Wigilia SChRON – u i Oratorium

Wigilia SChRON – u i Oratorium

17 grudnia po raz kolejny przeżywaliśmy Mszę św. dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi i dla dzieci z Oratorium. Po liturgii zgromadziliśmy się wszyscy na wspólnej Wieczerzy Wigilijnej.

Na początku były jasełka w wykonaniu dorosłych pt. „JAKA RODZINKA, TAKA CHOINKA”, czyli jak dzisiaj odbywa się przygotowanie do przeżycia Wieczerzy wigilijnej. W roli głównej rodzinka: Tata – Marian, Mama – Ania i Córka – Mirabelka… i natarczywy Anioł, który ciągle im głosi – BÓG SIĘ RODZI!

Jednak wszystko ma właściwy koniec, bo Jezus rodzi się dzisiaj także dla nich.

I wszyscy oddają, DZIECIĄTKU MAŁEMU, pokłon wiary i oddania.

Następnie Ksiądz Proboszcz odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa i łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie z serca płynące życzenia. Nie mogło zabraknąć ważnego Gościa i spotkania z nim… Przybył św. Mikołaj, biskup z prezentami, które sprawiły radość każdemu – i małym i… dużym! Stół wigilijny był zastawiony obficie różnymi daniami. Wiele wspaniałości było przygotowanych przez samych uczestników Wigilii i to było wielkim otwarciem serca.

W tę Wigilię wszyscy zgromadzeni doświadczyli, jak ważna jest Rodzina, i wspólnota, również parafialna, która wszystkich wspiera i łączy.

Niech przesłanie płynące z Betlejem, będzie dla nas wszystkich źródłem prawdy i miłości, otwartości i wyrozumiałości, a także współodczuwania z innymi.

Niech Boże Dziecię nam błogosławi na cały Nowy Rok!

Hej kolęda, kolęda!!!

Tekst: s. Iwona Małachowska