Od oceanu do oceanu

Od oceanu do oceanu

W sobotę 12 listopada mieliśmy radość gościć w naszej parafii głównych, międzynarodowych koordynatorów peregrynacji kopii ikony Matki Boskiej Częstochowskiej – Państwa Ewę i Lecha Kowalewskich z Gdańska. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu i Bożej pomocy wielu osób duchownych i świeckich kopia ikony wyruszyła z Polski w styczniu 2012 roku i przewędrowała już po świecie ponad 165 tys. km (czterokrotnie opasała kulę ziemską). Pielgrzymowała od Władywostoku na Dalekim Wschodzie Rosji przez 26 krajów Azji, Europy, Afryki, Stany Zjednoczone, Kanadę aż do wybrzeża Asturii. Obecnie Ikona wędruje po Meksyku. Była w wielu miejscowościach naszej Ojczyzny. Matka Boża wędrująca przez świat w znaku inny, czczona jest czczona jako Czarna Madonna nie tylko przez katolików, ale także chrześcijan prawosławnych i wielu innych wyznań.

Celem wędrówki jest  gorąca modlitwa w obronie życia. Jednoczy ona miliony osób czczących Matkę Bożą. Dla wielu to duchowe doświadczenie jest powodem łez prowadzących do zadziwiających nawróceń, spowiedzi, leczenia pamięci, a przede wszystkim do ratowania życia nienarodzonych dzieci. W czasie trwającej w USA peregrynacji zamknięto tam ponad 80 klinik aborcyjnych.

Państwo Kowalewscy już ponad 30 lat z oddaniem bronią w naszej Ojczyźnie życia ludzkiego od poczęcia i angażują się w ruchy za życiem (pro-life) także poza granicami Polski.

J.K.