Rekolekcje z ojcem niebieskim

W dniach 17– 19 stycznia 2014r Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym ‘’ SYJON’’ uczestniczyła w Rekolekcjach z Ojcem Niebieskim. Odbyły się one w klasztorze Sióstr Franciszkanek w Orliku – miejscu szczególnym, w którym daje się odczuć klimat modlitwy i pokoju. Radością naszą było uczestnictwo całych rodzin z dziećmi.

Rekolekcje prowadzili nasi liderzy – Viola i Jacek

W piątek cała nasza grupa uczestniczyła w Eucharystii włączając się w modlitwę o zdrowie Kamila, jednego z ministrantów, który uległ poważnemu wypadkowi.

Każdy dzień rozpoczynał się wspólną poranną modlitwą – uwielbieniem, połączoną z czytaniem psalmów. Pismo Święte towarzyszyło nam przez cały czas rekolekcji.

Duchową opieką otoczył nas ks. proboszcz Adam, który w sobotę odprawił Mszę Św. w intencji wszystkich uczestniczących w rekolekcjach i wygłosił do nas homilię.

Konferencje prowadzone przez Violę i Jacka poruszyły wszystkich słuchających, uświadomiliśmy sobie, iż Bóg ma wobec każdego z nas plan. Chce nam towarzyszyć w każdym czasie, a w trudnych momentach prowadzić nas za rękę, jeśli Mu tylko na to pozwolimy. On czeka na każdego z otwartymi ramionami, jak Ojciec na marnotrawnego syna.

Jacek podkreślił ważną rolę ojca ziemskiego w życiu duchowym rodziny.

Codzienna Eucharystia i modlitwa wstawiennicza przed Najświętszym Sakramentem pozwoliły nam otworzyć się na ogromną Miłość Bożą wlewającą się do naszych serc i zrozumieć, że Bóg kocha nas bezwarunkowo, pomimo naszych ciągłych upadków.

Do naszych modlitw włączyły się Siostry Franciszkanki – to piękne doświadczenie jedności w modlitwie zanoszonej przed Tron Ojca Niebieskiego.

Dzieci wzrastały duchowo pod czujnym okiem rodziców i wujka Jacka.

Był też czas na wspólne zabawy na śniegu i słodkie przekąski oraz budowanie relacji wspólnotowych.

Dziękujemy Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu za ten cudowny czas rekolekcji, za tą duchową ucztę, w której mogliśmy uczestniczyć i wdzięczni jesteśmy, że posłużył się Violą i Jackiem.

Uczestniczka rekolekcji

[nggallery id=118]