XVI Ogólnopolska Pielgrzymka

XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin DOMOWEGO KOŚCIOŁA – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło Życie w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

27 kwietnia 2013 roku ,w rocznicę 40 – lecia Domowego Kościoła,z hasłem „Bogu dziękujmy – nie gaśmy ducha!”, spotkało się w Kaliszu 4 tysiące członków i sympatyków Kręgów Rodzin z wszystkich diecezji Kościoła Katolickiego w kraju.

Po zawiązaniu wspólnoty, świadkowie 40 -letniego Domowego Kościoła wspominali historię zawiązania Ruchu w 1973 roku, przez sł. bożego ks. Franciszka Blachnickiego i Jego współpracowników, min. przez s. Jadwigę Skudro oraz kolejne lata rozwoju Ruchu.

O 15.45 rozpoczęła się Eucharystia, którą sprawowali księża moderatorzy D.K., pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kaliskiego -seniora Stanisława Napierały ,który wygłosił homilię. Podkreślił w niej, że Święta Rodzina jest zarodkiem Kościoła i wzorem Domowego Kościoła. Winniśmy wsłuchiwać się w ” niemy krzyk” Św. Józefa ,który wzywa Rodziny do zadań apostolskich względem małżeństwa, rodziny, ojcostwa, macierzyństwa. Święty Józef, to Patron na nasze czasy.

Biskup Kaliski – senior dziękował Bogu za 40 – lecie Domowego Kościoła, za charyzmaty, w które wyposażony jest Kościół Jezusa Chrystusa oraz za moderatorów, którzy są łącznikami między Kościołem Domowym, a Kościołem hierarchicznym. Przed Cudownym Obrazem Św. Józefa nastąpiło zawierzenie małżeństw i rodzin Św. Józefowi.

Na koniec pielgrzymkowego spotkania wysłuchaliśmy koncertu „Dom na skale”.

W przeżywaniu Jubileuszu 40 – lecia nie przeszkodził deszcz i niezbyt wysoka temperatura. Mile zaskakiwały nas spontaniczne spotkania z przyjaciółmi sprzed lat, z którymi przeżywaliśmy całymi rodzinami rekolekcje formacyjne, ORAR-y w ośrodkach oazowych. Mimo upływu lat, który odzwierciedlił się na naszych twarzach i w naszych ciałach, czuliśmy się nadal młodymi duchem, bo jednogłośnie stwierdziliśmy, że DUCH Święty nigdy się nie starzeje.

Z Błogosławieństwem i z Zawierzeniem Św. Józefowi Rodzin, wróciliśmy na naszych parafii.

Chwała Panu!.

[nggallery id=77]