ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY W KOŚCIERZYNIE

ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY W KOŚCIERZYNIE

9 kwietnia młodzież z naszej parafii pod opieką Sióstr Pallotynek – s. Zofii i s. Iwony – wyruszyła na Światowe Dni Młodzieży do Kościerzyny, by wspólnie z młodzieżą naszej diecezji i w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem świętować Niedzielę Palmową.

Po przyjeździe przywitaliśmy się z Panem Jezusem w kaplicy Sióstr Niepokalanek, a potem wzięliśmy udział w koncercie kleryków z zespołu Credo Pozytywni. Piosenki rozbudziły wszystkich i napełniły Bożą mocą, która towarzyszyła nam przez cały czas.

Po wspólnym śpiewie przybył do nas Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna, który poprowadził procesję na plac, gdzie odbyła się Msza święta pod jego przewodnictwem.

Po duchowym napełnieniu przyszła pora, by wzmocnić nasze siły fizyczne. Udaliśmy się na kaszubskie kiełbaski w bułce, które wszystkim bardzo smakowały.

Kolejnym punktem programu był koncert rapera TAU. Było to niezwykłe przeżycie dla każdego, ponieważ w czasie jego trwania także mówiąc – modliliśmy się do Pana Boga dziękując Mu za to, co mamy i prosząc o potrzebne łaski. Wróciliśmy do domu przepełnieni mocą Ducha Świętego, a na pamiątkę spotkania każdy otrzymał na rzemyku krzyżyk ,,Tau”. Z niecierpliwością czekamy na kolejne Światowe Dni Młodzieży.

Paulina Ossowska