Parafialny Festyn Rodzinny ze św. Franciszkiem

Dnia 4 października odbył się III Festyn parafialny. Z racji, że tego dnia przypadało wspomnienie św. Franciszka, to właśnie jego osoba stała się głównym patronem tego święta.

Jak zwykle na festynie nie mogło zabraknąć „rywalizacji” rodzin w różnych konkurencjach – skokach w workach, obieraniu jabłka, kręcenia hula-hop, strzelania z wiatrówki, karmieniu kisielem, rzutem piłką lekarską i inne. Wszystkie rodziny wykazały się ogromną zręcznością.

Nie mogło też zabraknąć tańców i śpiewu, a po tak wyczerpujących zabawach posilić się można było kiełbaskami i grochówką.

W tym roku również i zwierzęta z naszej parafii wzięły swój udział w Festynie, ponieważ wybierano najładniejsze zwierzątko z parafii. Do rywalizacji stanęły psy, kury i królik. Przewodniczący jury, ks. Andrzej, wygraną przyznał przyjaciołom człowieka – kurom.

Również ogromną pomysłowością wykazali się Ci, którzy przygotowali karmniki. Jednak największą popularnością cieszył się konkurs na najlepszą drożdżówkę; najbardziej z tego konkursu cieszył się juror – ks. Robert, któremu w udziale przypadła degustacja każdego z wypieków.

Pełni radości i wdzięczności Bogu za piękną pogodę udaliśmy się na dziękczynną Mszę św.

Wyniki konkursu.

Klasyfikacja ogólna:

Miejsce I – Państwo Pobłoccy

Miejsce II – Państwo Wróblewscy

Miejsce III – Rodzina Oratorium św. Jana Bosko

Najlepsza drożdżówka:

Miejsce I – Państwo Majer

Miejsce II – Państwo Gierszewscy

Miejsce III – Państwo Narloch

Relacja wideo: http://chojnice.tv/wideo-819-Relacja_z_rodzinnego_festynu_w_parafii_pw.MBKP_w_Chojnicach_

Relacja foto: https://plus.google.com/photos/118096518928355155842/albums/6067086271457126449?authkey=CJbOxdzxlvbj-AE