Wspólnota SYJON w nowym miejscu – Poświęcenie salki

Wiosną tego roku, kiedy ustalaliśmy datę rozpoczęcia Kursu Alfa w naszej parafii nie wiedzieliśmy, że kurs będzie się odbywał w nowym miejscu. Jakże wielkie było nasze zaskoczenie i radość, kiedy dotarła do nas wiadomość, że ksiądz Proboszcz Adam Matuszewski przeznaczył na miejsce naszych spotkań salę nad biurem parafialnym – dawną jadalnię.

To wspaniała wiadomość! Wreszcie będzie nam ciepło.

Wcześniej, od ponad 20 lat, Odnowa w Duchu Świętym spotykała się w nieogrzewanym pomieszczeniu na piętrze głównego kościoła. Ta salka pomimo swojej surowości była miejscem, w którym wzrastaliśmy w Bogu. Jednak zimy były dla nas trudne, nie można było na spotkania zabierać dzieci. Marzyliśmy o ciepłym miejscu, najlepiej z kuchnią, abyśmy mogli przygotowywać poczęstunek na cotygodniowe spotkanie Alfy, zaparzyć herbaty, a potem mieć gdzie umyć naczynia.

I Bóg usłyszał pragnienie naszych serc – mamy ciepłą salkę z kuchnią!

Postanowiliśmy własnymi siłami zaraz po zakończeniu kursu Alfa wyremontować nowo otrzymane pomieszczenie. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu ze strony księdza proboszcza w lipcu ekipa remontowa J naszej wspólnoty zerwała tapety, położyła gładź tynkową i pomalowała ściany. Zakupiliśmy też nowe karnisze i firanki, zawiesiliśmy żyrandole. No bo miejsce spotkań z naszym Panem też musi być piękne, a Kościół jest przecież naszym domem.

W piątek 31.08.2012r po wieczornej Eucharystii gościliśmy kapłanów naszej parafii wraz z księdzem proboszczem. W wielkiej radości i uwielbieniu Boga dziękowaliśmy Najwyższemu za dobro, jakiego udzielił naszej wspólnocie i za dar nowego miejsca spotkań.

Ksiądz proboszcz dokonał poświęcenia odnowionej sali oraz pobłogosławił wspólnotę, nasze

działania i plany.

Spotkanie zakończyła skromna, słodka wspólnota stołu. To piękny dar Boga, kiedy wraz z naszymi kapłanami możemy zarówno modlić się jak i przeżywać wspólne, radosne Agape. [nggallery id=40]