Wycieczka do Gdańska i Sopotu

4 czerwca po Mszy Świętej o 6.30 i błogosławieństwie ks. Proboszcza dzieci z Oratorium i SCHRONu wraz z Siostrami i opiekunami wyruszyły na wycieczkę do Gdańska i Sopotu. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam bardzo ciekawy program przygotowany przez Siostrę Iwonę i Siostrę Zofię.

Rozpoczęliśmy od wizyty w katedrze Oliwskiej, w której wysłuchaliśmy ciekawego koncertu organowego oraz zwiedziliśmy całą katedrę, a następnie przepiękny Ogród Oliwski.

Chętni udali się na „Pachołek” podziwiać panoramę Gdańska, dzięki sprzyjającej pogodzie, mogliśmy dostrzec nawet Półwysep Helski.

Odwiedziliśmy, także kościół Cystersów. Ojciec proboszcz przedstawił nam historie zakonu i kościoła p.w. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Gdańsku Oliwie, w którym posługują Ojcowie Cystersi.

W planie dnia nie zabrakło czasu na ciepły posiłek, obiad zjedliśmy przy sopockim molo, które następnie odwiedziliśmy. Po krótkim odpoczynku na plaży pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną, w czasie której modliliśmy się a także odbył się konkurs wiedzy nt. odwiedzanych miejsc.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że wycieczka dzieci mogła się odbyć, szczególnie w tym miejscu dziękujemy tym, którzy składali ofiary na ten cel podczas kiermaszu ozdób świątecznych i książek.