Opłatkowa „Wspólnota stołu”

18 grudnia br. Eucharystią o godz. 18.30 rozpoczęliśmy uroczystość opłatkową członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, pracowników, wolontariuszy zbierających kolektę oraz członków Rady duszpasterskiej i ekonomicznej, działającej w naszej parafii.

Przy opłatkowym stole zaśpiewaliśmy kolędę Franciszka Kurpińskiego”Bóg się rodzi”.

Ksiądz proboszcz Adam Matuszewski podziękował wszystkim za przybycie i obecność we wspólnocie parafialnej. Powiedział ”Jesteście dowodem, że Kościół jest powszechny. Macie udział w słuzbie Kościołowi” Wysłuchaną Ewangelię św. Łukasza 2.(8-20) o narodzeniu Jezusa, która mówi”nie bójcie się” mamy odczytać w kontekście osoby Cesara. Lękamy się,zadajemy sobie pytania – jak uda nam się życie? Nurtują nas egzystencjalne lęki.To jest wpisane w nasze życie.Nie bójmy się,bo dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.Jezeli trwamy w Chrystusie,lęki nie mogą nas przestraszyć.Jest to pierwsze przesłanie.

Pokłonić się z pokorą przed Narodzeniem,schylić się,aby wejść w Tajemnicę Wiary,to przesłanie drugie.Życzę Wam ,abyśmy trwali w słowach Świętego Jana Pawła II ”Nie lekajcie się”. Z odwagą przez życie,nieśmy Chrystusa,który dla nas stał się człowiekiem i umarł dla naszego zbawienia.”

Spotkanie miało charakter pojednania i przebaczenia oraz było znakiem przyjażni i miłości.Dzieląc się opłatkiem,chcieliśmy być jak chleb – dobrymi i podzielnymi.Stał się on symbolem komunii duchowej członków zebranych wspólnot.

Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Pragnieniem naszym było realizować ideał wspólnoty.Miała ona charakter braterskiej agapy .

Na koniec prezes POAK,Pani Janina Kłosowska podziękowała wszystkim za przybycie.

Chęć „bycia razem” niech tkwi w naszych sercach przez cały rok. Z Błogosławieństwem udzielonym przez księdza proboszcza,radośni wrócilismy do naszych domów.

A.M.