MŁODY  WOLONTARIAT  CARITAS  OPANOWAŁ  ŁÓDŹ

MŁODY WOLONTARIAT CARITAS OPANOWAŁ ŁÓDŹ

W dniach 9 i 10 września 2017 odbył się Ogólnopolski Zjazd Młodych Wolontariuszy Caritas w Łodzi. Przybyło 1,5 tysiąca młodych ludzi działających w Szkolnych Kołach Caritas. Diecezję Pelplińską reprezentowała grupa 52 młodych i czworo opiekunów. Z Chojnic pojechało, z s. Iwoną, ośmioro Wolontariuszy z SKC. Zjazd był czasem spotkania, integracji i wzajemnego dzielenia się. Składał się z trzech etapów:

I – ŚLADAMI ŚW. FAUSTYNY – to gra miejska. Pozwalała poznać drogi, którymi chodziła święta. Można było poczuć się jak młoda Helena Kowalska, która wraz ze swoimi siostrami odkrywała miasto Łódź.

II – #ŚwiatłoFollowIt Wieczór. Koncert – z zespołem „MOCNI  W  DUCHU”. Uwielbienie. Jezus Chrystus jest Światłem. Światłem, które możesz zobaczyć i Ty. ŚWIATŁEM, którym możesz dzielić się z innymi, czyniąc dobro.

III – „OD ZABAWY DO ŚWIĘTOŚCI” – to hasło marszu ul. Piotrkowską… to bycie w drodze, bo w drodze  można zobaczyć więcej. Wspólnym celem było iść razem, by pokazać światu, że dobro zwycięża.

A tak pobyt w Łodzi wspomina Agata:

         Zjazd SKC w Łodzi uświadomił mi wiele rzeczy. Przez ten weekend przeżyłam naprawdę bardzo dużo radosnych chwil, uśmiech praktycznie nie znikał nikomu z twarzy. Uczestniczyliśmy w świetnej grze miejskiej, która pozwoliła nam jeszcze lepiej poznać życie świętej siostry Faustyny. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy z zespołem MOCNI W DUCHU. Nie brakowało też momentów, w których mogliśmy porozmyślać nad naszym życiem i postępowaniem. Myślę, że większość uczestników zapamięta wieczorną Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie na bardzo długo. Coraz częściej słyszy się o tym, że młodzież XXI wieku coraz częściej uzależnia się od używek, internetu czy gier komputerowych. Ja „uzależniłam” się od Caritasu, bo wiem, że warto. Cieszę się, że mam możliwość bycia wolontariuszką, że mogę uszczęśliwiać innych najmniejszymi gestami, co powoduje uśmiech również na mojej twarzy.

Czy już wiesz, jaka będzie Twoja droga do świętości? Z tym pytaniem wyjechaliśmy z łódzkiego Wieczernika Caritas. Jako ludzie młodzi, odważni pragniemy aktywnym życiem odpowiadać i potwierdzać swoje przywiązanie do Miłosiernego Boga i w Nim odnajdywać swoją drogę do świętości. Niech zapał, młodzieńcza radość i przyjaźń z Bogiem będą źródłem do dalszego podejmowania wyzwań wypływających z przykazania miłości.

Iwona Małachowska