbawienie (intencja od XIV Róży Misyjnej). O godz. 16.00 Msza święta w małym kościele z udziałem osób z niepełnosprawnościami.
 10. W związku z przypadającą jutro 40. rocznicą ogłoszenia stanu wojennego Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w kampanii społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Akcja ta polega na postawieniu jutro o godz. 19.30 w oknie swoich domów zapalonych świec, co będzie nawiązaniem do gestu m.in. św. Jana Pawła II, który 13 grudnia 1981 roku w ten właśnie sposób w Pałacu Apostolskim wyraził swój sprzeciw wobec władz komunistycznych w Polsce.
 11. Błogosławieństwo kolędowe – tak jak w roku ubiegłym – będziemy mogli otrzymać podczas Mszy świętych sprawowanych w intencji mieszkańców poszczególnych ulic, a także zapraszając kapłana do domu. W przeszłą niedzielę podamy więcej informacji.
 12. Przy głównym wyjściu z kościoła oraz w biurze parafialnym można nabyć opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 8 zł, a duże 15 zł.
 13. W poprzednią niedzielę podczas zbiórki do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 3 676 zł, a w ramach „Kawiarenki dla Aleksa” 5 971, 68 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 14. Zachęcamy do lektury nowego numeru Pielgrzyma.
 15. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Zofia Knitter, lat 93, zam. ul. Młodzieżowa; Krystyna Grabacik, lat 70, zam. Nowe Ostrowite; Helena Piepiórka, lat 92, zam. ul. Książąt Pomorskich. Polećmy zmarłe parafianki miłosierdziu Bożemu.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU 5 GRUDNIA 2021 ROKU

 1. Przeżywamy dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji przed kościołem trwa zbiórka ofiar do puszek.
 2. Roraty sprawujemy od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Msze adwentowe z udziałem młodszych dzieci w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 16.30.
 3. W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek i piątek w małym kościele od godz. 15.00 do 19.00. Adorację rozpoczynamy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a kończymy Różańcem o godz. 18.30.
 4. W poniedziałek o godz. 17.30 Msza święta w intencji Rycerzy Kolumba i ich rodziny z okazji piątej rocznicę powstania tej wspólnoty w naszej parafii. Po liturgii spotkanie w sali przy Oratorium.
 5. W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 6.00, 8.30, 10.00, 15.15 i 17.30. Po Mszach świętych odnowimy akt zawierzenia św. Józefowi z okazji zakończenia Roku Świętego Józefa. Zapraszamy do udziału w „Godzinie Łaski”, która rozpocznie się o godz. 12.00 w dużym kościele, a następnie adoracja będzie kontynuowana w małym kościele do godz. 19.00. Podczas Mszy świętej o godz. 17.30 zostaną pobłogosławione książeczki i medaliki dzieci pierwszokomunijnych.
 6. W czwartek nasza parafia będzie łączyła się Mostem Modlitewnym z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Z taj okazji adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich rozpoczniemy w małym kościele po Mszy świętej o godz. 9.00, a zakończymy o godz. 19.00. O godz. 17.30 Msza święta w intencji misji (intencja od I Róży Misyjnej). Różaniec misyjny odmówimy o godz. 18.30 w małym kościele.
 7. W sobotę o godz. 8.30 Msza święta w intencji Ojca świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.
 8. W przyszłą niedzielę przypadają imieniny śp. ks. prałata Aleksandra Kłosa. O godz. 7.30 będziemy sprawować Mszę świętą w jego intencji.
 9. W biurze parafialnym można zgłaszać dodatkowych chorych, których odwiedzimy w sobotę 18 grudnia lub w innych indywidualnie ustalonych terminach.
 10. Zachęcamy do obejrzenia wystawy poświęconej bł. Józefowi z Bolzano, który jako ojciec rodziny i przedstawiciel Akcji Katolickiej zginął śmiercią męczeńską. Ze względu na wierność Ewangelii odmówił w Chojnicach złożenia przysięgi wierności Hitlerowi.
 11. Rycerze Kolumba oraz Młody Wolontariat Caritas zapraszają do udziału w akcji TUTKA OD SERCA. Wypełnione tutki prosimy przynosić do 10 grudnia. Zebrane dary zostaną przekazane osobom starszym i samotnym.
 12. Zachęcamy do wsparcia akcji Fundacji Małych Stópek – „Paczuszka dla Maluszka”. Paczuszki – a w nich mile widziane pieluszki, kosmetyki dziecięce i zabawki – prosimy składać pod choinką. Można także wesprzeć Fundację wpłatami na konto.
 13. Przy głównym wyjściu z kościoła oraz w biurze parafialnym można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe w cenie 8 zł, a duże 15 zł. A także kalandarze na rok 2022 i opłatki, które w tym roku nie będą roznoszone po domach.

14 Dzisiaj komitet społeczny „Razem dla Aleksa”, Młody Wolontariat Caritas i Rycerze Kolumba, zapraszają do „Kawiarenki dla Aleksa”, w której można nabyć ciasta. Dochód jest przeznaczony na lek dla Aleksa.

 1. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za składane ofiary.
 2. Zachęcamy do lektury nowego numeru dwutygodnika W Rodzinie.
 3. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Lucylla Chojnacka, lat 81, zam. ul. Młodzieżowa; Elżbieta Erdman, lat 76, zam. ul. Książąt Pomorskich; Barbara Rożek, lat 81, zam. ul. Spółdzielcza; Maria Leszczyńska, lat 64, zam. ul. Wielewska; Gertruda Krenska, lat 80, zam. ul. Żwirki i Wigury; Edward Mięsikowski, lat 73, zam. ul. Budowlanych. Polećmy zmarłych parafian miłosierdziu Bożemu.