Relacja z XV Marszu dla Życia 2016r. w Chojnicach

W poniedziałek 4 kwietnia piętnasty już raz ulicami Chojnic przeszedł Marsz dla Życia. Organizatorem był jak co roku Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii Matki Bożej Królowej Polski.

Przed marszem w kościele ksiądz proboszcz otworzył wystawę ,, Jan Paweł II w obronie życia człowieka”. Niezmiernie interesującą prelekcję wygłosiła Pani Ewa Kowalewska na temat peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej od oceanu do oceanu, o sytuacji prawnej w zakresie obrony życia, a przede wszystkim o miłości jaką należy otoczyć człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, jaką cenę ma ludzkie istnienie.

Powszechnie znane jest oddanie Państwa Kowalewskich sprawie ratowania człowieka, któremu można śmiało powiedzieć poświęcili swoje życie.

W nabożeństwie przebłagalnym przed wystawionym najświętszym sakramentem przepraszaliśmy za grzechy przeciwko życiu i prosiliśmy o szacunek dla człowieka na każdym etapie życia.

Duchową adopcje podjęło bardzo wielu uczestników nabożeństwa. Wiemy jaka siła drzemie w modlitwie, toteż co roku jest nas więcej.

Prawie trzysta osób przeszło za krzyżem modląc się i śpiewając do kościoła Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny na Mszę św. odpustową, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Prałat Jarosław Kaźmierczak dla którego Życie i życie ma największą cenę.

Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło gdyż ci sami ludzie- Państwo Kowalewscy, ksiądz Kaźmierczak i wielu z nas organizowali i uczestniczyli w pierwszym Marszu w Chojnicach.

Zdaje się, że tegoroczny marsz był wyjątkowy i to ze względu na dużą liczbę uczestniczących ludzi młodych i na uczestnictwo mieszkańców innych miast np. spora grupa z Tczewa.

Za rok następny Marsz. Już dzisiaj rozpoczynamy przygotowania, bo kochamy Życie i chcemy o nim mówić i o nie się modlić.

J.K.