Msza święta dziękczynna w Pelplinie

Msza święta dziękczynna w Pelplinie

W sobotę 7 kwietnia mieliśmy radość uczestniczyć we Mszy świętej dziękczynnej za święcenia biskupie ks. abp. Waldemara Sommertaga, które otrzymał 19 marca br. z rąk papieża Franciszka w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Został On równocześnie mianowany nuncjuszem w Nikaragui.

Na uroczystość przybył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, Biskupi sąsiednich diecezji oraz liczni księża. Wśród nich był również nasz ks. Proboszcz.

Przybyłych powitał Ksiądz Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

Arcybiskup nominat przewodniczył Mszy świętej i wygłosił Słowo Boże. Wspominając mówił  o ludziach i miejscach zapisanych w Jego wdzięcznej pamięci, wyraził słowa podziękowań  kapłanom, którzy w pelplińskim seminarium kształtowali jego osobowość. Wskazał na Chrystusowe słowo ,,odwagi” usłyszane podczas Mszy świętej przed święceniami kapłańskimi, które przyjął przed 25 laty w Pelplinie. Zapisało się ono głęboko w Jego sercu i słyszy je w chwilach decydujących, przed podejmowaniem kluczowych życiowych decyzji.

Ks. Arcybiskup zawierzył swoja posługę Panu Bogu i Jego Matce. W czerwcu udaje się na miejsce misji wyznaczonej przez Ojca Świętego.

j.k.