Szkolne rekolekcje wielkopostne 2015

W dniach 23 – 25. 03. 2015 r. odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne dla Szkoły Podstawowej dla klas IV – VI.

W tym roku tematem przewodnik była PODRÓŻ DO NIEBA i związane z nią elementy. W rolę rekolekcjonistów wcielili się klerycy z naszego pelplińskiego seminarium – kleryk Staś i kleryk Patryk; oprawą muzyczną zajęło się Oratorium św. Jana Bosko.

Pierwszego dnia bawiąc się w kalambury odkryliśmy hasło przewodnie naszych rozważań, czyli PODRÓŻ DO NIEBA. Zawitał również gość – Niebek, który miał problem z dotarciem do dzieci, gdyż przeszkadzały mu grzechy. Po „odcięciu” od grzechów mogło rozpocząć się planowanie w jaki sposób dostać się do nieba.

Dnia drugiego rozpoczęło się budowanie pojazdu, który miał pomóc nam dostać się do nieba; jego nazwa to NIEBOLOT. Był on zbudowany z krzyża – symbol naszej wiary, serca – kierownica, czerwonego koła – hamulec, rąk – skrzydła oraz kierunkowskazów – chmurki, słoneczka, gwiazdki. Budowanie niebo lotu przeplatane było historyjkami, które pomagały jeszcze lepiej zrozumieć jego symbolikę. Był to również dzień spowiedzi, do której przystąpiło wiele dzieci.

Dzień trzeci, to już tradycyjnie dzień Mszy św., ale nie mogło zabraknąć krótkiej nauki. Podczas niej zostały pokazanych kilka znaków drogowych, które były symbolem pomocy w dojściu do nieba, ale i przeszkód, które stają na drodze każdego człowieka w dążeniu do świętości. Na koniec uczniowie klas I – III i IV – VI podziękowali klerykom za ten czas.

A tradycyjnie na zakończenie odśpiewaliśmy piosenkę: „Idzie nasza karawana” i ze śpiewem na ustach wyszliśmy z Kościoła.

Dziękujemy Bogu za ten święty czas!

Relacja foto: https://plus.google.com/photos/118096518928355155842/albums/6130589830561926401?authkey=CI_o8_K6oKfYugE