U naszej Matki

U naszej Matki

Lipiec 2020 roku to miesiąc, w którym jak co roku Rodzina Radia Maryja z naszej parafii spotkała się na Jasnej Górze u swojej Matki i Królowej. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem w sobotę 11 lipca pobłogosławieni przez ks. proboszcza Janusza Chyłę. Sześciogodzinne pielgrzymowanie wypełnił śpiew godzinek, modlitwa różańcowa  i pieśni chwalące Boga i Maryję. Diakon Mateusz wpisał się w naszą pielgrzymkę gorliwą modlitwą i budującym przykładem. Asystował podczas Mszy świętej na Jasnej Górze księdzu arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu. Homilia Pasterza Kościoła Krakowskiego z odniesieniami do treści patriotycznych głęboko zapadły wszystkim w sercach i dały wiele do myślenia. Kaznodzieja mówił: „Kierujemy wzrok ku Matce Boskiej Jasnogórskiej naszej Królowej i wołamy: Matko ratuj! Matko daj nam siłę ducha, dzięki któremu nie ulegniemy dyktaturze mniejszości.  Przywróć nam jasność oceny tego, co jest dobre i co jest złe!”

Tak jak koronawirus ostatnio tak aura nie była nam przychylna. Jednak atmosfera spotkania na Jasnej Górze, o którą zadbali ojcowie Paulini i Redemptoryści przezwyciężyła złą pogodę.

Słowa nie wystarczą by opowiedzieć co czuliśmy tam podczas liturgii. Nasze intencje, prośby i troski zanosiliśmy Pani Jasnogórskiej w przekonaniu, że  zostaną przyjęte.

Przebogaty zestaw książek i modlitewników oferowanych przez siostry Loretanki ułatwia znalezienie myśli do pogłębionej modlitwy wdzięczności i prośby. Pielgrzymkę zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim. Wiemy, że za rok musimy znów zawitać w domu Matki, która wszystko rozumie.

St. M.