Uczestniczyłam w pielgrzymce parafialnej

Uczestniczyłam w pielgrzymce, którą zorganizował ksiądz Tomasz Zimny z parafii MBKP w Chojnicach. Trwała ona od 7 do 10 września 2013r. Trasa była bardzo ciekawa i urozmaicona.

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od spotkania na Polach Lednickich. Słońce grzało z wielką siłą. Powitał nas ksiądz Jan Góra, który stwierdził iż Lednica jest nie tylko dla młodzieży, ale dla wszystkich młodych duchem. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Homilię wygłosił ksiądz biskup Henryk Muszyński.

Z Lednicy pojechaliśmy do Lichenia, po rozlokowaniu się i zjedzeniu pysznego posiłku wspólnie śpiewaliśmy pieśni pielgrzymkowe. Tego wieczoru udaliśmy się do Bazyliki Matki Bożej Licheńskiej i wzięliśmy udział w apelu połączonym z procesją ze świecami. Następnego dnia uczestniczyliśmy w Eucharystii, którą odprawił ks. Tomek w intencji chojnickich pielgrzymów.

Ogromne wrażenie zrobiło na wszystkich piękno architektury licheńskiego sanktuarium. Tego samego dnia wybraliśmy się do Częstochowy. Każdy miał czas, aby spotkać się z Maryją i jej Synem w Jasnogórskiej Świątyni i powierzyć im swoje troski i radości. Wieczorem udaliśmy się na apel Jasnogórski, gdzie za pośrednictwem telewizji łączyliśmy się z naszymi bliskimi.

Następnym etapem naszej pielgrzymki było rodzinne miasto błogosławionego Jana Pawła II – Wadowice. Czuliśmy tam duchową obecność naszego papieża. Nie zabrakło oczywiście czasu na zjedzenie pysznych papieskich kremówek.

Kalwaria Zebrzydowska powitała nas deszczem. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o historii tego miejsca. Niestety nie mogliśmy uczestniczyć w Drodze Krzyżowej z powodu niekorzystnej aury.

Późnym wieczorem zwiedzaliśmy Stary Rynek w Krakowie i podziwialiśmy jego piękno na tle Kościoła Mariackiego

Ostatnią częścią naszej pielgrzymki było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, gdzie wszystkich nas głęboko poruszyła konferencja siostry tutejszego zakonu.

Wracaliśmy do domu w doskonałych humorach, pełni pokoju, rozśpiewani. Pielgrzymka była czasem wyciszenia, modlitwy oraz radości we wspólnocie ludzi wierzących.

Pątniczka

[nggallery id=106]