Pierwsza Komunia

Pierwsza Komunia

Jest dawnym zwyczajem naszej parafii, że dzieci przygotowujące się do pełnego udziału we Mszy świętej, przeżywają radość ze spotkania z Panem Jezusem w Komunii Świętej w pierwszą niedzielę maja. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy niedziela przypada 3 maja. Wówczas Komunia jest w niedzielę 10 maja. Z uwagi na aktualne okoliczności oraz grupę liczącą 128 dzieci, oprócz niedzieli 2 maja, Msze pierwszokomunijne odbyły się także w sobotę. Od poniedziałku 3 maja, który był zarazem uroczystością Matki Bożej Królowej Polski, Patronki naszej parafii, dzieci brały udział Białym Tygodniu. W tym czasie oprócz najcenniejszego daru jakim jest Chrystus Eucharystyczny, otrzymały pamiątkowe obrazki oraz Pismo Święte Nowego Testamentu. W piątek, na zakończenie Białego Tygodnia, modliły się za misje i złożyły dar dla dzieci w krajach misyjnych.

Poniżej zamieszczamy kilka świadectw.

Komunia mojej córki, to kolejny waży etap życia całej rodziny i wielkie święto. To swego rodzaju zwieńczenie starań rodziców w celu wprowadzenia dziecka do życia w Chrystusie. To najpierw nauka znaku krzyża, potem modlitwy i uczestnictwo w uroczystościach kościelnych, aż do dnia, w którym po raz pierwszy w pełni uczestniczyła w Eucharystii. Ogromnie mnie cieszy, że moje dziecko z ufnością i pobożnością przyjęło Jezusa do swego serca i rozpoczęło kolejny etap w życiu wspólnoty Kościoła. Dzięki zaangażowaniu sióstr, z większą ochotą włączyła się w przeżywaniu cudu, który dzieje się podczas Mszy świętej, a co najważniejsze całym sercem przyjęła zaproszenie Jezusa na Ucztę i mam nadzieję, że nigdy z tego zaproszenia nie zrezygnuje.

wdzięczna mama Barbara Homa-Bońkowska

Dzień mojej I Komunii Świętej był dla mnie najszczęśliwszym i bardzo wyczekiwanym dniem mego życia. To wielka radość, ale i spory stres dla mnie i moich rodziców, którzy bardzo się starali, by wszystko się udało. Bardzo przeżyłam tę uroczystość, a zwłaszcza moment, w którym niosłam dary do ołtarza i przyjęłam Jezusa do mego serca. Będę się starała, by w moim sercu zawsze był Bóg.

Zosia Homa-Bońkowska

W sobotę 1 maja o godz. 10.00, odbyła się moja Komunia Święta. Uroczystą Mszę świętą sprawował  Ksiądz Proboszcz. Trochę byłam zestresowana i jednocześnie uradowana, bo wiedziałam, że od tej chwili będę mogła w pełni uczestniczyć we Mszy świętej. Ten dzień i moje przeżycia, które mi towarzyszyły będę długo pamiętać. Teraz już wiem, jak dobrze jest mieć Pana Jezusa w sercu. Moja Komunia była wspaniała!

Kinga Piątek

Z dnia I Komunii Świętej najbardziej podobało mi się to, że po raz pierwszy przyjęłam Chrystusa, ponieważ było to moim największym marzeniem – być blisko z Panem Jezusem, w tym pięknym dla mnie dniu.

Julia Rybarczyk