KOMUNIKAT PROBOSZCZA

KOMUNIKAT PROBOSZCZA

Wobec rozprzestrzeniającego się koronawirusa prosimy o gorliwą modlitwę w intencji zahamowania epidemii. Jako kapłani razem z siostrami zakonnymi – bez udziału wiernych świeckich – codziennie o godz. 20.30 będziemy odmawiali Różaniec w małym kościele w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Prosimy o duchową łączność i odmawianie Różańca w tym samym czasie w rodzinach.

Zachęcamy – zwłaszcza osoby starsze, dzieci, młodzież, z grup podwyższonego ryzyka, a także obawiające się zarażenie – do skorzystania z dyspensy od udziału we Mszy świętej niedzielnej. Dzień ten można przeżyć duchowo dzięki transmisjom telewizyjnym i radiowym oraz lekturze Pisma Świętego, a także modlitwie, nade wszystko koronką do Bożego miłosierdzia i Różańcem. Potraktujmy ten czas jako swoiste rodzinne rekolekcje. 

Zgodnie z decyzją władz państwowych i kościelnych w Mszach świętych może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Osoby, które przyjdą do kościoła, a nie „zmieszczą się” w grupie 50 osób, będą miały możliwość przyjęcia Komunii świętej poza Mszą świętą w małym kościele, wchodząc do niego w kilkunastoosobowych grupach.

Jako kapłani posługą sakramentalną służymy w kościele, a jeśli zachodzi taka konieczność to również w domach.

Na czas zagrożenia epidemią odwołujemy nabożeństwo Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej oraz spotkania formacyjne wszystkich grup i próby chóru CONSONO.

Rycerze Kolumba zwracają się do osób starszych, narażonych na zarażenie z propozycją pomocy w robieniu zakupów podczas epidemii. Koordynatorem akcji jest Piotr Czapiewski (tel. 530 488 163). Takie zapotrzebowanie można też zgłosić w biurze parafialnym (tel. 52 397 43 80).

Posiłki w jadłodajni będą wydawane tylko na wynos. Prosimy o przynoszenie stosownych pojemników. Posiłki wydajemy od godz. 12.00 do 15.00. Prosimy, aby przed jadłodajnią nie gromadziły się większe skupiska osób.

TRANSMISJE TELEWIZYJNE I RADIOWE MSZY ŚWIĘTEJ

Transmisje Mszy świętych w niedzielę, 15 marca: godz. 7.00 – TVP 1; godz. 9.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy; godz. 9.30 – Telewizja TRWAM; godz. 11.00 – TVP 1; godz. 13.00 – TVP POLONIA. Od poniedziałku 16 marca do niedzieli 22 marca o godz. 7.00 – transmisja Mszy świętej z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP 1. Od poniedziałku, 16 marca do piątku, 20 marca o godz. 20.00 transmisja z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP 3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl. Ponadto, transmisje Mszy świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.

Pozdrawiam z darem modlitwy

Ks. Janusz Chyła, proboszcz