Zimowe ferie w Oratorium

Mogłoby się wydawać, że czas ferii to czas odpoczynku i leniuchowania. Jednak nie dla moderatorów, animatorów oraz dzieci i młodzieży, którzy przez dwa tygodnie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Oratorium św. Jana Bosko.

Zajęcia w każdym dniu były tak zaplanowane żeby dzieci i młodzież nie miały czasu na nudę. I tak uczestnicy mieli możliwość bliższego poznania siebie oraz stworzenia swojej osoby z masy solnej, wzięli udział w rozgrywkach w tenisa stołowego, piłkarzyków, darta, bilarda, tworzyli cudaki z origami i innych rzeczy nadających się do tworzenia. Nie lada atrakcją było zwiedzanie straży pożarnej i policji, gdzie dzieci i młodzież miała możliwość z bliska przyjrzenia się pracy tych służb.

Drugi tydzień również obfitował w wiele atrakcji, m.in. mini kurs I pomocy, wielobój sportowy, wyjście do muzeum, czy nauka gotowania i przyrządzania różnych potraw.

Ostatni dzień ferii był wyjątkowy, ponieważ poświęcony był osobie św. Jana Bosko, a zarazem rozpoczęły się rekolekcje. W tym dniu główną postacią był Patron naszego Oratorium – poznaliśmy Jego osobę i dzieło.

Św. Janie Bosko dziękujemy za czas ferii i za opiekę nad moderatorami i animatorami. [nggallery id=120]