ZACHĘTA  BISKUPA  PELPLIŃSKIEGO  DO  UDZIAŁU  W  PIESZEJ  PIELGRZYMCE  NA  JASNĄ  GÓRĘ

ZACHĘTA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO DO UDZIAŁU W PIESZEJ PIELGRZYMCE NA JASNĄ GÓRĘ

Drodzy Diecezjanie!

W najbliższy piątek, 28 lipca wyruszy z Lęborka pierwsza grupa pielgrzymów pieszych na Jasną Górę. W kolejnych dniach siedem następnych grup z naszej diecezji: z Bytowa, Kartuz, Kościerzyny, Tczewa, Chojnic, Starogardu Gdańskiego i Świecia, rozpocznie pielgrzymią drogę do tronu Matki Bożej w Częstochowie.

W czasie tegorocznej pielgrzymki, której hasłem są słowa „Idźcie i głoście”, będziemy się modlić o Ducha Świętego i Jego dary dla Kościoła, Ojczyzny naszej, dla wszystkich wierzących. Pragniemy polecać Bogu szczególnie tych, którzy podczas pielgrzymki podejmują ważne decyzje, rozstrzygające o wyborze życiowej drogi, w tym również drogi powołania kapłańskiego i zakonnego.

Zachęcam Was Siostry i Bracia, młodzież oraz osoby dorosłe do uczestnictwa w tym pięknym i duchowym wydarzeniu. Nie bójcie się wyruszyć na pielgrzymi szlak! Jest jeszcze czas, aby podjąć decyzję i zapisać się u Księdza Proboszcza lub w wyznaczonych miejscach, by przeżyć te niezwykłe rekolekcje w drodze.

Tych Diecezjan, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak fizycznie: osoby zajęte pracą, a szczególnie chorych, osoby w podeszłym wieku, zapraszam do duchowej łączności z pielgrzymami, poprzez modlitwę oraz za pośrednictwem diecezjalnego Radia Głos.

W 100 rocznicę objawień w Fatimie i 300 rocznicę koronacji cudownego obrazu jasnogórskiego, niech radość pielgrzymowania będzie naszą odpowiedzią na miłość i opiekę, której każdego dnia doświadczamy od naszej Najlepszej Matki.

Organizatorom pielgrzymki, a zwłaszcza Księżom Przewodnikom, już dzisiaj dziękuję za trud kapłańskiego posługiwania. Wszystkim uczestnikom XXVI Pieszej Pielgrzymki Pelplińskiej na Jasną Górę udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

Wasz Biskup  Ryszard