XVI Dzień Papieski

XVI Dzień Papieski

9 października obchodziliśmy po raz szesnasty Dzień Papieski. Tym razem pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Na Mszy świętej o godz. 10.30 dziękowaliśmy za 38 rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II oraz modliliśmy się za jego wstawiennictwem w intencji papieża seniora Benedykta XVI oraz papieża Franciszka. W czasie homilii ks. Proboszcz wprowadził nas w tajemnicę Bożego Słowa, które ciągle zadziwia. Mówił: „Stylem Bożego działania jest prostota, człowiek natomiast ma skłonność do komplikowania wielu spraw”. Oprawę liturgiczną przygotowała nasza młodzież z Oratorium św. Jana Bosko. W śpiewie chóru parafialnego CONSONO nie mogło zabraknąć „Barki”.

Po każdej Mszy świętej przedstawiciele wspólnot działających przy parafii, w postawie służby bliźniemu zbierali do puszek ofiary, które przeznaczone są na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia wspierającej zdolną młodzież, która pochodzi z ubogich rodzin mieszkających przeważanie w małych miejscowościach. Każdy parafianin mógł włączyć się w ten sposób w budowę żywego pomnika św. Jana Pawła II. Zebraliśmy 4 995 zł.

Patron dnia nauczył nas, abyśmy dawali bliźnim nie tylko ofiary materialne, ale to, co w nas najlepsze, aby świat był przeniknięty miłosierdziem i w ten sposób zmieniał się. W duchowym testamencie ukazał nam jak budować wokół siebie cywilizację życia i miłości.

W naszym kościele znajdują się relikwie św. Jana Pawła II, które przypominają nam o ciągłej obecności z nami Papieża Polaka.

a.m.