Od Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach do Jasnogórskiej Pani.

Jak co roku grupa maturzystów zebranych ze szkół średnich znajdujących się na terenie naszej parafii wyruszyła na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Ten poniedziałkowy dzień zaczął się bardzo szybko, wyjazd został zaplanowany na godzinę 5.00. Nie miało to jednak żadnego znaczenia, przecież i tak nikt z nas nie mógł spać, gdyż wrażenia sięgały zenitu z uwagi na fakt spotkania z Matką. Droga przebiegła pomyślnie w dobrej atmosferze i w samo południe ruszyliśmy na podbicie Jasnej Góry. Na kolanach pokłoniliśmy się Maryi w Jej cudownym wizerunku. Potem mieliśmy czas na refleksję i zrobienie rachunku sumienia i odbycie spowiedzi. Na Jasnogórskich wałach wspólnie z całą rzeszą maturzystów odśpiewaliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Oczywiście nie mogło zabraknąć Nabożeństwa Różańcowego w Kaplicy Cudownego Obrazu i Mszy Świętej sprawowanej w Bazylice przez naszego Biskupa Diecezjalnego i ok. pięćdziesięciu kapłanów z całej diecezji. Ks. Bp Ryszard Kasyna wygłosił do nas homilię, której przesłaniem było prośba do Pana Boga o dar mądrości na wzór Króla Salomona. Bazylika była wypełniona po brzegi, gdyż zgromadziła ok. 1800 młodych ludzi, którzy modlili się o owocną naukę, zdanie matury i właściwy wybór życiowej drogi.

Koncert ewangelizacyjny w wykonaniu Pawła i Jacka przeplatany był świadectwem. Chłopacy podzielili się z nami swoim dotychczasowym, bujnym życiem, momentem przemiany i wyznaniem wiary.

Potem jeszcze tylko ostatnie spojrzenie w Matczyne oczy i zawierzenie wszystkiego co przed nami Jej – Matce w godzinie Jasnogórskiego Apelu.

Powrotna droga, była czasem refleksji i radości, radości ze spotkania i coraz krótszej odległości do domu.