Pielgrzyma Akcji Katolickiej na Jasną Górę 2015r.

Aby dotrzeć 20 czerwca do tronu Matki Bożej na Jasną Górę wyruszyliśmy już 16 wczesnym rankiem.

Pierwszy postój w Łowiczu u Księżnej Łowickiej. Pełne wzruszeń spotkanie i Msza św. z Biskupem Józefem Zawitkowskim – emerytowanym biskupem diecezji łowickiej, poetą i kompozytorem . Z Jego błogosławieństwem pojechaliśmy dolej poprzez uroczy Kazimierz Dolny do Wąwolnicy-Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej, która już od trzynastego wieku hojnie wyprasza łaski .

Drugi dzień to Lublin – miasto Uniwersytetu Jana Pawła II. Zdaje się, że jest On tam szczególnie obecny. Pięknie odnowione miasto zapraszające na dłużej. Na obrzeżach Majdanek niemiecki obóz koncentracyjny wołający o modlitwę, o pokój, przerażający tragedią II wojny światowej.

Doskonałym przewodnikiem po Lublinie był nasz ksiądz proboszcz Adam Matuszewski, który część swojego życia właśnie tu spędził.

W drodze powrotnej Nałęczów z przepięknymi parkami i kryształowym powietrzem.

Następny dzień rozpoczęliśmy od Sandomierza. Tu każdy znalazł coś dla siebie. Jedni szukali śladów ojca Mateusza, inni woleli popatrzeć na zachwycające zabytki, jeszcze inni cieszyli się atmosferą miasta. Potem Łańcut z rezydencja magnacką, gdzie oczy nacieszyć można bogatymi zbiorami, ogrodami, kwiatami, pomyśleć o przemijającej świetności.

Kolejny nocleg w Starym Sączy tuż przy ołtarzy papieskim, przypominającym największego z rodu Polaków, ale i Jego miłość do Ojczyzny, a przede wszystkim nie tracącą na aktualności naukę.

Tam też jest klasztor sióstr klarysek i relikwie świętej Kingi, kawałek polskiej historii.

Wpadliśmy też do Miechowa z wierną kopią Grobu Pańskiego pamiętającego naszą narodową historię.

I jeszcze Jędrzejów z zakonem cystersów, relikwiami błogosławionego Wincentego Kadłubka .

Celem była ogólnopolska pielgrzymka Akcji Katolickiej. Mszę św. na szczycie sprawował i homilie wygłosił ks. biskup Marek Solarczyka krajowy Asystent A K.

Na ogólnopolską Pielgrzymkę A.K., która odbywała się pod hasłem ,,Ufni w opiekę Maryi” przybyło ponad 2 tysiące członków i sympatyków A.K.. Była ona zarazem rozpoczęciem Kongresu A.K., który odbędzie się w dniach 17-20 września 2015 roku. Na zakończenie Mszy św. Pani Prezes Halina Szydełko odczytała Akt Zawierzenia A.K. Matce Bożej.

W ciągu 5 dni naszej pielgrzymki mieliśmy doskonałą okazję zobaczyć piękno naszej Ojczyzny, pokłonić się historii, odpocząć od codzienności.