Niedziela „Ad Gentes”

II niedzielę Postu przeżywaliśmy jako „Ad Gentes” (łac. do narodów). W czasie uroczystej Mszy Św. o godzinie 9.00 ksiądz proboszcz Adam Matuszewski na rozpoczęcie powiedział: „Kościół ze swej natury jest misyjny i nie może zatrzymać dla siebie skarbów wiary. Dzisiejszy dzień jest dniem solidarności z Misjonarzami i Misjami. Konfliktów na świecie jest coraz więcej. Wierni Chrystusowi Misjonarze są z ludnością odrzuconą, prześladowaną dla Chrystusa. Palone są kościoły, dokonuje się okrutnych morderstw. Dzień solidarności objawia się w formie jałmużny – zbiórki pieniężnej. Także wspieramy misje swoją modlitwą”

W słowach homilii ks. Andrzej nawiązał do czytań z Liturgii Słowa. Czy potrafię zaufać Bogu i trwać w wierze, tak jak Abraham? Jezus pokazuje nam swoje wnętrze i Ciało Uwielbione. Czy wsłuchuję się w głos Boga i zmieniam się ku lepszemu? Dzięki ufności w Boże Miłosierdzie i Jego Miłość mamy szansę się nawrócić.

W procesji z darami ofiarnymi przedstawiciele Róż Misyjnych, dzieci z Odnowy w Duchu Świętym w strojach kontynentalnych przyniosły dary, które zostaną przekazane w celu ewangelizacji środowiska Oratorium.

Niech każdy z nas da chociaż cząstkę z siebie – modlitwę, jałmużnę dla Misji. Pójdźmy z Jezusem na Górę Przemienienia tak jak Apostołowie aby wzmocnić swoją wiarę, słuchać Jezusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

AM