Rekolekcje z św. Janem Bosko

W dniach od 31 stycznia do 2 lutego odbyły się w naszej parafii rekolekcje ze św. Janem Bosko. Skierowane one były do dzieci i młodzieży z naszej parafii, ale szczególny udział wzięły w nich osoby związane z Oratorium działającym przy naszej parafii.

Rekolekcje rozpoczęły się w szczególnym dniu – liturgicznym wspomnieniu św. Jana Bosko. Naszym rozważaniom i ćwiczeniom przewodniczył ks. Tomasz Żmich SDB, salezjanin, który pochodzi z Chojnic. Całość rozpoczęła się w piątek Mszą św. podczas której nastąpiło uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Bosko. Piątek był również dniem adoracji Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem; była okazja i możliwość do spowiedzi. Całość zakończyła się Apelem Jasnogórskim.

Drugi dzień rozpoczął się od spotkania w Kościele, gdzie śpiewem i zabawą przywitaliśmy Pana Boga, potem przeszliśmy do Oratorium, gdzie podczas pracy w grupach rysowaliśmy plakaty czym dla nas jest Oratorium. Całość zakończyła się Mszą św.

W niedzielę ks. Rekolekcjonista głosił kazania podczas wszystkich Mszy św., gdzie w sposób szczególny podkreślał czym jest Oratorium. Wyraził swoją radość z tego, że w naszej parafii powstało to dzieło. Szczególnymi Mszami w tym dniu były Msze św. z udziałem dzieci i młodzieży, podczas których można było obejrzeć scenki ewangelizacyjne ukazujące w jaki sposób odchodzimy od Pana Boga.

Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Tomaszowi za ten czas, jednocześnie życząc Mu wielu łask Bożych i opieki Maryi. [nggallery id=121]