KAWIARENKA czyli niedzielne spotkania w oratorium

KAWIARENKA czyli niedzielne spotkania w oratorium

Zanim usłyszeliśmy o akcji Parafia – Parafii ogłoszonej przez Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasynę zrodził się w nas pomysł i pragnienie niesienia pomocy poszkodowanym w nawałnicy. Mimo, że bezpośredni czas po samej nawałnicy minął, to pomoc nadal jest potrzebna. Zrodził się pomysł zorganizowania kiermaszu ciast, a następnie kawiarenki parafialnej prowadzonej przez młodzież z MŁODEGO WOLONATRIATU CARITAS. I tak to już w niedzielę 19 listopada będzie trzecia edycja kawiarenki… teraz z akcentem misyjnym i małą niespodzianką kulinarną.

Bo sama kawiarenka to nie tylko spotkanie, atmosfera, integracja – to drugi człowiek, z którym można być, usłyszeć go i ubogacić się wzajemnie. Jednocześnie wraz ze spotkaniem realizuje się wsparcie tych, którzy do dzisiaj zmagają się z tragicznymi skutkami nawałnicy.

W piątek, 10 listopada wraz z naszym Księdzem Proboszczem i z przedstawicielami Młodego Wolontariatu pojechaliśmy do Rytla. Tam oczekiwał nas Ksiądz Proboszcz Sylwester Bąk, któremu przekazaliśmy zebrane dary pieniężne. Radość była obopólna, dla nas bo wspieramy i dla Księdza Proboszcza z Rytla, bo może na nas liczyć, no i przekazać ten dar dla potrzebujących. Jednocześnie zaprosiliśmy trzy rodziny, które ucierpiały, na naszą bożonarodzeniową wieczerzę wigilijną  w oratorium, by móc wejść w tajemnicę Bożego Narodzenia, by wspólnie świętować i wnieść odrobinę radości i otuchy w serce i życie tych poszkodowanych rodzin.

Niech nasza niedzielna, parafialna KAWIARENKA, będzie nie tylko miejscem, ale i szansą na spotkanie Jezusa w drugim człowieku. Serdecznie zapraszamy!

s. Iwona Małachowska