Obóz parafialny zakończony….

W dniach 29.06 – 6.07.2012 roku odbył się pierwszy obóz parafialny; na miejsce odpoczynku zostało wybrane zaciszne miejsce na bazie w Gaju k. Łąkarza. Po przyjeździe na miejsce obozowicze mieli czas na zakwaterowanie oraz poznanie ośrodka.

Przez kolejne dni uczestnicy nie mieli czasu na nudę – układali obrzędowość swojej grupy, uczyli się śpiewu i pląsów, brali udział w kalamburach, zajęciach sportowych, „Mam talent”, a także każdy przeszedł chrzest obozowy.Uczestnikom dane było wyrwać się do „cywilizacji”, kiedy wybrali się na wycieczkę do Malborka – tam mieli możliwość zwiedzić zamek, a także zobaczyć zabytkowe kusze i armaty.

Uczestników podczas wypoczynku odwiedził Ksiądz Proboszcz, który wręczył medale za zajęcia sportowe oraz pamiątkowe dyplomy za udział w obozie.

Kiedy była ładna pogoda obozowicze plażowali, a w czasie deszczu i burzy brali udział w grach i zabawach.

Nawet nocne burze nie były straszne…
Obóz poświęcony był bł. ks. phm. Stefanowi Wincentemu Frelichowskiemu, którego postać każdy z uczestników poznał dzięki harcerzom z 42 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej, którzy udali się wraz z nami na wspólne wakacje.

Mamy nadzieję, że pierwszy taki obóz parafialny bardzo się wszystkim obozowiczom podobał i wierzymy, że ten wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży z naszej parafii będzie już coroczną tradycją.

Wspomnienia obozowe w wykonaniu zespołu „Kleszcze Bend”:

Jest to piosenka opisująca każdy dzień po dniu ułożona przez uczestników do obozowego konkursu znanego programu telewizyjnego „mam talent”

[nggallery id=33]

Chętnych do obejrzenia większej ilości zdjęć zapraszamy do galerii Komendanta Obozu. Powstała ona dzięki wszystkim uczestnikom, którzy robili zdjęcia – za przekazane zdjęcia Fotografom dziękujemy.
https://picasaweb.google.com/118096518928355155842/ObozParafialnyGaj2012?authkey=Gv1sRgCM3VvpbA3f739wE