Msza Święta sekundycyjna Neoprezbiterów

W sobotę 1 czerwca br. przeżywaliśmy uroczystą Mszę Świętą sekundycyjną, którą sprawowali Neoprezbiterzy – ks. Marek Szynkowski i ks. Krystian Feddek. Odbywali oni praktyki jako diakoni, w ostatnim roku formacji.

Kapłanów powitał serdecznie proboszcz ks. Adam Matuszewski, mówiąc: „dzisiaj stajemy przed Ołtarzem Pana. praktyka powinna prowadzić do Jego Ołtarza”. Przedstawiciele wspólnot parafialnych wręczyli gościom kwiaty.

Intencją Mszy Świętej było błogosławieństwo dla żyjących Parafian, a dla zmarłych życie wieczne w niebie.

Przewodniczył ksiądz Krystian ,w celebrze księdza Marka, który wygłosił kazanie. Zadaje On sobie nadal pytanie: „dlaczego wybrał to powołanie?” W świetle czytanej Ewangelii wg św. Łukasza, Jezus wybrał na Apostołów tych, którzy w ogóle nie interesowali się Jego nauczaniem. W tamtych czasach ludzie patrzyli na tych, którzy szli za Jezusem jak na dziwaków. Dzisiaj też są tacy ludzie, którzy patrzą na księdza, jak na kogoś, kto sprawuje rytuały, samotnika, w obrazie karykatury. Św. Piotr spojrzał na Jezusa dopiero wtedy, gdy Pan „wszedł” w Jego życie. Słowa Błogosławionego Jana Pawła II (Kraków,22.VI.1983 r)”nowi ludzie łowią nowych ludzi” zafascynowały księdza Marka przed laty, gdy usłyszał je we wspólnocie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży .

Dawanie „ nowego życia”, to głoszenie Ewangelii, udzielanie Chrztu Świętego, karmienie Chlebem Życia, czynienie w konfesjonale ze zniewolonego, nowego człowieka. To motto kapłańskiego powołania księdza Marka i powód, dla którego zdecydował się zostać kapłanem.

Na zakończenie Mszy Świętej ksiądz Krystian. Feddek podziękował zebranym za obecność, prosząc o modlitwę na każdy dzień posługi i „abyśmy byli waszymi sługami”.

Na koniec uroczystości Neoprezbiterzy udzielili zebranym błogosławieństwa prymicyjnego.

Słowami pieśni „ Kapłanów swoich dał nam Bóg” dziękujemy za powołanie i sprawowanie dzisiejszej Mszy świętej przez Neoprezbiterów.

[nggallery id=87]