Poświęcenie obrazu św. Michała Archanioła

,,Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha……”codziennie powtarza coraz więcej ludzi na świecie.

Modlitwa do Księcia zastępów anielskich weszła w nasze życie i jest silną bronią ,, przeciw zasadzkom złego ducha”.

Niezliczona ilość kościołów i kaplic nosi Jego imię. Dla Niego zbudowano Zamek Anioła w Rzymie, bazylikę na Górze Gargano, Mont Michael we Francji. W diecezji pelplińskiej jest ich 12.

27 maja br. również w naszej świątyni poświęcono piękny obraz św. Michała Archanioła ofiarowany przez jednego z parafian. Wychodząc z kościoła dziennego będziemy na pożegnanie ze świątynią kierować swój wzrok i modlitwę ku potężnemu Orędownikowi przed Bogiem. Abyśmy w życiu nie zbłądzili zaprzyjaźnijmy się z Nimi i pójdźmy w dalszą drogę razem.

Szczególnym miejscem w naszej Ojczyźnie jest Miejsce Piastowe, gdzie błogosławiony Bronisław Markiewicz założył dwa zgromadzenia-michalitów i michalitek szerzących kult św. Michała Archanioła.(odwiedziliśmy to miejsce z naszą pielgrzymką parafialną Akcji Katolickiej).

Poza modlitwą należy również sięgnąć po bogatą lekturę o Duchach Niebieskich i pogłębić Ich kult.

Święto św. Michała Archanioła obchodzimy 29 września. Jest to doskonała okazja, aby Mu podziękować, za to że nas strzeże i prowadzi bezpiecznie po krętych drogach naszego życia.

[nggallery id=138]