Konferencja ,, Chrześcijański wymiar polityki w nauczaniu Jana Pawła II’’ Warszawa 29 listopada 2015

Ponad 300 osób przybyło do Sali Kolumnowej Sejmu RP, aby uczestniczyć w konferencji zorganizowanej przez Akcję Katolicką, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruch Światło-Życie. Nasz Oddział AK reprezentowały 4 osoby.

Szczególną okazją była kanonizacja naszego świętego Rodaka oraz 25 rocznica demokratycznych przemian w Polsce.

Zaproszeni prelegenci oddając hołd papieżowi ukazali Go jako charyzmatycznego męża stanu. Przedstawili Jego priorytety wobec Polski lat 80 i 90 i działania na arenie międzynarodowej.

Gośćmi byli deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji Kazimierz Michał Ujazdowski, dr hab. Wojciech Jakubowski prof. UW, red. Jacek Moskwa i ks. dr. Piotr Burgoński-duszpasterz parlamentarzystów.

Red. Jacek Moskwa-wieloletni korespondent TVP w Watykanie mówił, że JP II ,,całym swoim życiem realizował arystotelesowską zasadę rozumnej troski o dobro wspólne i to w skali całego świata. Jako prorok stawał bezbronny przed świeckimi władcami świata i odnosił sukcesy w wymiarze politycznym. Swoją postawą wpływał na decyzje przywódców takich jak Gorbaczow, Pinochet, Marcos. Papież był zawsze przeciwny wojnom. Mówił, że z jednej wojny wyrośnie inna wojna.’’

Konferencję zakończyła wspólna modlitwa i błogosławieństwo pasterskie bpa Marka Solarczyka Krajowego Asystenta Akcji Katolickiej.