PIKNIK ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM

PIKNIK ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM

Pierwszego czerwca, w pierwszą sobotę miesiąca, a jednocześnie w Dzień Dziecka, Pan Bóg przez Swojego Ducha zwołał nas (Odnowę w Duchu Świętym SYJON) na rodzinny piknik, abyśmy uwielbiali Go w naszej wspólnocie, z naszymi rodzinami. Spotkanie to odbyło się tradycyjnie, na posesji u jednej z naszych wspólnotowych sióstr. Swoją obecnością zaszczycił nas również poseł chojnicki Pan Aleksander Mrówczyński wraz z małżonką.

Piknik rozpoczęliśmy Mszą świętą polową celebrowaną przez ks. Janusza Chyłę, naszego opiekuna i proboszcza parafii MBKP w Chojnicach. Podczas liturgii posługiwał kleryk Piotr, odbywający praktykę w naszej parafii. Ubogaceni Słowem Bożym oraz wzmocnieni Eucharystią, z entuzjazmem i radością braliśmy udział w licznych konkursach sprawnościowych – w myśl hasła „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Zabawa była przednia. Szczególną radość sprawiała naszym dzieciom i wnukom. Ks. Janusz tradycyjnie spróbował swych sił w wędkowaniu w pobliskim stawie. Połów nie był zbyt obfity, no cóż chyba Pan Bóg powołał go do innego „połowu” wg słów „…Nie bój się odtąd ludzi będziesz łowił…” (Łk.5,10).

Po wysiłku fizycznym czekał na nas obficie zastawiony stół. Znajdowały się na nim liczne ciasta, owoce, surówki i sałatki przygotowane przez nasze siostry. Nasi mężczyźni zaś zatroszczyli się o przygotowanie dań z grilla. Podczas poczęstunku i spacerów w otoczeniu cudownej przyrody rozmawialiśmy na różne tematy, nie zabrakło również osobistych świadectw wiary. Było tak miło i ciekawie, że ani się spostrzegliśmy, a trzeba było kończyć nasz piknik.

Myślę, że cały czas towarzyszył nam Duch Święty (piękna pogoda, porywy wiatru – przewracające kartki mszału podczas Mszy świętej oraz ogromna radość wśród uczestników).

Dziękujemy bardzo naszej siostrze i jej mężowi za zaproszenie nas do siebie, ks. Januszowi, klerykowi Piotrowi, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego spotkania. Czekamy z utęsknieniem już na następny rok.

Chwała Panu za ten piękny, wspólnie spędzony czas!

G.M.