RÓŻANIEC DO GRANIC

RÓŻANIEC DO GRANIC

7 października,  w Pierwszą Sobotę Miesiąca włączaliśmy się z troską i miłością w modlitwę za Ojczyznę i o pokój na świecie w ramach ogólnopolskiej akcji #RóżaniecDoGranic.

Wyruszyliśmy trzema autokarami i busem w liczbie ok. 190 osób do kościoła św. Jakuba Apostoła w Łebie, który był jednym z siedmiu kościołów stacyjnych naszej diecezji. Udział brały osoby indywidualne, rodziny z dziećmi, seniorzy i młodzież z SKC Szkoły Podstawowej nr 8 – wszyscy, którym leży na sercu dobro Polski i pokój w świecie.

Po przybyciu do Łeby braliśmy udział w Mszy Świętej, której przewodniczył Ordynariusz naszej diecezji Ks. Biskup Ryszard Kasyna celebrując z innymi kapłanami licznie przybyłymi. Podczas homilii  biskup diecezjalny stwierdził: „chcemy dzisiaj przeprowadzić szturm do nieba, który nas połączy nie tylko zgromadzonych na granicy Polski, ale w ogóle ludzi żyjących w Polsce oraz rodaków za granicą”. Nawiązując do obecnej sytuacji świata i Polski, kaznodzieja mówił: „nie chcemy stać z pustymi rękami i nie chcemy być bezczynni, lecz na wzór Maryi, chcemy odpowiadać na Boże wezwania”.

Po uroczystej Eucharystii odbyło się specjalne nabożeństwo eucharystyczne, które połączyło nas wszystkich zgromadzonych w liczbie ok. 1.500 osób. Po tym duchowym umocnieniu wyruszyliśmy procesyjnie za krzyżem  na miejsce modlitwy różańcowej. Równo o godz. 14.00 na plaży, w Łebie, idąc wzdłuż linii brzegowej rozpoczęliśmy odmawianie różańca. Liczba uczestników sięgała 6 000.

Poczucie narodowej jedności umacniało w nas przekonanie i nadzieję, że Bóg wysłucha naszych próśb o pokój w naszym sercu, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Na zakończenie wszyscy przyjęliśmy błogosławieństwo przez posługę Księdza Biskupa i zostaliśmy posłani, by być ewangelicznym zaczynem wiary i pokoju w swoich domach, środowiskach, parafiach, w naszej Ojczyźnie i w świecie.