LEDNICA 2013

Wczesnym rankiem, 1 czerwca 2013 r. młodzież naszej parafii, wraz z opiekunem ks. Marcinem Brząkałą, wyruszała, jak co roku, na spotkanie młodych na Polach Lednickich. W wyjeździe uczestniczyło 49 osób, w tym około dwudziestu członków parafialnego oddziału KSM.

Na miejsce dotarliśmy około godziny 9:00. Hasło tegorocznego, siedemnastego już, spotkania to: „W Imię Ojca”. Na miejscu mieliśmy okazję skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, a także wysłuchać świadectw wielu osób, w tym pana Szymona Hołowni. O godzinie 15:00 wspólnie odśpiewaliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po kilku godzinach tańców i śpiewów, nadszedł czas na uroczystą Mszę Świętą, której przewodniczył ojciec Jan Góra. W homilii podkreślono wartość rodziny w dzisiejszym świecie. Po Eucharystii odmówiliśmy modlitwę za Ojczyznę.

Niespodzianką Spotkania było przesłanie papieża Franciszka do młodzieży lednickiej. Dużym zaskoczeniem było też pojawienie się na scenie prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Po wygłoszeniu krótkiego przemówienia na polach rozległy się okrzyki: „Zatańcz z nami!”. Prezydent nie odmówił propozycji młodych i wspólnie zatańczyliśmy do jednej z piosenek religijnych: „Tak, tak Panie!”.

Gdy zapadł zmrok przeżywaliśmy wzruszający moment Adoracji Najświętszego Sakramentu, by potem dokonać aktu wyboru Chrystusa. Po północy przeszliśmy przez słynną „Rybę” i udaliśmy się do autobusu, odliczając czas do kolejnego spotkania (7 czerwca 2014r.). Około godziny 3:00 wyruszyliśmy do Chojnic, jednak podróży nikt nie pamięta, gdyż zmorzył nas sen. Do domów wróciliśmy pełni wiary i radości, a także z łyżeczkami – pamiątką tegorocznej Lednicy, przypominającą nam, że Bóg Ojciec karmi nas do syta.

Mimo, że do kolejnego spotkania został cały rok, jesteśmy pewni, że spotkamy się tam znowu.

[nggallery id=91]