”Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął” Mk.10.13

W sobotni wieczór 14 maja 2016r w naszej parafii odbyło się CZUWANIE przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego przygotowane przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym SYJON. Na wspólną modlitwę zaproszone zostały całe rodziny z dziećmi.

Na początku diakonia uwielbienia wraz z naszymi dziećmi ze wspólnoty wprowadziła nas w atmosferę modlitwy i oczekiwania na Ducha Świętego. Przy dźwiękach instrumentów i śpiewu pieśni trwaliśmy wraz z ks. Sławomirem na uwielbieniu, podczas którego dorośli wypowiadali modlitwy, a dzieci trzymając w rękach swoje Biblie, czytały Psalmy.

Potem Danusia, animatorka diakonii rodzin przedstawiła swoje świadectwo. Następnie zostaliśmy zaproszeni do Stołu Pańskiego na Eucharystię – najgłębsze doświadczenie tego wieczoru dla nas wszystkich. Dzieci Syjonu w trakcie mszy św. wykonały taniec uwielbienia.

Widok dzieci ubranych w białe alby, z flagami w rękach, tańczących dla Jezusa był dla nas wzruszającym przeżyciem, popłynęły łzy…

Z wielkim zaciekawieniem wysłuchaliśmy homilii księdza proboszcza Janusza Chyła.

Po Eucharystii nadszedł czas na małe co nieco. W salce Oratorium czekały na wszystkich pyszne drożdżówki i herbata, był to też czas wspólnych rozmów.

Posileni na duchu i ciele wróciliśmy z powrotem do naszego „wieczernika”, gdzie Viola – lider wspólnoty podzieliła się z nami Słowem Bożym. Temat przewodni skupiła wokół słów z Ew. Mk.10.13-14 „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie…”. Do dzieci należy Królestwo Boże, powiedział Pan Jezus i to od nas rodziców zależy, czy młode pokolenie będzie znało Pana. Mimo, że są dziećmi, bardzo wiele rozumieją, bo przecież Bóg daje im tego samego Ducha Świętego. Viola podkreślała, że dzieci od niemowlęctwa powinny wzrastać w atmosferze modlitwy i Bożego Słowa, aby nim nasiąkać. Bo jak dom zbudowany na skale nie zawali się, tak nasze dzieci mając silny duchowy kręgosłup będą wiedziały kim są w Chrystusie.

Ukoronowaniem czuwania była modlitwa o napełnienie Duchem Świętym, którą posługiwali nasi kapłani wraz z animatorami SYJONU. Rodzice przynosili na rękach do Jezusa swoje śpiące dzieci, prosząc o błogosławieństwo i potrzebne dary Ducha Świętego.

Ta niezwykła noc zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy Bogu za ten cudowny czas Jego łaski.

Wspólnota SYJON