ZAPRASZAMY NA KURS ALFA

Jeśli wiesz, że w twoim życiu czegoś ci brakuje, chcesz bardziej poznać Boga, doświadczyć działania Ducha Świętego i Jego miłości – n i e z w l e k a j!

Ruszamy 31 stycznia o godz.19.00

Zapisy na stronie odnowachojnice.pl

poprzez Formularz zgłoszeniowy lub pod nr tel. 535 481 928

OGRANICZONA ILOŚĆ MIEJSC !

ALFA rozpocznie się KONCERTEM EWANGELIZACYJNYM

Miejsce : Restauracja SUKIENNICE

ALFA – na czym polega ?

Kurs jest tak pomyślany, że może być pożyteczny zarówno dla ateistów, agnostyków, jak i dla tych, którzy uznają się za wierzących, jednak czują jakiś brak, lukę i pragną odświeżyć swoje życie chrześcijańskie, ale również i dla tych, którzy po prostu szukają odpowiedzi na pytanie dotyczące sensu swojego życia.

Alfa skierowana jest zarówno do dorosłych jak i do młodzieży. Spotkania będą odbywały się zwykle w piątkowe wieczory w salce parafialnej.

Każde spotkanie rozpoczyna się poczęstunkiem, po którym następuje wykład oraz dyskusja w małych grupach w atmosferze akceptacji wszelkich pytań i poglądów.

Wykłady podkreślają, że chrześcijaństwo jest osobistą więzią z Bogiem przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym. Poruszane są m.in. takie tematy jak: Kim jest Jezus?, Skąd mogę mieć pewność co do swej wiary?, Jak się modlić?, Jak czytać Biblię?

Kurs dotyka też tematu darów Ducha Świętego oraz Bożego działania w życiu człowieka, a także doświadczenia uzdrowienia.

Alfa trwa zwykle 10 tygodni z weekendem wyjazdowym w połowie tego okresu. Na zakończenie organizuje się uroczyste przyjęcie. Uczestnicy mają wtedy okazję zaprosić swoich znajomych czy rodzinę i pokazać im, czym jest kurs Alfa.

Kurs odbywa się w miłej, przyjaznej, pozbawionej presji atmosferze -być może dlatego ukończyło go już ponad 18 milionów ludzi na całym świecie