Nieśmy światu Jezusa!

Pod tym hasłem 17 października dzieci z koła misyjnego naszej Parafii i z całej diecezji spotkały się w Pelplinie, by uczestniczyć w diecezjalnym Kongresie misyjnym. Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. biskupa Ryszarda Kasyny, który zachęcił nas do czynnej troski o misje przez modlitwę i dobre czyny oraz pomoc materialną. Powiedział, że „Można być apostołem, misjonarzem nawet nie ruszając się ze swojego miejsca zamieszkania, ale trzeba wszędzie dzielić się Jezusem Chrystusem” i dodał, że „przyznać się do Jezusa Chrystusa jest również postawą misyjną.

Swoim doświadczeniem ze spotkania podzieliła się jedna z uczestniczek.

„Kongres misyjny w Pelplinie przeżyłam, jako niezwykłą podróż i przygodę. Msza Święta z Biskupem w pięknej, złoconej katedrze była dla mnie wielkim przeżyciem. Dzieci były przebrane w stroje z różnych kontynentów, ja miałam strój Azjatki. Potem w dużej sali było bardzo wesoło, dużo śpiewu i tańca w rytmach brazylijskich i afrykańskich. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Spotkanie zakończyło się obiadem z pysznym kapuśniakiem!.” Sara z kl. IV

Udział w Kongresie wprowadził nas w Niedzielę Misyjną, która rozpoczęła Tydzień Misyjny w Kościele. Dzieci przygotowały barwną procesję z darami na Mszy Świętej z udziałem dzieci.

s. Zofia