W ROKU MIŁOSIERDZIA – Srebrny Jubileusz Caritas Pelplińskiej

W ROKU MIŁOSIERDZIA – Srebrny Jubileusz Caritas Pelplińskiej

24 września 2016 roku odbyła się Jubileuszowa Gala Caritas w Starogardzie Gdańskim. Przybyło wielu zaproszonych gości, wspaniałych postaci – osób młodych i tych „duchem młodych” – wszystkich chcących nieść miłosierdzie – ludzi o WIELKIM SERCU!

Całą uroczystość uświetnili: prowadzący aktorzy Dominika Figurska z Mężem i Piotr Pawlicki z Chórem Gospel, który powstał podczas warsztatów z osobami niepełnosprawnymi. Wspaniały koncert podbił serca wszystkich i dał szansę przeżyć wspólnotę radości i dobra; według słów hymnu Caritas wykonanego na rozpoczęcie gali – Ubi caritas et amor, ubi caritas Deus ibi est.

Na tym świętowaniu byliśmy i my… Nasze Szkolne Koło Caritas przy Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II i Parafialny Zespół Caritas z Parafii Matki Bożej Królowej Polski.

Jakże wielkie i miłe było zaskoczenie, gdy zostaliśmy zaproszeni po odbiór statuetki – Nagrody 25 lecia Caritas Diecezji Pelplińskiej. To DZIĘKUJĘ od Caritas diecezjalnej jest dla nas motywacją, by chcieć więcej dobra i mieć otwarte oczy, także oczy serca, zwłaszcza na tych biblijnych „braci najmniejszych”.

Tekst: s. Iwona Małachowska