Uroczystość Chrystusa Króla

Uroczystość Chrystusa Króla

W minioną niedzielę 26 listopada, podczas  Mszy świętej o godz. 7.30 licznie zgromadzili się członkowie parafialnego chóru CONSONO oraz  Akacji Katolickiej. Śpiewacy czcili  pięknym śpiewem swoją patronkę św. Cecylię. Akcja Katolicka natomiast w dniu swego patronalnego święta radowała się z nowego Patrona św. Jana Pawła II.

W tę ostatnią niedzielę roku liturgicznego, podobnie jak w poprzednich miesiącach pamiętaliśmy  w modlitwie  o Ojczyźnie, modląc się o odnowienie Ducha Narodu Polskiego.

Ksiądz Proboszcz swoją  homilię  osnuł wokół modlitwy za Ojczyznę ks. Piotra Skargi, od wielu już lat odmawianej w naszej świątyni podczas każdej Mszy świętej. Pełna patosu modlitwa, to wyraz wiary w Bożą pomoc i niegasnącej miłości do ziemskiej  Ojczyzny, na  każdym odcinku jej dziejów. Kazanie poruszyło nasze serca, było lekcją historii i wskazaniem na przyszłość, przedłużeniem naszej narodowej pamięci.

Wspominaliśmy też Panią Hannę Szczepanowską, harcerkę i uczestniczkę powstania warszawskiego, inicjatorkę Mszy świętych za Ojczyznę, która w ubiegłym roku była w naszej parafii, a w ostatnich miesiąca Pan powołał ją do Ojczyzny Wiecznej.

Na zakończenie liturgii odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

j.k.