WEEKEND MAŁŻEŃSKI – czyli my i Bóg

„Jeśli napadnie ich jeden, to dwóch przeciwko niemu stanie; a powróz potrójny niełatwo się zerwie” Koh.4.12 – jest to obraz relacji męża i żony, w której centrum znajduje się Bóg.

Tę prawdę staraliśmy się zgłębiać uczestnicząc w dniach 23-25.10.2015r w WEEKENDZIE MAŁŻEŃSKIM w Nowej Wsi Szlacheckiej, który poprowadzili dla par małżeńskich Wspólnoty SYJON Joasia i Robert Dawidczykowie.

Wszystko w tych dniach było niezwykłe – począwszy od zabytkowego dworku w Nowej Wsi, który nadawał wspaniały klimat, temu co przeżywaliśmy, po głębokie spotkania we TROJE – czyli my i Pan.

Asia i Norbert w swoich konferencjach starali się odświeżyć w naszej świadomości to, jak ważna w naszych związkach jest komunikacja – był to temat przewodni małżeńskiego weekendu. Dotykaliśmy kwestii spędzania czasu, czyli aby utrzymać bliską i trwałą więź małżeńską potrzebujemy regularnie poświęcać sobie wzajemnie czas i zapewnić stałą komunikację na głębszym poziomie, a wszystko to z NIM – Bogiem naszym.

Codziennie, dzięki obecności ks. Marcina Brząkała, który od początku nam towarzyszył, mogliśmy spotykać się z Chrystusem w Komunii Świętej a później zanurzyć się w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

W sobotni wieczór przygotowano dla nas romantyczną randkę, podczas której mogliśmy poczuć się wyjątkowo, to tak jakby na chwilę czas się zatrzymał…

Pełen łaski i odświeżenia był dla nas ten weekend – mogliśmy przybliżyć się do naszego Pana na nowo zapraszając Go do naszych małżeństw. Bo to przecież z Niego tak naprawdę czerpiemy moc miłości.

A im bliższa indywidualna więź z Bogiem każdego z nas, tym bliżsi sobie się stajemy jako mąż i żona.