W dniach 17-27 lipca 2017 roku odbył się obóz parafialny, którego motywem przewodnim stały się bajki. Każdy dzień nazwany był jakąś bajką, która była motywem przewodnim wszystkich zajęć wykonywanych przez uczestników obozu. W tym roku wychowawcy już wcześniej nazwali swoje grupy, którymi się zajmowali i tak mogliśmy spotkać się z postaciami z bajek: Smerfy, Flinstonowie, Scooby Doo, Pokemony, Gumisie oraz Kubuś Puchatek.
Każdy dzień był nie lada wyzwaniem dla obozowiczów, ponieważ ogrom zajęć i atrakcji nie pozwalały im się nudzić. Wielką frajdą było budowanie, a później spanie na nich, prycz z drewna. Dzięki takim zabawom jak bajkowe kalambury, bajkowa gra, czy kocham bajki, każdy razem i z osobna mógł przypomnieć sobie postaci i wydarzenia z bajek nowych jak i starszych, często nieznanych przez dzieci.
Dzięki zajęciom z pierwszej pomocy każdy miał możliwość nauczyć się lub odświeżyć sobie wiadomości w jaki sposób udzielać pomocy potrzebującym, a symulacje, które przygotowali prowadzący pozwoliły wdrożoną wiedzę wykorzystać w praktyce.
Zajęcia z survivalu wprowadziły w techniki przetrwania w lesie bez dzisiejszych nowinek technologicznych i miały na celu sprawdzenie, czy w lesie można przetrwać – okazało się, że można, bo ci, którzy poszli na noc, wrócili cało i zdrowo.
Uczestnicy korzystali również z zajęć z żeglarstwa, języka migowego, paint ball`a, tańca czy pieczenia placków. Wzięli udział w chrzcie obozowym, wyborach Miss i Mistera Obozu oraz ślubach obozowych.
Rodzice, którzy odwiedzili swoje pociechy już w sobotę mogli wziąć udział w potańcówce, która gdyby mogła, to trwałaby do białego rana.
Weekend był czasem pełnym atrakcji, ale i wyzwań związanych z pogodą. Dzieci oraz rodzice mieli możliwość skorzystania z dmuchawców: piłkarzyków, rodeo, ścianki wspinaczkowej czy zamku.
W tym roku punktem wycieczki był Toruń, gdzie w Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat” obejrzeć mogliśmy przedstawienie pt. „Smok wawelski” oraz wziąć udział w warsztatach aktorskich i wysłuchać w jaki sposób tworzy się lalki do przedstawień. Po warsztatach udaliśmy się na Stare Miasto w Toruniu, gdzie oprócz zwiedzania wzięliśmy udział w Mszy świętej w wyjątkowym kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego.
Dziękujemy wszystkich wychowawcom i kadrze wspomagającej za ich trud włożony w to, aby te 10 dni dzieci i młodzież spędziły na niezapomnianej zabawie.
Małgorzata Singer