JAN PAWEŁ II PATRONEM AKCJI KATOLICKIEJ

JAN PAWEŁ II PATRONEM AKCJI KATOLICKIEJ

„Nie lękajcie się iść naprzód z nadzieją” Jan Paweł II

W liturgiczne wspomnienie świętego Jana Pawła II przypadające 22 października, podczas uroczystej Mszy świętej sprawowanej w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie przez metropolitę warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza, arcybiskupa Józefa Michalika, biskupa Mirosława Milewskiego oraz diecezjalnych asystentów Akcji Katolickiej dekretem Kongregacji  Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów proklamowano Papieża Polaka patronem Akcji Katolickie w Polsce. Ksiądz Kardynał podkreślił, że sam ten fakt zobowiązuje członków Akcji Katolickiej do przyjęcia dziedzictwa naszego Wielkiego Rodaka. Mamy w Nim zarazem wielkiego orędownika przed Bogiem. Kaznodzieja powiedział również, że ,,mamy obowiązek angażować się w życie społeczne i polityczne. To nasze zadanie i nasza własna odpowiedzialność”.

Uroczystość poprzedziło  czuwanie modlitewne i nowenna do Świętego Jana Pawła II.

Do katedry na uroczystość przybył Zarząd Krajowy Akcji Katolickiej, a także liczni członkowie (także z naszej parafii przywożąc sztandar diecezjalny) i zaproszeni goście, również z zagranicy.

Na zakończenie Eucharystii, Pani Urszula Furtak Prezes Akcji Katolickiej w Polsce przed wizerunkiem Papieża i Jego relikwiami dokonała Aktu Oddania Akcji Katolickiej w Polsce Świętemu Janowi Pawłowi II.

Po Mszy świętej w Sali Odczytowej Centralnej Biblioteki Rolniczej uczestniczyliśmy w części formacyjno-artystycznej podczas której wykład wygłosił arcybiskup Józef Michalik.

W części artystycznej wysłuchaliśmy aranżacji utworów muzycznych do poezji Karola Wojtyły ,,Pieśń o Bogu ukrytym” w wykonaniu Marcina Stycznia.

Wierzymy, że z pomocą świętego Jana Pawła II będziemy tworzyć Akcję Katolicką zgodnie z  Jego słowami ,,żywą, silną i piękną”.

jk