Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

20 czerwca odbyła się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu wierni w szczególny sposób oddają cześć Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. W naszej Parafii uroczysta Msza Święta została odprawiona o godz. 9.00, a po niej nastąpiła procesja eucharystyczna prowadząca do czterech ołtarzy. Przy każdym z ołtarzy odczytany został fragment jednej z czterech Ewangelii opowiadający o Eucharystii.

W procesji eucharystycznej uczestniczyła służba liturgiczna, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiatki, Rycerze Kolumba, Chór Conson oraz parafianie i goście. Wszyscy wierni z pieśnią na ustach podążali za kapłanem niosącym Najświętszy Sakrament świadomi, iż uroczystość Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary w Jezusa Chrystusa i zaproszeniem Go do naszej codzienności.

W zapiskach Cataliny Rivas, boliwijskiej stygmatyczki czytamy następujące słowa Maryi: „To jest cud nad cudami. Powiedziałam ci przedtem, że Bóg nie jest ograniczony ani czasem ani przestrzenią. W chwili Konsekracji, całe zgromadzenie jest zabierane do stóp Kalwarii w chwili krzyżowania Jezusa”.  Podczas rozważania tajemnicy Najświętszego Sakramentu najbardziej trafne zdają się być słowa pieśni: „Co dla zmysłów niepojęte, niech dopełni wiara w nas…”

R.B.