NOC ŚWIĘTYCH w Bazylice

„Święci z aniołami kłaniają Tobie się, starcy swe korony rzucają przed Twój tron śpiewając pieśń…”- to fragment pieśni, którą śpiewaliśmy podczas Nocy Świętych.

Wszystkich Świętych- to bez wątpienia jeden z najbardziej radosnych świąt w Kościele. To obcowanie z Tymi, którzy oglądają Boże Oblicze. Święci – to zapewne tacy, co „opłukali swe szaty i we Krwi Baranka je wybielili” Ap. 7,14 – to oni są w Niebie.

Po raz drugi w Bazylice Chojnickiej zorganizowano Noc Świętych. Podczas tej nocy zagościły relikwie Wielkich Świętych min. Św, Franciszka, Św. Klary , Św. Antoniego, Św. Tereski, Św, Joanny Beretta Mola, bł. Ludwika i bł. Zelii -żony Ludwika, bł, ks. Jerzego Popiełuszki. Elitarne towarzystwo – zachęca każdego z nas abyśmy i my znaleźli się wśród Nich.

Ale Noc Świętych – to przede wszystkim Noc Uwielbienia Jezusa. W obecności Świętych oczywiście.

Cudownie zorganizowana uroczystość przeplatana modlitwą, rozważaniem, pieśnią to wszystko działo się przez Najświętszym Sakramentem. Modlitwa o świętość – to oddanie życie Jezusowi. Każdy z uczestników mógł podejść do Jezusa w Najświętszym Sakramencie i oddać Mu swoje życie.

Bardzo dziękujemy siostrom Franciszkankom, które zorganizowały Noc Świętych, dziękujemy również za możliwość przygotowania oprawy muzycznej przez Diakonię Uwielbienia Wspólnoty SYJON.

Ale nade wszystko dziękujemy Bogu, że On pragnie każdego z nas uczynić świętym.