MŁODZIEŻ NA PRZYSTANI

MŁODZIEŻ NA PRZYSTANI

15 czerwca, w sobotę wyruszyliśmy z młodzieżą, która przygotowuje się do bierzmowania i z Młodym Wolontariatem Caritas, w drogę po naszej diecezji. Towarzyszyli nam diakon Wojciech i kleryk Piotr z Ukrainy.

Byliśmy w Piasecznie – najstarszym sanktuarium na Pomorzu. Tam u Matki Bożej – Królowej Pomorza prosiliśmy o potrzebne łaski w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania oraz poznaliśmy historię sanktuarium i cuda zdziałane za wstawiennictwem Maryi. Następnie udaliśmy się do miejsca objawień Matki Bożej, gdzie jest studzienka. Z niej wyciągnęliśmy krystaliczną wodę, którą ze smakiem i z wiarą wypiliśmy modląc się w tamtejszej kaplicy.

Potem udaliśmy się do Pelplina na Górę Jana Pawła II, by wspomnieć o tym, że 20 lat temu 6.06. w tym miejscu była sprawowana Msza Święta przez Papieża Jana Pawła II. Stąd udaliśmy się już na PRZYSTAŃ… dołączyliśmy do zgromadzonej młodzieży. Najważniejszym momentem naszego wyjazdu była Masza Święta odprawiona przez Księży Biskupów. Słowo Boże wygłosił Ks. Bp Arkadiusz Okroj,  który stwierdził, że „Jezus również prowadził dla swoich uczniów warsztaty dla duszy” i dodał, że Jezus zanim wysłał uczniów w świat, kazał im dobrze słuchać Jego nauki. „On chciał, żeby oni nasiąknęli Jego obecnością i weszli w Jego myślenie”. I my też chcieliśmy być na takich warsztatach dla duszy… na nich zostaliśmy wyposażeni w pomoce do Bożego życia: PISMO ŚWIĘTE NOWY TESTAMENT i RÓŻANIEC zrobiony przez osadzonych w więzieniach. A dla utwierdzenia nas w tym, że ten niezbędnik chrześcijanina jest przydatny, usłyszeliśmy w świadectwie Michała Bukowskiego, który przyjechał z Krakowa, by opowiedzieć o swojej historii nawrócenia i życia z Bogiem.

Po tych duchowych przeżyciach mieliśmy szansę na dzielenie się radością: przez śpiew i taniec, podczas koncertu połączonych zespołów „Nieboskłonni” i „Na cały głos”. Każdy wracał z radością i dobrym postanowieniem…

I niech ten radosny zapał i gorliwość towarzyszą nam każdego dnia, byśmy umieli przyznawać się do tego, że dobrze jest być uczniem Jezusa.

s. Iwona