Uroczystość Chrystusa Króla w naszej parafii

Uroczystość Chrystusa Króla w naszej parafii

W świąteczny, niedzielny dzień, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w naszej wspólnocie parafialnej najważniejszym wydarzeniem było dokonanie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Dokonało się to podczas każdej Mszy świętej.

Została również przeprowadzona akcja honorowego oddania krwi przez kilkadziesiąt osób. Łącznie oddano 30 litrów.

Wieczorna Msza święta sprawowana w uroczystej oprawie przez księdza prałata Jarosława Kaźmierczaka, proboszcza z Nowej Cerkwi, była w jakże ważnej intencji – odnowienia ducha Narodu Polskiego. Z tej okazji przyjechała do nas Pani Hanna Szczepanowska, ps. ,,Heban” – żołnierz AK i Szarych Szeregów, uczestniczka Powstania Warszawskiego. Przyjechała również po to, aby spotkać się z młodzieżą w szkołach, podzielić się wspomnieniami, zapytać jakim rytmem biją nasze serca i czy zachowała się nich polskość.

Po Mszy świętej odbył się  koncert organowy Pana Bartosza Patryka Rzymana z Wrocławia, który wykonał utwory muzyczne współczesnych kompozytorów polskich. W trakcie koncertu słuchaliśmy pięknych, patriotycznych, lirycznych utworów Pani Marii Ewy Syski.

J.K.