KONCERT GOSPEL

KONCERT GOSPEL

16 listopada 2018 r., w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach, odbył się koncert gospel pod tytułem: „Radośnie dla Niepodległej”. W chórze zaśpiewały osoby z niepełnosprawnościami, które przez 3 dni uczestniczyły w warsztatach gospel w Tczewie. W koncercie wzięli udział muzycy, grający na co dzień na wielkich scenach: Tomasz Świerk (piano), Przemek Świerk (gitara akustyczna), Karol Kozłowski (gitara basowa) i Jacek Głąbała (perkusja). Koncert, który trwał półtorej godziny poprowadził Piotr Pawlicki. Wydarzenie było profesjonalnie nagłośnione i oświetlone.

Koncert, był czasem radości i wzruszenia. Słowa uznania należy skierować do Pana Piotra Pawlickiego, który profesjonalnie przygotował chór i solistów do występu. Słuchacze koncertu, byli pod ogromnym wrażeniem zarówno wspólnego śpiewu chórzystów, jak i poszczególnych występów solowych. Nie sposób wyróżnić któregokolwiek z solistów, ponieważ występ każdego z nich, był po prostu niezwykły. Na koniec spotkania został odśpiewany Apel Jasnogórski, a ks. Janusz Chyła pobłogosławił uczestników.

Organizatorem koncertu, była Caritas Diecezji Pelplińskiej. Warto dodać, iż był to projekt współfinansowany w ramach konkursu 100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Świętowanie 100-lecia Odzyskania Niepodległości, w tak niecodzienny, i w tak radosny sposób, było wspaniałym doświadczeniem.

Regina Bluma