PIELGRZYMKA DO ZAMARTEGO

PIELGRZYMKA DO ZAMARTEGO

W święto Matki Bożej Szkaplerznej – 16 lipca, z naszej parafii wyruszyła tradycyjnie piesza pielgrzymka do Zamartego.

Wszyscy pielgrzymi zgromadzeni przed kościołem, o godzinie 8.00, pod przewodnictwem księdza proboszcza Janusza Chyły, po wspólnej modlitwie i po błogosławieństwie, wyruszyli na pątniczy szlak. Przemierzając trasę, niektórzy pielgrzymi dołączali się również po drodze, tak że grupa ostatecznie liczyła 221 pątników. W grupie szło dwóch diakonów – Wojciech i nasz parafianin Mateusz. Były również dwie siostry zakonne – s. Beata i s. Iwona. Najmłodszy pielgrzym liczył 1 rok i 4 miesiące. Szli młodsi i ci, ozdobieni wiekiem, pielgrzymi indywidualni i całe rodziny – każdy z nadzieją na spotkanie z kochającą Matką. Wielką radością była duża ilość ludzi młodych. Są oni nadzieją i przyszłością Kościoła i Ojczyzny

– jak mawiał święty Papież Polak  Jan Paweł II.

Wspólne pielgrzymowanie jednoczyło nas i sprawiało, że byliśmy dla siebie braćmi i siostrami w Chrystusie – tak też zwracaliśmy się do siebie na szlaku. W tym duchu tworzyliśmy też pielgrzymią rodzinę.

Całe nasze życie, życie każdego chrześcijanina jest pielgrzymką. Zdążamy wszyscy do domu Ojca. Na tym szlaku towarzyszy nam zawsze kochająca Matka. Ona zawsze wskazuje nam jeden, właściwy kierunek i prowadzi – DO SWOJEGO SYNA!

s. Iwona