Z wizytą w Telewizji TRWAM

Dnia 6 sierpnia br. po niespodzianym telefonie redemptorysty o. Grzegorza Moja przedstawiciele rodziny Radio Maryja z naszej parafii zostali zaproszeni do studia telewizji TRWAM do Torunia. Na podjęcie decyzji o wyjeździe do Torunia było niewiele czasu. Błogosławieństwo pielgrzyma ks. proboszcza Janusza Chyły dodało wiary, pewności i spokoju ducha. Tak więc kierownik biura Stanisław Maros i członek rodziny Radio Maryja Andrzej Górnowicz w samo południe zameldowali się w studio telewizji TRWAM. Po zabiegach kosmetycznych dowiadujemy się, że gośćmi są także koledzy z biur Radio Maryja ze Śremu, Chicago a prowadzącym audycję jest dyrektor Radio Maryja o. Tadeusz Rydzyk.

Temat audycji – działalność w Naszej Rodzinie. Jeżeli chodzi o nas chojniczan – to rozmowa skupiła się na historii powstania Rodziny i początkach działalności w Chojnicach, które to początki wpisują się w naszą parafię. O. Tadeusz Rydzyk wspominał pierwszego burmistrza Leszka Ciemińskiego, podkreślał życzliwość chojniczan i piękno miasta. Zwrócił uwagę na wspaniałą współpracę z Klubem Biegacza FLORIAN a także na oryginalne „zachęty” do słuchania Radio Maryja opracowane przez Stanisława Marosa. Natomiast wiersze i fraszki autorstwa Stanisława wzbudziły zachwyt nie tylko o. Tadeusza.

Po audycji zostaliśmy zaproszeni do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej gdzie odprawiona została Msza święta w intencji wolontariuszy posługujących w Radio Maryja a potem na piknik w ogrodach uczelni.

Andrzej

Zobacz również: http://tv-trwam.pl/film/w-naszej-rodzinie-06082016