PEREGRYNACJA RELIKWII BŁ. MICHAELA MCGIVNEY’A

PEREGRYNACJA RELIKWII BŁ. MICHAELA MCGIVNEY’A

W dniu sobotę 11 września rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja relikwii bł. ks. Michaela McGivneya, założyciela Zakonu Rycerzy Kolumba. Potrwa ona do soboty 18 września, kiedy to procesyjnie przeniesiemy relikwie do chojnickiej Bazyliki.

Rozpoczęliśmy peregrynację uroczystym wprowadzeniem relikwii do naszej świątynii przez ks. prob. Janusza Chyłę, kapelana Rycerzy Kolumba przy naszej parafii w asyscie Braci Rycerzy. Zawierzyliśmy bł. ks. Michaelowi nasze rodziny i kapłanów. Mszy świętej przewodniczył i słowo Boże wygłosił Ks. Tadeusz Łącki, proboszcz z parafii Hopowo, od kilku miesięcy także Rycerz Kolumba. Każdego następnego dnia odprawiana jest Msza święta, po której odmawiamy różaniec i litanię do bł. McGivneya. W piątek, na zakończenie peregrynacji Mszy świętej będzie przewodniczył ks. bp Arkadiusz Okroj. Po liturgii nastąpi ceremonia przyjęcia nowych Braci do naszego zakonu, wśród których będzie ks. bp Arkadiusz. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn do wstąpienia w nasze szeregi.

Rycerzem może zostać mężczyzna, który ukończył 18. rok życia, jest praktykującym katolikiem pozostającym w duchowej łączności ze Stolicą Apostolską. Wymóg bycia praktykującym katolikiem oznacza:

1. Akceptację nauczania Urzędu Nauczycielskiego Kościoła w sprawach wiary i moralności;

2. Dążenie do życia zgodnego z przykazaniami Bożymi i kościelnymi;

3. Brak przeszkód w przystępowaniu do sakramentów świętych.